FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bilete Steaua - ACF Fiorentina

«12»
xray_rom07.12.2008 05:50

@DanStan

 

Boierule! "-Buna ziua!..."-Merge calul?"...Hodoronc ... Fantazio!:)

Problema financiara a Stelei am supra-dezbatut-o cu Protasov la "Steaua termina turul pe locul 4 " ca sa o mai reiau si cu tine aici. Daca ai curiozitatea poti lectura acolo "ce" si "cum".

Exemplu de aici cu Real Madrid l-am dat pentru a vedea si el care este ordinul de marime al unui profit, ca am avut o contrazicere pe aceasta tema.Atat!

Apoi, nu era vorba de autotofinantare sub Becali, ci Protasov a pornit de la zvonul ca Becali ar da Steaua la suporteri. Protasov a considerat ca este momentul oportun ca Steaua sa fie a suporterilor, avand capacitatea de autofinantare din activitati proprii(marketing si incasari la stadion) si cotizatii/subventii de la suporteri pentru un buget de 400 mil E.

 

 

Referitor strict la ceea ce ai scris vreau sa-ti fac unele precizari:

1) Amesteci lucrurile. A credita este una si a subventiona este alta. Una este imprumut rambursabil("datorie") si a 2 a este "donatie". Steaua nu de creditori a dus lipsa(atragerea de fonduri), si nici un club din Romania, ci de posibilitatea de a si returna acele credite.

 

2) Ne place sau nu ne place, Becali a creditat Steaua si nu invers. De fapt si-a creditat propria firma!

Aia cu imaginea...a fost si este un balon de sapun. Se bate prea multa moneda falsa pe tema ei.

Ce a facut cu imaginea de pe urma Stelei? Nimic! A mai aruncat o caruta de bani si in politica pt nimic. Un tembel niciodata nu va castiga ceva din imagine, ci va pierde. Cu cat este mai in lumina rampei, cu atat mai vizibila este si arama prostiei de pe fata. Asta s-a intamplat si la Becali!

 

3) Aia cu "s-a prins Europa" ca Beacli face echipa si "ce club va plati pe un jucator cand stie ca a fost impus la echipa" este alt balon de sapun. Hai sa fim seriosi! Degeaba impui in echipa un pampalau, ca tot ca un pamalau va juca. Cota unui jucator nu creste prin faptul ca este in echipa, ci pentru ceea ce face in teren, ca-l vede toata lumea. Stie asta pana si berbecul de Becali. Exceptandu-l pe Sapunaru, ce mari transferuri a facut Romania in ultimii ani si care jucatori transferati au confirmat? Nu trebuie sa-mi raspunzi. Stiu si eu, si tu...si toti iubitorii de fotbal.

Daca veam valori, rupeam gura la Euro. Cati au plecat dupa Euro?Sa nu-mi spui ca tot mana lui Becali a fost si acolo:))

 

4) Oricat de mult urasti un om, nu poti inventa "adevaruri" despre el. A spune ca Becali si-a iumplut buzunarile proprii cu banii din CL este o gluma. Becali are alte pacate, mai grave, pe care le-am tot spus pe aici. Oricum, nu facut avere din banii Stelei. Si chiar daca ar fi fost asa, ce ar fi fost ilegal?E firma lui si el zice ca-i om de afaceri:) Ar fi fost bine sa fi avut profit!Insemna ca Steaua avea performanta.

 

In rest, tot respectul pt opinia ta si sa auzim numai de bine si sa batem Fiorentina!:)

bodanelu07.12.2008 08:01

baieti... se discuta despre Steaua-Fiorentina..nu crize economice si bilanturi. reveniti on-topic

mountytoma07.12.2008 12:41

pana la urma, parca tot ar trebui sa mergem la meci si sa sustinem echipa. din doua in doua i-o mai dam si becakatului prin gura, dar principal ar fi sa sustinem echipa. nu de alta, dar daca luam bataie parca aud ca din cauza fanilor! hai sa ii sustinem cat putem de bine, sa vedem ce vor mai zice?

 

oricum, oricare ar fi rezultatul in minutul 85, din clipa aia ar trebui sa stam numai in gura ciobanului!

xray_rom07.12.2008 15:52
baieti... se discuta despre Steaua-Fiorentina..nu crize economice si bilanturi. reveniti on-topic

Are legatura si cu meciul:) Prezenta la stadion si sustinerea echipei ar aduce beneficii jucatorilor, Stelei si bucurie noua. A judeca ca banii incasati la meci merg in buzunarul lui Becali si o victorie va umple de rating imaginea lui Becali este un mod copilaresc de a pune problema.

E ca scuza celor care iau bataie prin CL si incearca sa justifice infrangerea sau lipsa performantei prin lipsa de experienta:) CL este o competitie in care nu ajungi in fiecare an, ca in Liga 1. Daca nu-ti traiesti momentul la maxim inseamna ca mai ai de invatat fotbal, nu experienta mediocritatii

Mai mult!Peste un an poate ca acea echipa sa se schimbe total, asa ca experienta anterioara ajuta ca o frectie la picior de lemn... pentru ca in teren nu joaca brandul ci jucatorul!:))

 

Oricum, nu mai aveam de gand sa mai dau replica la "economic". Am raspuns ca mi s-a adresat prin intrebari!Asa mi s-a parut civilizat!;)

 

zoloz200507.12.2008 18:52

merita mers, urmeaza o perioada cam lunga fara meciuri..o sa cantam de nebuni pe strada.."Mi`e dor de Steaua..."

crossman07.12.2008 20:40

haide-ti la meci CHIAR DACA EXISTA Becali CHIAR DACA UNII DINTRE EI SUNT NISTE IDIOTI CARE SE IMPIEDICA IN MINGE HAIDE-TI LA STADION AU NEVOIE DE NOI daca castigam si voi stati acasa nu o sa va para rau dupa aceea ca nu ati fost pe stadion AU NEVOIE DE NOI

xcess198408.12.2008 08:03

vand 3 bilete la Steaua-fiorentina la tribuna 1 (binisor sub pretul de la case). detalii pe privat.

«12»