FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Doua turnee de pregatire de iarna pentru Steaua

fcsteaua.ro06.01.2009 17:02

FC Steaua va pregati returul campionatului prin intermediul a doua cantonamente de iarna, care se vor desfasura in Spania, respectiv Turcia. Prima perioada de pregatire va avea loc intre 11 si 23 ianuarie, la Oliva Nova si se va concentra, in special, pe pregatirea fizica. Jucatorii lui Marius Lacatus vor disputa doua partide amicale in acest turneu, urmand ca, pe 23 ianuarie, sa revina la Bucuresti. Al doilea turneu se va desfasura in Turcia, la Belek, in perioada 30 ianuarie - 14 februarie. Echipa va disputa cinci partide amicale in Antalya, toate acestea urmand sa se joace in jurul dupa-amiezii, dupa ora 16:00.

 

Lotul Stelei se va reuni la stadion miercuri, 7 ianuarie, la ora 11:00, urmand ca jucatorii sa efectueze vizita medicala joi, incepand cu ora 8:00.

 

Mai jos puteti citi programul detaliat al celor doua turnee de pregatire ale Stelei din aceasta iarna:

 

OLIVA NOVA, SPANIA (11-23 IANUARIE):

 

11 ianuarie - ora 16:00 - decolare spre Valencia - Aeroportul International Henri Coanda

- cazare la Oliva Nova Beach & Golf Hotel

 

20 ianuarie FC Steaua - FC ZURICH (ELVETIA)

22 ianuarie FC Steaua - HERCULES ALICANTE (SPANIA) - Stadionul "Jose Rico Perez" - Alicante

 

23 ianuarie - ora 20:00 (ora locala) - decolare spre Bucuresti - Aeroportul International din Valencia

 

ANTALYA, TURCIA (30 IANUARIE-14 FEBRUARIE)

 

- cazare la Hotel Gloria Serenity (Belek)

 

3 februarie FC Steaua - SLOVAN BRATISLAVA (SLOVACIA)

6 februarie FC Steaua - HAJDUK SPLIT (CROATIA)

9 februarie FC Steaua - AALBORG BK (DANEMARCA)

12 februarie FC Steaua - FK MOSCOVA (RUSIA)

14 februarie FC Steaua - FK RUDAR PLJEVLJA (MUNTENEGRU)

 

SteauaFC.com

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE06.01.2009 17:50

afara cu Becali din Ghencea.

clausblaus06.01.2009 22:21

Rezultateeeeeee!

Ca turnee de pregatire si meciuri amicale am mai vazut si suntem satui!

:steag_cruce_invers:

tavyto07.01.2009 09:34

destul de bune amicale...sper sa faca Laca :steag_sah_mic: ceva la echipa in stagiul asta de pregatire