E simplu. Nu voi sta sa incerc sa-mi dau cu parerea mea de amator despre meci. O sa scriu scurt si la subiect. VOI ati vazut ce alergau vizigotii aia?
Ai nostri incepeau sa alerge in momentul in care aveau mingea la picior.
Noi asa jucam: Unul alearga cu mingea si 9 asteapta pasa. LA ei alergau in orice moment cel putin 6-7, chiar si la intamplare, dar macar sa alerge.
Asta e adevarata cauza a esecurilor echipelor de club si a nationalei :jocul static. Ca asa jaca la noi, echipele de club si jucatorii lenevesc pe teren.
Nu e vina lor.Caci asta e fotbalistul roman: stie sa faca preluare, sa dea calcai si cam atat. Dar asa se juca in '80.
