FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Parteneriatul Steaua - MFA va continua

fcsteaua.ro23.12.2008 18:37

In urma sedintei desfasurata azi, 23.12.2008, la sediul S.C. MFA S.A. Mizil, Consiliului Director al Asocierii Steaua-MFA a decis ca echipa de handbal Steaua MFA Bucuresti sa-si continue activitatea.

 

Pentru asigurarea conditiilor optime de continuare a activitatii s-au hotarat urmatoarele:

 

a. Se vor analiza ofertele primite pentru transferarea jucatorilor componeti ai lotului actual si se va da acordul de transfer numai pentru ofertele avantajoase, atat pentru club, cat si pentru jucator, si numai in masura in care nu se va afecta capacitatea de performanta a echipei in indeplinirea actualelor obiective:

1. pe plan intern: castigarea Cupei Romaniei editia 2008/09;

2. pe plan extern: calificarea in semifinalele Cupei Cupelor editia 2008/09

 

b. Se vor purta discutii, in perioada 05-10.01.2009, cu fiecare dintre jucatorii componenti ai lotului echipei de handbal Steaua MFA Bucuresti pentru reducerea indemnizatiei de joc si de pregatire pana la finele sezonului 2008/09 (pentru perioada ianuarie - mai 2009).

 

Conducerea Asocierii Steaua-MFA va face toate eforturile pentru continuarea in bune conditii a activitatii echipei de handbal Steaua MFA Bucuresti si pentru asigurarea resurselor financiare pentru perioada urmatoare, in vederea realizarii obiectivelor de performanta stabilite.

 

Consiliul Director al Asocierii Steaua-MFA

 

sursa: steauamfa.ro

 

Adrian23.12.2008 18:58

Ce inseamna reducerea indemnizatiei de joc?

Ce e asta?

Mie mi se pare bataie de joc.

 

Cum naiba sa vrei performanta cand iti bati joc de oamenii aia?

 

Suntem blestemati!

 

Ce naiba urmeaza oare?

Hocheiul? Rugbyul?

 

 

p.s.

Stiu ca ar trebui sa ma bucur ca nu se desfiinteaza echipa.

Dar m-am saturat de atatea compromisuri.

Noi trebuie sa facem compromisuri peste tot.

La fotbal trebuie sa ne multumim cu locul 2. Aici trebuie sa ne multumim cu supravietuirea.

 

Ce naiba de viata mai e si asta?!

 

Clubul Sportiv al Armatei Steaua domina odata Europa.

Acum adunam resturi de unde mai putem...

f234567k23.12.2008 19:04

Cine l-a pus pe domnul Cazacu sa ofere salarii uriase?

Virgil23.12.2008 19:25

O veste care ma bucura foarte mult. In vremuri de restriste, mi se pare firesc ca indemnizatia sa scada. Important e ca se salveaza HC-ul.

 

Doamne ajuta.

enjoy23.12.2008 20:31

economia de piata nu doarme, functioneaza! e bine deocamdata, poate mai apar ceva sponsori daca managementul este bun.

MoWeed23.12.2008 23:24

Pacat de echipa asta! Parca vad ca o sa se destrame...