FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Perioada De Pregatire Dinaintea Inceperii Returului Editiei De Campionat 2008/2009

Virgil06.01.2009 09:58

FC Steaua va pregati returul campionatului prin doua cantonamente de iarna. Ele se vor desfasura in Spania si in Turcia.

In perioada care se va desfasura la Oliva Nova, intre 11 si 23 ianuarie, se va pune accentul pe pregatire fizica. Se vor juca totusi si doua meciuri amicale, pe 20 si 21 ianuarie, cu FC Zurich, respectiv Hercules Alicante.

 

Lotul Stelei se va reuni miercuri 7 ianuarie, ora 11:00 la stadion, urmând ca in ziua urmatoare de la ora 8:00, sa efectueze vizita medicala.

 

Intre 11 si 23 ale lunii ianuarie jucatorii stelisti vor urma programul de mai jos:

 

OLIVA NOVA, SPANIA (11-23 IANUARIE):

 

11 ianuarie - ora 16:00 - decolare spre Valencia de pe Aeroportul International Henri Coanda

- cazare la Oliva Nova Beach & Golf Hotel

 

20 ianuarie: FC Steaua - FC Zurich (Elvetia)

22 ianuarie: FC Steaua - Hercules Alicante (SPANIA)

23 ianuarie - ora 20:00 (ora locala) - decolare spre Bucuresti - Aeroportul International din Valencia

 

ANTALYA, TURCIA (30 IANUARIE-14 FEBRUARIE)

 

- cazare la Hotel Gloria Serenity (Belek)

 

3 februarie FC Steaua - Slovan Bratislava (Slovacia)

6 februarie FC Steaua - Hajduk Split (Croatia)

9 februarie FC Steaua - Aalborg Bold Klub (Danemarca)

12 februarie FC Steaua - FK Moskva (Rusia)

14 februarie FC Steaua - FK Rudar Pljevlja (Muntenegru)

 

Propun sa discutam aici despre aceasta foarte importanta perioada, in functie de ceea ce se va intampla.

mountytoma06.01.2009 14:51

nu pot spune nimic pana nu aflu care e lotul care pleaca in pregatiri. pentru bunul mers al pregatirilor ar fi insa bine sa se stie cine pleaca si cine vine. altfel ala nu mai alearga ca oricum vrea sa plece, ala ca oricum vine altul in locul lui ca titular, samd

Guardian06.01.2009 16:22

oare meciurile se vor da pe sportro?

mountytoma06.01.2009 16:43

pentru binele echipei, ar fi maibine sa nu se televizeze nimic. fara interviuri. asta e perioada cand se invata si se munceste! daca vor invata tot interviuri, in retur tot asta vom avea, numai interviuri. si mie mi-ar placea sa ii vad, ca simt ca nu am aer cand nu ii vad, dar parca tot mai important e ca ei sa munceasca bine in perioada asta

Guardian06.01.2009 16:54

oricum nu îi lasã sã dea interviuri la pregãtiri , 80 % se vor da la sportro

mountytoma06.01.2009 17:00

ar fi prea frumos sa fie adevarat. sa vedem. poate vedem si ceva fotbal!

Virgil15.01.2009 12:32

Lotul pe care Marius Lãcãtuș îl are la dispoziție este urmãtorul:

 

Portari: Robinson Zapata, Cornel Cernea, Cosmin Andrei Vâtcã;

 

Fundași: George Ogãraru, Dorin Goian, Pawel Golanski, Mirel Rãdoi, Ionuț Rada, Eugen Baciu, Petre Marin, Sorin Ghionea și Alexandru Tudose;

 

Mijlocași: Janos Szekely, Ovidiu Petre, Dayro Moreno, Juan Carlos Toja, Bãnel Nicolițã, Andrei Ionescu, Florin Lovin, Rãzvan Ochiroșii, Mihãițã Pleșan, Tiago și Eric Bicfalvi;

 

Atacanți: Antonio Semedo, Bogdan Stancu și Alin Lițu.

 

Marius Lãcãtuș a fost ajutat la primul antrenament din acest an de secunzii Massimo Pedrazzini și Mihai Teja, iar de portari se ocupa Andrei Speriatu.

 

La ședința de pregãtire a asistat și președintele Consiliului de Administrație al FC Steaua, Valeriu Argãsealã.

 

sursa: mediafax

steaua_gloria15.01.2009 12:38

amicale slabute, singurele care joaca fotbal sunt Aalborg si Moscova. Sper sa facem si un superamical.

weeezer15.01.2009 12:40

Pai si Kapetanos? :blink:

Melku15.01.2009 12:41

Argaseala ce cauta p-acolo? Ce vrea sa ii invete sa dribleze? Bunul simt? :bananadance: Foarte ocupat domnul presedinte...

Numai in Romania avem amatorismul asta, de parca se duce Calderon sa se intretina cu jucatorii :wanker:

Robinson Rufay Zapata15.01.2009 12:47

parca era un meci si cu echipa lui Mircea Lucescu

Adrian15.01.2009 12:54

Meciurile amicale jucate de Steaua in aceasta pregatire vor fi date live pe gspTV si, poate, Live Text pe FCSteaua.ro.

 

Primul meci se va juca pe data de 20 Ianuarie.

steaua_gloria15.01.2009 20:05
Pai si Kapetanos? :blink:

Acum am vazut, unde-i kapetanos ?

DelPiero1015.01.2009 23:34
Acum am vazut, unde-i kapetanos ?

Cuata niste masline mai maronii in Grecia sa i le aduca lu' Jiji...

Casillas16.01.2009 15:58

Acela era lotul de la primul antrenament al Stelei din Ghencea, antrenament de la care Kapetanos a lipsit fiind invoit.

Kapetanos a aparut in urmatoarea zi la vizita medicala si la antrenamentele care au urmat si este prezent in cantonament

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/...&height=480