FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Alina Dumitru Si Florin Bercean Cei Mai Buni Din Europa

fcsteaua.ro06.12.2008 00:05

Saptamana trecuta a avut loc la Atena cel de-al 60-le Congres al Uniunii Europene de Judo (EJU). In cadrul acestei reuniuni au fost acordate si premiile pentru cei mai buni judoka ai anului de pe Batranul Continent.

 

 

 

Asa cum era de asteptat stelista Alina Dumitru, medaliata cu aur la Olimpiada de la Beijing la categoria 48 kg, a fost desemnata cea mai buna judoka din Europa dupa marea performanta din vara, iar antrenorul ei ,Florin Bercean, a castigat titlul de cel mai bun antrenor al unei sportive.

 

 

 

Felicitari amandurora pentru aceste distinctii si sa speram ca in viitor vor repeta aceasta minunata performanta.

steaua-no106.12.2008 08:38

felicitari alina Dumitru !

merita si titlul de cel mai bun sportiv al clubului Steaua pe 2008.

CoRsSo06.12.2008 08:58

Felicitari Alinei si domnului Bercean!

puyol06.12.2008 09:06

Felicitari!

MoWeed06.12.2008 09:08

Felicitari! Un premiu meritat

tavyto06.12.2008 11:43

felicitari!!era de asteptat

adidwu06.12.2008 13:11

Felicitari Alina Dumitru!

Felicitari si antrenorului Bercean!

w3bmaster06.12.2008 14:36

Felicitari ... uni sportivi chiar pun suflet si muncesc nu ca glumele alea de fotbalisti ...

revivo07.12.2008 07:37

Alina e un exemplu de modestie, bun simt, valoare si frumusete.

Ea este mandria noastra, a stelistilor si mandria Romaniei.

Lari07.12.2008 22:11

Multumim, Alina! Multumim, Domnule Florin Bercean!

 

Sa fiti nemuritori!!!

redondo07.12.2008 22:31

Bravo!

Lari08.12.2008 11:16

Campioana olimpicã la judo de la Beijing, Alina Dumitru, va deveni Cetãțean de Onoare al orașului Bușteni.

 

Primarul Emanoil Savin a declarat cã, în decembrie, campioanei olimpice Alina Dumitru îi va fi conferit acest titlu și va primi și un teren în orașul de pe Valea Prahovei, unde va putea sã își construiascã o casã.

 

Edilul a mai spus cã, dacã sportiva se va stabili la Bușteni, îi va propune sã preia și funcția de director al Poliției Comunitare, datoritã calitãților sale sportive, ținând cont și de faptul cã ea este angajatã a Ministerului Apãrãrii.

 

Alina Dumitru se va alãtura altor 'nume grele' ale sportului românesc devenite cetãțeni de onoare ai stațiunii. Printre aceștia se numãrã pugiliștii ploieșteni Adrian Diaconu și Leonard Doroftei, precum și gãlãțeanul Lucian Bute, dar și fotbalistul Ionel Ganea. Aceștia au primit deja terenuri pe Valea Cerbului, loc unde se va construi și o stațiune olimpicã.

 

 

catasteaua1708.12.2008 14:03

bravo alina esti o stelista si ai purat culorile echipei cu succes

Korado08.12.2008 15:35

Bravo pot sa ma mandresc cu faptul ca Alina Dumitru e sportiva a clubului Steaua!!!!!