Steaua a reusit prima victorie in fata celor de la Dinamo in etapa a 5-a a returului SuperLigii. Dupa aceasta victorie, Steaua a egalat in clasament pe Dinamo, ambele avand 39 de puncte.
"A fost un meci foarte frumos, cu multe faze de poartã și cu douã rãsturnãri frumoase de scor. Per ansamblu meritam victoria. Mâine este un alt meci, Dinamo va intra hotãrâtã sã câștige, sã facã uitat rezultatul de azi. Ne-am apãrat foarte bine în inferioritate numericã și aici cred cã am fãcut diferența", a declarat dupa meci, tehnicianul stelist Vlad Hagiu.
Astazi am avut placerea sa vad la televizor a doua victorie a stelistilor in fata formatiei din Stefan cel Mare, dupa cea de ieri. Meciul a fost unu frumos, iar omul meciului a fost portarul stelist: Mihai Dragusin
Dupa acest doua victorii, Steaua a surclasat in clasament pe CS Dinamo, si pleaca in urmarirea primului loc, ocupa in acest moment de CSM Oradea
1. Nenciu Bertini Portar
2. Drãgușin Mihai Portar
3. Giuclea Bogdan
4. Bogdan Lorant
5. Cojocariu Bogdan
6. Chioveanu Mihnea
7. Negrean Tiberiu
8. Cristescu Rãzvan
9. Orãșteanu Eduard
10. Georgescu George
11. Goina Cosmin
12. Ghiban Alexandru
13. ªerbãnescu Cornel
14. Tuinea Marius
15. Samuilã Mircea
16. Deacu George
17. Grãdinaru Andrei
18. Matei Bogdan
19. Stancu Mihai
