FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FC Steaua - Tianjin Teda 3 - 1 (2 - 1)

«12»
Guardian18.01.2009 18:26
Sport.ro: MIN79: Nicolita dribleaza trei juctaori

Prosport: Min 78. Nicolițã s-a distrat cu 3 jucãtori chinezi, practic le-a înnodat șireturile

:)

Adriane , nu tu ziceai de Bãnel cã nu stie sã facã un dribling ? uite încã un exemplu pe lângã cele care ti le-am mai arãtat

 

Dupa jucatorii folositi inclin sa cred ca Lacatus a schimbat sistemul in 4-1-4-1

si ? o fi bine cu 4-1-4-1 ?

Adrian18.01.2009 18:59

Nu, nu eu ziceam. :D

 

Ma bucur ca deja, dupa primul amical castigat impotriva unei echipe slabe, v-ati udat toti.

 

p.s.

Lacatus a jucat cu 4-1-4-1 si in pregatirea din iarna trecuta. Si in campionat a jucat cu 2 sau 3 inchizatori :D

Bogdan4Steaua18.01.2009 19:05

Ne imbatam cu apa rece!

 

Pe astia ii batea si Poli Iasi.

 

Ma ingrijoreaza faptul ca jucam cu un singur varf. Lacatus nu progreseaza deloc.

Marius18.01.2009 20:06

pai normal ca e un singur varf, doar folosim sistemul 41 41 41 41 41 41 41 41, patentat de detinatoarea ligii campionilor din Wanuatu si nationala din Papua Noua Guinee ;)

redondo18.01.2009 22:01

lasa,ca am inceput bine!

Virgil19.01.2009 06:29

Campioana Europei, Spania, a jucat in sistemul 4-1-4-1 toate meciurile de la Campionatul European.

Lacatus a jucat in prima repriza in asezarea de mai sus, cu un singur varf, Kapetanos. In repriza a doua a folosit 4-4-2. Cu alte cuvinte a jucat cu doua varfuri.

Eu salut victoria Stelei si marturisesc ca daca ar fi debutat cu o infrangere, nu as fi fost dezamagit. Pentru ca nu a fost altceva decat un meci in care se incearca noi asezari, cu formule de echipa diferite, cu trasee, cu o stare de spirit noua dupa plecarea lui Radoi.

Marius19.01.2009 06:41

Campioana Spaniei, la ce jucatori are, putea foarte bine sa joace in sistemul 0-8-3--6-1-2-3--5-6-7-4-3-2-3-6--8-9-6-5-3-2-1...

JDERUL19.01.2009 08:01

Este inca prea devreme sa tragem concluzii dupa doar o saptamana de la reunirea lotului,nu?

Virgil19.01.2009 09:04

La ce jucatori are Steaua, se va putea descurca foarte bine in campionatul Romaniei. Nu mai sariti sa-l criticati pe Lacatus. Lasati-l sa lucreze. Criticile sau poate (de ce nu?) felicitarile sa le lasam dupa ultima etapa. Daca suntem stelisti si vrem binele acestui club. Daca nu, cine are ce are cu Lacatus, nu are decat sa latre.

Casillas19.01.2009 10:07

conform gsp.ro:

Primul amical al Stelei din acest an, contra chinezilor de la Tianjin Teda, este la GSP TV. Începînd cu ora 15:00 urmãrește evoluția "roș-albaștrilor" în primul meci dupã plecarea cãpitanului Mirel Rãdoi.
DelPiero1019.01.2009 11:56
Adriane , nu tu ziceai de Bãnel cã nu stie sã facã un dribling ? uite încã un exemplu pe lângã cele care ti le-am mai arãtat

 

 

si ? o fi bine cu 4-1-4-1 ?

Banelu' merita cu prisosinta numarul 10...e Messi al nostru... :shifty:

c.ronaldo1719.01.2009 13:37

Din rezumatul de pe GSP TV, Toja s-a miscat incantator de bine.

Bogdan4Steaua19.01.2009 22:48
La ce jucatori are Steaua, se va putea descurca foarte bine in campionatul Romaniei.

 

Virgile, nu luam noi campionatul in veci cu Semedo, Lovin, Litu, Simion sau Banel. Probabil vom apela din nou la valize, dar nu cred sa ne ajute. Nu avem un lot competitiv, iar Dinamo va fi in retur un adevarat demon. Fomistii de acolo nu se vor da in laturi de la nimic pentru a ajunge la milioanele Ligii.

«12»