FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Momente de liniste in curtea Stelei.

Virgil16.08.2005 08:29

Aproape de necrezut !

Dupa luni de zile,scandalurile care se tineau lant in curtea echipei noastre ne-au parasit.

Locurile lor preferate,ca sa vorbesc numai de marile echipe ale campionatului nostru,au devenit curtile lui Dinamo si Rapid.

Suporterii cainilor au fost scandalizati de o posibila schimbare a antrenorului Andone,de catre Giovanni.

Cei ai rapidistilor au explodat odata cu demiterea de catre Copos a lui Razvan Lucescu.

La noi liniste si pace.

E placut sa traiesti linistit in casa ta,urmarind amuzat si de ce nu,satisfacut,neintelegerile altora.

Stirile de scandal din curtea noastra se pare ca au ajuns la fundul sacului.

Avem un antrenor nou,linistit,care nu da apa la moara presei,echipa joaca fotbal,am scapat de tensiunea de la sfarsitul sezonului trecut,nici Gigi nu se mai implica...

Ptiu,sa nu fie de deochi.

Grinch16.08.2005 08:33

Sa speram ca o sa fie asa in continuare. O mica precizare am Razvan s-a intors la rapid si e posibil si Dinu :wink:

rareeslh16.08.2005 08:34

Ai dreptate...Protasov ii un antrenor cum n-a avut Div.A vreodata. Calm, nu se enerveaza, nu se cearta cu nimeni, ati vazut declaratia lui cand l-a intrebat presa despre singura convocare la nationala din partea Stelei. Un adevarat profesionist Protasov asta, si poate printre singurii oameni care il fac pe Jiji sa nu se mai agite atata, sa stea cuminte la locul lui, cum ar trebui un presedinte adevarat sa faca, nu ca si Giovani asta, care nu lasa pe nimeni sa vb de la Dinamo in afara lui. Steaua are nevoie de liniste.....BV Protasov!!!!! Tot asa spre 23, Grupele UCL si Cupa Romaniei!

ANTIgigi16.08.2005 12:12

Optimismul care domina in cadrul clubului Steaua Bucuresti inaintea meciului decisiv cu norvegienii cred ca este principalul motiv pentru care exista atata liniste in ultimul timp.este foarte bine pentru echipa (pacat ca nu si pentru suporteri care nu mai sunt la fel de numerosi pe stadion).Sper ca acest optimism sa ne duca in UCL si spre....23....24....25....

alexfilip16.08.2005 14:11

Daca e asa liniste si pace de ce l-au buhait si fluierat aia pe MM? Are el pacatele lui dar e de departe cel mai cerebral, sincer si profesionist presedinte de club di div A.

 

Pe deasupra, ce e cu tribunele goale. M-am tot gandit, daca afisele alea anti-Gigi chiar au avut efect ca e prea brusca scaderea audientei( da-o in colo de treba, chiar si cu Rosenborg?)

montreal16.08.2005 15:02

Foarte multe depind de urmatoarele 2 meciuri, cu Poli AEK Timisoara si Rosenborg. La cat de emotiv si instictual e Becali, sper sa se mentina aceasta atmosfera si dupa 23 August.

Au fost destule scandaluri, a venit vremea concentrari si performantei.

Oricum sa vede ca Protasov prin felul lui de a fi impune respect. Nu deschide gura oricum si oricand, spre deosebire de anumite persoane din conducerea Stelei.

SteauaToronto16.08.2005 15:46

Da Prostatov e un adevarat profesionist! Eu ii urez succes mult in cariera de antrenor la Steaua!

Captain RedBlue16.08.2005 15:55
Au fost destule scandaluri, a venit vremea concentrari si performantei.

.

Nimic mai adevarat!

Protasov este un profesionist! Ultimul exemplu? Duelul cu Landi! Pe cel din urma l-a luat gura pe dinainte si in afara terenului de joc, Protasov a vorbit putin si a preferat sa arate in teren ce are de spus!

onlySteaua16.08.2005 20:39

este cu adevarat un lucru foarte bun ca echipa se poate pregati in sfarsit in liniste.

pe langa meritul incontestabil pe care-l are Protasov,linistea asta se datoreaza si conducerii care in ultima vreme a evitat sa mai "iasa la rampa" si/sau sa raspunda diverselor provocari.sper sa o tina tot asa.si ca veni vorba de conducere:MM,jj,plz un mijlocas bun!!!

se pare ca problemele s-au intors impotriva celor care nu demult radeau de noi,dar stiti voi zicala cu "cine rade la urma...".

asa ca,spre 23 si grupele cl!!!

 

forza Steaua!!!

SteauaToronto16.08.2005 23:25

Da asta e adevarat vad ca Jiji nu se mai baga in echipa si asta e bine! Sa fie liniste ca asa putem sa obtinem performante! Asa ca succes mult Stelei!

Bodanel17.08.2005 02:42

De 2 saptamani la noi e liniste iar altii se cearta. Inca ma frec la ochi sa vad daca nu cumva visez. Protasov nu a intrat in polemica cu Landi(felicitari), Gigi nu-l mai impune pe unul sau altul in echipa, MM nu mai vorbeste fara sa gandeasca. Doamne fa sa fie asa tot anul ca luam tot: cupa, campionat, grupele CL. Doamne fa sa dureze linistea asta ca echipa merge.

Bisquit17.08.2005 04:58

Numai fiti asa bucurosi ca nu se stie.... :lol:

Stati sa vedem in continuare...

Virgil17.08.2005 05:20

Vezi cum cobesti ?

misha17.08.2005 10:09

eu inca ma mir cum de a putut Gigi sa-si tina gura...ce bine ar fi daca ar tine la vesnicie :wink:

oricum hai sa nu mai vorbim de el...ca poate se va trezi si iar incepe... :lol: :lol:

reddog17.08.2005 10:17
Ai dreptate...Protasov ii un antrenor cum n-a avut Div.A vreodata. Calm, nu se enerveaza, nu se cearta cu nimeni, ati vazut declaratia lui cand l-a intrebat presa despre singura convocare la nationala din partea Stelei. Un adevarat profesionist Protasov asta, si poate printre singurii oameni care il fac pe Jiji sa nu se mai agite atata, sa stea cuminte la locul lui, cum ar trebui un presedinte adevarat sa faca, nu ca si Giovani asta, care nu lasa pe nimeni sa vb de la Dinamo in afara lui. Steaua are nevoie de liniste.....BV Protasov!!!!! Tot asa spre 23, Grupele UCL si Cupa Romaniei!

 

 

Dupa 2 etape si 3 meciuri in Champions si ai ajuns sa spui ca Protasov nu are egal in Romania ca si antrenor???

Nu ne plange tu pe noi, lasa ca pana la urma ne descurcam noi cumva. De parca la voi suporterii sunt "pretuiti" de conducere.

Apropo de Cupa Romaniei, sa nu cumva sa cadeti iar cu U Cluj. :wink:

greco17.08.2005 18:09
Aproape de necrezut !

Dupa luni de zile,scandalurile care se tineau lant in curtea echipei noastre ne-au parasit.

Locurile lor preferate,ca sa vorbesc numai de marile echipe ale campionatului nostru,au devenit curtile lui Dinamo si Rapid.

Suporterii cainilor au fost scandalizati de o posibila schimbare a antrenorului Andone,de catre Giovanni.

Cei ai rapidistilor au explodat odata cu demiterea de catre Copos a lui Razvan Lucescu.

La noi liniste si pace.

E placut sa traiesti linistit in casa ta,urmarind amuzat si de ce nu,satisfacut,neintelegerile altora.

Stirile de scandal din curtea noastra se pare ca au ajuns la fundul sacului.

Avem un antrenor nou,linistit,care nu da apa la moara presei,echipa joaca fotbal,am scapat de tensiunea de la sfarsitul sezonului trecut,nici Gigi nu se mai implica...

Ptiu,sa nu fie de deochi.

 

Le zice "rapidisti", Virgile... :?

Virgil18.08.2005 12:43
Le zice "rapidisti", Virgile...  :?

 

Steaua,campioni.Dinamo,caini.Farul,rechini.Petrolul,lupi galbeni.FC Bacau,tauri furiosi.

Rapid,rapidisti ? :roll:

Dac-asa vrei tu,...rapidisti.

Dar numai pe forum.

Allen18.08.2005 14:21

Poti sa le zici si "gunoieri" ca nu se supara nimeni. :twisted:

greco18.08.2005 15:57

Nu e vorba ca vreau sau nu eu asa. Politica site-ului este de a nu permite jignirea suporterilor, indiferent de clubul pe care il sustin. Evident, nu avem timpul necesar pentru a atrage atentia de cate ori este nevoie, dar...