Adrian a acordat un scurt interviu, in exclusivitate pentru www.steauafc.com, in care spune ca dragostea sa pentru Steaua va ramane intacta si face un apel catre suporteri sa ramana alaturi de echipa favorita.
Adrian, aventura ta la Steaua s-a incheiat. Cu ce ganduri pleci?
Sunt putin dezamagit de modul in care ne-am despartit, dar trebuie sa merg inainte. Sper ca Steaua sa castige campionatul in aceasta vara si colegii mei sa se gandeasca si la mine atunci cand vor deschide sticla de sampanie. Le multumesc antrenorilor si colegilor, care au fost alaturi de mine si cu care am petrecut atat timp. Am avut parte de momente frumoase impreuna si ma voi gandi intotdeauna la ei.
Ai vreun regret?
Singurul regret este acela ca nu am luat macar un titlu in tricoul ros-albastru. Cred, insa, ca am contribuit si eu la titlul din 2005, cand am plecat din postura de golgeter. Il consider pe acela drept campionat castigat, macar la nivel de consolare.
Ce inseamna Steaua pentru tine?
Aceasta echipa a fost si va fi iubirea vietii mele in fotbal. Este cea mai titrata si cea mai buna echipa din Romania. Daca pana acum am avut onoarea de a imbraca tricoul Stelei, incepand de acum, voi deveni suporterul ei.
Ce urmeaza pentru tine? Ti-ai gasit deja o echipa?
Deocamdata sunt in discutii cu mai multe echipei. Voi face pasul urmator cu mare atentie. Nu voi mai alege cu inima, deoarece m-am ars o data. Cu toate acestea, nu imi pare rau de nimic si nu regret faptul ca am revenit la Steaua. Viata merge inainte!
Te vezi lucrand din nou la Steaua in viitor?
Asta numai viitorul poate decide. Nu se stie niciodata.
Ai fost si, cu siguranta, vei ramane unul dintre cei mai iubiti jucatori ai Stelei din ultimul deceniu. Ce mesaj ai pentru suporteri?
Le multumesc enorm pentru ca m-au sustinut neconditionat mereu. Asta ma face sa cred ca am contribuit si eu cu ceva la rezultatele Stelei din ultimii ani. Sper sa ramana alaturi de echipa si ii rog sa o faca, deoarece Steaua a fost intotdeauna greu de invins atunci cand i-a avut pe ei in spate.
SteauaFc.com
Golul victoriei la Steaua-Dinamo, 2007-2008, 1-0
Neaga inscrie primul gol in Steaua-Besiktas, 2004, 2-1
