FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Sc Miercurea Ciuc - Steaua 6-5

fcsteaua.ro16.01.2009 15:50

Steaua a fost invinsa astazi la Miercurea Ciuc de echipa locala cu scorul de 6:5 (1:3, 3:1, 2:1).

 

Dupa ce, la finalul primei reprize, conducea cu 3-1, echipa noastra s-a vazut egalata la sfarsitul celei de a doua reprize si invinsa in cea de a treia, in urma unui joc bun al harghitenilor si pe fondul multor eliminari de partea ros-albastra.

 

Lari16.01.2009 16:04

Pfff...

 

Iar eliminari, iar un inceput bun si un joc slab pe final.

 

Oooooffff!

 

Eu deja m-am resemnat si astept sezonul urmator.

11216.01.2009 16:43

In primu rand a jucat cu HC Csikszereda , in al doilea rand nu a condus niciodata cu 3-0.

vedeti pe icehockey.hu

 

... si a cam fost 6-5 ...

tipbv16.01.2009 18:19

nu-i nimic..Steaua a facut o impresie buna..am inceput bine..dar ne-am stins pe parcurs..nu-i bai,anul viitor vom juca play-offul iar in 2-3 ani poate vom castiga Liga mol..cu Steaua mereu,respect pt tot ce inseamna hockey club Steaua si clubul sportiv al armatei!

Adrian16.01.2009 18:31

Si eu m-am cam resemnat anul asta.

Dar sper ca in anul urmator sa vedem un progres puternic al echipei.

Eliminarile ne-au cam mancat sezonul asta.

 

Au baietii de la MC echipe bune.La toate nivelele. Asta e adevarul.

 

floroflores16.01.2009 19:04
In primu rand a jucat cu HC Csikszereda , in al doilea rand nu a condus niciodata cu 3-0.

vedeti pe icehockey.hu

 

... si a cam fost 6-5 ...

dar unde ai vazut tu bai chiorete ca ar fi zis cineva ca am condus cu 3-0??...meciurile impotriva voastra,se decidintotdeauna dupa ce noi jucam minute in sir cu duble penalizari...tu de fapt cu ce echipa tii ??? crezi ca vei vedea vreodata vreun suporter din Milano tinand cu Inter si apoi cu Milan??? asta numai in comune si la sate se practica...de cei care sunt prea saraci si simplii si depun si ei eforturi,se unesc,ca si in cazul vostru in care gloata tine si cu HC si cu SC...

11216.01.2009 19:29

Tu ai grija cum vorbesti mai bine, ca nu vorbesti cu vreunu pe care-l stii de-o viata si care-ti permite tie tiganismele. Da, la inceput a fost scris ca ati condus cu 3-0 , si ca scorul final a fost de 5-4. Daca nu stii, sa stii ca nu trebuie sa vorbesti si sa jignesti oameni aiurea( sau macar imi cereai o simpla explicatie in mod civilizat) . Si inca o data, Steaua nu a jucat cu SC M.Ciuc , ci cu HC Csikszereda. Sport Club a batut cu 7-1 pe Alba Volan.

Cu cine tin eu nu e treaba ta, am ajuns la o anumita varsta cand nu mai pot sa fiu fanatic si sa imi dau viata pentru o singura echipa. La SC sunt prieteni pe care-i cunosc de 10-15 ani , la HC au venit oameni noi de valoare, care cresc nivelul hocheiului romanesc, in special cel ciucan. Ce conteaza e ca inima mea e ciucana si asa va ramane mereu, ca e HC , ca e SC , conteaza ca e Miercurea Ciuc.

Inca ceva, tipbv , tu ai vazut meciul ca sa comentezi? Eu nu-mi permit sa fac vreun comentariu, cat timp eu nu am vazut meciul nici de la fata locului si nici de la TV ca nu s-a mai transmis...

 

Apropo, pentru cei care sunt prieteni mai apropiati cu baietii ...de ce toti baietii in afara de Adi Catrinoi se tot gandesc ce trebuie sa faca ca sa nu vina la echipa nationala in Polonia la Campionatu Mondial ?

tipbv16.01.2009 19:35

112,eu am zis de parcursul Stelei pe toata perioada ligii nu la ultimul meci..ce se mai aude prieteni de asociatia calor care vor sa sprijine sectia de hockey a clubului Steaua..?eu vreau sa o sprijin neaparat

Hok3y16.01.2009 20:03

haidati toti la ultimul meci de acasa duminica contra ungurilor !

Hok3y16.01.2009 20:12

Duminica ora 15:00 patinoarul Mihai Flamaropol

Steaua Bucuresti - Ferencvárosi TC ! ultimul meci din Liga MOL pt formatia noastra

11216.01.2009 20:24

@tipbv: scuze,nu am inteles eu bine. Intr-adevar,pe parcursul Ligii MOL, chiar ati avut un drum remarcabil pot sa spun, ati intrecut asteptarile tuturor. Sa vedem cum va fi in viitor, cand vor creste baietii astia gen Tapu ( care saracu incearca extrem de multe, dar nu gandeste ce si cum sa joace ), Pascaru, Florea( care sincer nu mi se pare chiar cine stie ce ), Dumitru si vom vedea ce va veni de la baietii lui Marius Gliga de la U18 ( "hok3y" facand parte din ei ). Apropo, 2 intrebari am la tine... chiar 3 . Ce ati facut cu Fenestela asta seara ? Ati avut numarul suficient de jucatori pe banca ( sau iarasi se procedeaza ca deobicei, adica se trec jucatori care nici macar nu sunt in patinoar) in conditiile in care Florea,Dumitru (astia doi fiind cu echipa mare,dar oricum erau suspendati), Radu Bogdan,Oprea,Sandulescu erau suspendati pentru meciul de azi ?? Si ultima intrebare... Mereu pe foaia de joc de pe icehockey.hu apare un jucator numit Palarie Cristian ...de nenumarate ori am incercat sa-l vad, dar niciodata nu e pe gheata ( oare Kulikov face si el niste smecherii pe-acolo , poate ajunge sa-l bage si pe Gabi pe gheata cu numele ) ...

floroflores16.01.2009 20:31
112,eu am zis de parcursul Stelei pe toata perioada ligii nu la ultimul meci..ce se mai aude prieteni de asociatia calor care vor sa sprijine sectia de hockey a clubului Steaua..?eu vreau sa o sprijin neaparat

unul din responsabilii site-ului a scris ca,AISS si FC Steaua.ro se implica "atat cat poate"...in sprijinirea sectiei de hochei...deci,treaba e ca si cazuta,din pacate...pe site,printre altele sunt respectati si mentinuti cu nepretuit respect oameni "suporteri adevarati" ca 112,iar in ziua in care Steaua are un meci decisiv acasa se anunta diferiti decedati din Ciuc...si mult mai sporadic se fac apeluri catre suporteri sa vina la patinoar...no comment

 

Marius16.01.2009 20:43

floroflores,

 

Hai sa le luam pe rand:

 

1. Am spus ca AISS se implica "atat cat poate". Ce inseamna asta? Inseamna ca, prin intermediul site-ului FCSTEAUA.RO promoveaza meciurile Stelei la hochei. Inseamna ca atunci cand membri AISS sunt solicitati de cineva de la hochei raspund prompt. Atat poate face AISS.

 

Trebuie sa intelegi ca Asociatia nu are resurse pentru "a se implica" mai mult. Daca tu insa ai posibilitatea de a ajuta in vreun fel sectia de hochei te rog sa iei legatura cu mine sau cu altcineva care se ocupa de bunul mers al site-ului si noi iti vom mijloci contactul cu oficialii HC Steaua Bucuresti.

 

2. 112 e un user al acestui forum, asa cum esti si tu. Are aceleasi drepturi ca si tine, nici mai multe si nici mai putine. Mai mult, desi e suporter al ciucanilor, ne ofera informatii la care de multe ori nu avem acces.

 

3. Te sfatuiesc sa fii mai ponderat in limbaj.

 

Pentru orice alte nelamuriri mai ai te astept cu un PM. O seara buna sa ai.

floroflores16.01.2009 21:07
floroflores,

 

Hai sa le luam pe rand:

 

1. Am spus ca AISS se implica "atat cat poate". Ce inseamna asta? Inseamna ca, prin intermediul site-ului FCSTEAUA.RO promoveaza meciurile Stelei la hochei. Inseamna ca atunci cand membri AISS sunt solicitati de cineva de la hochei raspund prompt. Atat poate face AISS.

 

Trebuie sa intelegi ca Asociatia nu are resurse pentru "a se implica" mai mult. Daca tu insa ai posibilitatea de a ajuta in vreun fel sectia de hochei te rog sa iei legatura cu mine sau cu altcineva care se ocupa de bunul mers al site-ului si noi iti vom mijloci contactul cu oficialii HC Steaua Bucuresti.

 

2. 112 e un user al acestui forum, asa cum esti si tu. Are aceleasi drepturi ca si tine, nici mai multe si nici mai putine. Mai mult, desi e suporter al ciucanilor, ne ofera informatii la care de multe ori nu avem acces.

 

3. Te sfatuiesc sa fii mai ponderat in limbaj.

 

Pentru orice alte nelamuriri mai ai te astept cu un PM. O seara buna sa ai.

ok...inteleg...intrucat vad ca atentez la nivelul de cultura si civilizatie de aici,o sa-ncerc sa nu mai postez de aici inainte...ramaneti cu bine...FORZA Steaua

 

si inca o ultima remarca: pe principalul site al suporterilor stelisti,acestia sunt tratati ca oricare suporter rival din tara...mai mult,pe un site pe care aveam impresia de a fi 'acasa',desi replicile mele sunt considerate "tiganisme" absolut degeaba,sau din lipsa de contraargumente,tot eu sunt cel avertizat si "sfatuit" sa fiu mai ponderat...oricum,112 este un bun informator si un stelist meritoriu...I wish u goodluck!!!

MoWeed16.01.2009 21:44

Bun, si daca un alt stelist se trezeste ca vrea sa te injure pe tine ca doar e la el "acasa"?

Regulile astea sunt puse aici ca sa nu injure/jigneasca fiecare cum i se scoala lui. Daca 112 ar fi jignit pe cineva as fi inteles, dar omul este respectuos si nu a jignit pana acum.

Lari16.01.2009 21:49

@floroflores

Sunt pe acest site de cam 4 ani si jumatate si iti spun din experienta ca astfel de "buseli" sunt inevitabile.

 

Mai mult, au fost deschise multe topicuri despre hochei pe site, care acum putrezesc pe cine stie unde, din cauza dezinteresului celor care acceseaza acest portal.

 

Cei care se ocupa de bunul mers al site-ului incearca sa mobilizeze fanii catre patinoar sau catre salile de handbal, de exemplu, de foarte mult timp.

 

Nu ei sunt de vina ca lumea nu vine sau ca oamenii sunt interesati de cu totul altceva.

 

Eu sper din toata inima ca vei reveni la sentimente mai bune.

floroflores16.01.2009 22:02
Bun, si daca un alt stelist se trezeste ca vrea sa te injure pe tine ca doar e la el "acasa"?

Regulile astea sunt puse aici ca sa nu injure/jigneasca fiecare cum i se scoala lui. Daca 112 ar fi jignit pe cineva as fi inteles, dar omul este respectuos si nu a jignit pana acum.

pe mine m-a infuriat f tare chestia aia cu "tiganismele",care m-a facut sa-mi amintesc cum suntem facuti tigani meci de meci la Ciuc...(apropos de chestia asta vad ca nu se mai sesizeaza nimeni...ma refer la comisii abilitate)...dar tie probabil ca nici asta nu ti se pare nimic anormal...sau poate nu-ti aduci aminte...ca ne-au jignit oamenii...pt niste informatii pe care tot le aflam pana la urma,noi,stelistii,trebuie sa acceptam sa intre tot felul de anti-stelisti pe site si sa-i tratam cu deosebit respect si recunostinta ca nu ne si injura sau jignesc!!! si cand te gandesti de fapt ca discutia intre mine si individ a pornit de la o informatie gresita data de...diriguitori...

MoWeed16.01.2009 22:09
bai chiorete

Inclin sa cred ca la asta se referea.

 

112 nu a dat pana acum semne ca ar fi anti-stelist, ci a vorbit pe un ton respectuos cand a pomenit numele Stelei. Sunt multi alti stelisti de pe site care au vorbit mai urat despre Steaua la un moment dat.

 

LE: Eu sper sa nu renunti sa postezi pe forum; esti printre putinii care mai posteaza des pe topicele dedicate hochei-ului.