FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Suporterii Stelei îl așteaptã pe Mirel Rãdoi la aeroport!

«12»
godfather8617.01.2009 12:21
Lacrimi, durere, inimi frânte, telenovelã în toatã regula, ce sã mai... Sau film indian, chiar dacã transferu' cu pricina s-a înfãptuit la arabi. Mai lipseau niscaiva acorduri de jale ale lu' Vali Vijelie sau Copilu' de Aur.

 

Sã fii tu cãpitanul celui mai galonat club din estul Europei, sã porți banderola pe care a purtat-o Tudorel Stoica și sã accepți sã pleci la un club asiatic, asta e o flegmã pe blazonul Stelei, pe care aș pune-o alãturi de episodul "fularul". Chiar dacã valoarea împricinatului nu-l recomanda sã ajungã la vreouna dintre marile echipe ale Europei, el era totuși cãpitanul echipei. Nu putea pleaca în Cecenia sau Arabia, precum Pancu sau Florentin Petre.

 

Sã nu fiu înțeles greșit, arabii ãia ne sunt superiori din mai toate punctele de vedere. Dar nu și pe plan sportiv, aici situația se inverseazã, numele Steaua de numele Al Hilal e separat de ani luminã.

 

Prin acest transfer ne-am compromis definitiv. Nu suntem cu nimic mai breji decât dinamoul sau under-bridge-boys, iar lozinca aia cu "ÎNTOTDEAUNA SUPERIORI" e acum simplã apã de ploaie.

 

Imi pare rau ca gandesti asa.Nu ne-am compromis deloc.

Omul pleaca cum ai zis tu la un club superior noua din punct de vedere material, nu se duce la vreo saracie din arabia.

 

Intr-adevar din pct de vedere sportiv e un pas in spate, dar asta e viata. Pana la urma muncim pentru bani.

 

 

 

Azazello17.01.2009 14:29
Lacrimi, durere, inimi frânte, telenovelã în toatã regula, ce sã mai... Sau film indian, chiar dacã transferu' cu pricina s-a înfãptuit la arabi. Mai lipseau niscaiva acorduri de jale ale lu' Vali Vijelie sau Copilu' de Aur.

 

 

Prin acest transfer ne-am compromis definitiv. Nu suntem cu nimic mai breji decât dinamoul sau under-bridge-boys, iar lozinca aia cu ?ÎNTOTDEAUNA SUPERIORI? e acum simplã apã de ploaie.

 

 

Unde statea morala !

 

In zilele noastre este greu sa mai ai bun simt, pe langa tupeu.

Daca nu ne mai respectam nici jucatorii, ce pretentii sa mai avem ? Si chiar pe Mirel...care si-a rup oasele in Ghencea...

 

Intr-adevar cred ca ne-am compromis definitiv. Suntem maestri in caterinca si critica.

Oare mai stim sa iubim NECONDI?IONAT clubul si jucatorii sai ?

 

Felicitari celor care au mers la aeroport!

Antares17.01.2009 15:44

Inca o data se vede spiritul adevarat SPIRITUL STELIST , sunt curios care dintre suporterii oricarei echipe din Romania ar fi procedat astfel .

enjoy17.01.2009 18:25

pe acest site am mai spus acest truism "unde-i multa minte e si multa prostie" si am fost aspru atacat. totusi nu-mi pare rau ca l-am repetat. vine o vreme cand visurile se transforma, nu mai poti zbura singur dar te folosesti de alte mijloace, nu mai poti fi mereu primul dar lupti folosindu-i pe altii, nu mai tintesti aceleasi rezultate cosmice te multumesti cu cele de pe pamant, devii materie din idee si accepti fericirea lumeasca in locul celei cosmogonice; aici a ajuns Mirel si trebuie sa acceptam cu totii ca asa i-a fost scris. sa-i multumim pentru ce ne-a oferit, sa-l lasam sa-si ofere si lui si sa speram ca ne va mai oferi! multumim Mirel si multa bafta! gurile rele sa taca pentru ca sunt momente de liniste!

Guardian17.01.2009 18:45

si când mã gândesc cã o sã fie antrenorul Stelei ..

c.ronaldo1718.01.2009 12:22

Baieti, calmati-va! Fara jigniri!

«12»