Stelistii s-au imbarcat astazi de la aeroportul Henri Coanda cu destinatia Spania, acolo unde ros-albastrii vor sustine primul stagiu de pregatire, la Oliva Novo, in perioada 11-23 ianuarie.
Lotul care va efectua stagiul de pregatire de la Oliva Novo este urmatorul:
Portari: Zapata, Cernea, Vatca
Fundasi: Ogararu, Goian, Golanski, Radoi, Rada, Baciu, P. Marin, Ghionea, Tudose, Filip
Mijlocasi: Szekely, O. Petre, D. Moreno, Toja, Nicolita, A. Ionescu, Lovin, Ochirosii, Plesan, Tiago, Bicfalvi
Atacanti: Pedriel, Kapetanos, Semedo, B. Stancu, Litu
Ifeanyi Emeghara se reface inca dupa operatia de la genunchi, asa ca nu a plecat cu echipa in cantonament.
Primul meci din acest stagiu de pregatire va avea loc la data de 20 ianuarie cu formatia FC Zurich (Elvetia).
Al doilea meci va fi pe data de 22 ianuarie cu formatia Hercules Alicante (Spania).
Acest cantonament se va incheia pe data de 23 ianuarie, cand stelistii se intorc acasa.
