FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Doua victorii la polo

fcsteaua.ro11.01.2009 19:40

Sambata : Steaua Stirom 11-10 CS Dinamo

 

Steaua a reusit prima victorie in fata celor de la Dinamo in etapa a 5-a a returului SuperLigii. Dupa aceasta victorie, Steaua a egalat in clasament pe Dinamo, ambele avand 39 de puncte.

"A fost un meci foarte frumos, cu multe faze de poartã și cu douã rãsturnãri frumoase de scor. Per ansamblu meritam victoria. Mâine este un alt meci, Dinamo va intra hotãrâtã sã câștige, sã facã uitat rezultatul de azi. Ne-am apãrat foarte bine în inferioritate numericã și aici cred cã am fãcut diferența", a declarat dupa meci, tehnicianul stelist Vlad Hagiu.

 

 

Duminica : Steaua Stirom 9-7 CS Dinamo

 

 

Astazi am avut placerea sa vad la televizor a doua victorie a stelistilor in fata formatiei din Stefan cel Mare, dupa cea de ieri. Meciul a fost unu frumos, iar omul meciului a fost portarul stelist: Mihai Dragusin

Dupa acest doua victorii, Steaua a surclasat in clasament pe CS Dinamo, si pleaca in urmarirea primului loc, ocupa in acest moment de CSM Oradea

 

Lotul Stelei:

 

1. Nenciu Bertini Portar

2. Drãgușin Mihai Portar

3. Giuclea Bogdan

4. Bogdan Lorant

5. Cojocariu Bogdan

6. Chioveanu Mihnea

7. Negrean Tiberiu

8. Cristescu Rãzvan

9. Orãșteanu Eduard

10. Georgescu George

11. Goina Cosmin

12. Ghiban Alexandru

13. ªerbãnescu Cornel

14. Tuinea Marius

15. Samuilã Mircea

16. Deacu George

17. Grãdinaru Andrei

18. Matei Bogdan

19. Stancu Mihai

Lari11.01.2009 19:47

BRAVO, Baieti!

 

SUCCES IN CONTINUARE!

floroflores11.01.2009 19:52

Bravo baieti!!!! Campionii suntem noi!!! fular-campionii

Dragoshel11.01.2009 19:55

Bravo baieti, au fost niste doua meciuri senzationale facute de poloistii stelisti, mai ales meciul de azi, cand antrenorul stelist a avut o tactica care a iesti PERFECT, dinamovistii n-au avut ce face, ne-am inchis perfect.

Le reseau pansant11.01.2009 19:59

Bravo bãieți, felicitãri pentru victorii!

 

Lãmâie Dinamo, lãmâie Dinamo!!!

zob7911.01.2009 20:58
Lãmâie Dinamo, lãmâie Dinamo!!!

Cum ar suna cantecul "Sarim in groapa/ va dam..lamaie, va punem si capra" adaptat la mediul acvatic?

 

MoWeed11.01.2009 21:09

Felicitari baietilor

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE11.01.2009 21:10

asa va vrem mereu, forza Steaua!!!!!!!!!!!!!

fedora11.01.2009 21:56

Daca nu ma insel, in cel de-al doilea meci scorul a fost 9-7.

Tupac Amaru12.01.2009 15:46

Felicitari acestor sportivi adevarati!

Dragoshel12.01.2009 16:24

dap fedora, ok scuze, neatentia :)