"Fostul arbitru asistent Zoltan Erdei, care a participat la Ploiesti la meciul jubiliar dintre Petrolul si Rapid, reeditarea finalei Cupei Romaniei din 1995, a suferit un atac cerebral la vestiare. El a fost transportat imediat la Spitalul Judetean de Urgență, unde medicii au incercat resuscitarea acestuia timp de 45 de minute. Toate eforturile au fost zadarnice, la ora 21:03 constatandu-se oficial decesul". PROSPORT
"Vivi Rachită a inchiriat restaurantul Bulevard pentru petrecerea de după meciul sau de retragere. Desi aflaseră că Erdei a decedat, multi dintre cei care participaseră la joc, in frunte cu Danuț Lupu au venit la local, unde au stat la sprituri si s-au distrat citeva ceasuri, delectindu-se cu muzica unui taraf! Altii, printre care si Jean Vladoiu, s-au declarat prea afectati de moartea asistentului pentru a mai putea merge la petrecere". GSP
