FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

De la lume adunate și-n catrene prelucrate. (10)

fcsteaua.ro23.11.2008 18:59

GSP: "Tata și fiul! Pe lista FIFA 2009 s-a fãcut o singurã modificare: fiul lui Constantin Gheorghe "Suceavã", membrul al CCA, a fost promovat în locul lui Marodin."

 

Criza economicã,

Nu e deloc comicã,

Iar pãrinții grijulii

Se gândesc doar la copii...

 

Pro Sport: "Becali a alergat șaptesprezece mãicuțe cu buldozerele cu care a vrut sã le dãrâme mãnãstirea, pentru a intra în posesia unui teren în valoare de treizeci de milioane de euro."

 

Iuda și-a ieșit din minți

Pentru treizeci de arginți,

Gigi uitã de canoane,

La treizeci de milioane...

 

Pro Sport: "Dupã ce în 2007, Gigi Becali a donat douã milioane de dolari Patriarhiei, pentru Catedrala Mântuirii (?) Neamului, acesta s-a sucit și vrea banii înapoi."

 

Mântuirea neamului

Cu banii ciobanului?

Hop și eu, zic tam-nesam:

Mai dã-l dracului de neam!

 

Gigi Becali: "Zmãrãndescu nu a greșit, a respectat legea!"

 

Cu legea într-o mânã, cu mâinile curate,

ªi pãstorind o turmã de brute retardate,

Gigi bate în oameni, vatãmã corporal,

Lui totu' îi e permis, face totu' moral...

 

Sport.Ro: "Revoluție HI-TECH: Becali condamnã suporterii pe blog!"

 

Condamnați de un berbec,

Revoluționar Hi-Tech,

Fanii nu mai știu de glumã,

Îl înjurã ca pe ciumã...

 

Cristian Gațu: "Am o cutie de conserve și mi-e teamã s-o deschid. Dacã iese Gigi Becali?"

 

E mai grav în cazul meu:

Nu trag apa la veceu,

Umblu cu tact, încetișor,

Sã nu-l înec pe Gigișor...

 

Toja: "M-am blocat!"

 

Cu o curã la Buzãu,

Þi-ar trece starea de rãu,

De persistã, mai apoi,

Te duci și la Steaua Doi...

 

Silvian Cristescu: "Cele patru titluri ale Universitãții (?) sunt mult mai valoroase decât cele douãzeci și trei obținute de Steaua! Ei se laudã cu un palmares furat! Ale noastre sunt mult mai valoroase!"

 

Un palmares de tot hazu':

Numa' zaibãru' și prazu',

Nu-i deloc greu sã-l enumeri:

Doar ridici puțin din umeri...

 

Zotta: "Contul rapidului este gol."

 

Cu certificat de rol,

Contu-i vax albina, gol,

Cu extras de cont curent

Sub pod pute a faliment...

 

Pro Sport: "Ronaldo vrea în Liga I! La ce echipã l-ai dori?"

 

Rãmas fãrã cãpãtâi,

Eșuat în Liga-ntâi,

Nici Buzãul nu-l ia moca

Pe grãsunul carioca...

 

Iuliusz Mureszan: "Sunt fan Prison Break și dansez ca ursul Baloo."

 

Dansând manelele ca ursu'

În pârnaie ar crește pulsu',

Ai fi capra cu trei iezi,

N-ai putea sã evadezi...

 

Marian Tancu: "Postul de antrenor al lui Uhrin era în pericol dacã era în minã la Petrila."

 

Vã rog, îngropați gorila,

În fundu' Minei Petrila,

Iar noi o sã ne dãm seama,

Când va da Uhrin alarma...

 

Marian Tancu: "Unirea e o echipã bunã, dar nu-i Fecioara Maria."

 

Fecioara nu-i Unirea, Unirea nu-i fecioarã,

Iancu nu-i vreun apostol, e doar o simplã cioarã,

La fel ca ai sãi frați, mailații de sub pod,

Uniți sub coviltir, de la bunic la plod...

 

GSP: Moda Dinamo! Câinii vor sã-i aducã înapoi, în afara lui Cernat, și pe Moți, Mãrgãritescu sau Claudiu Niculescu. Practic, din retur va fi un alt Dinamo."

 

Noua modã din retur:

Sã ne peticim la... spate,

S-adunãm de prin 'prejur,

Orice rebuturi ratate...

 

Cornel Penescu: "Nevasta mi-a explicat ce înseamnã offsaid!"

 

Când nevasta îți dã tonu',

Ridicându-ți fanionu',

Îți pot spune sigur, coane,

Cã ești purtãtor de coarne...

 

Sport.Ro: "Zenga face spectacol în Italia, uimește pe toatã lumea cu noua sa invenție: zidul dublu și striptease ca sã distragã portarul advers."

 

Zidul dublu cu striptease,

Provoacã haz, nu plictis,

Când jucãtorul advers

E puțintel pe invers...

 

PorumBoyu: "Eu nu sunt musulman, religia nu îmi permite sã iau o a doua nevastã."

 

Uite așa, nedându-ți sama,

Ai s-ajungi precum Osama,

Ba poate vei fi mai hoț

Dacã ți-ai lua un soț...

 

Marian Aliuțã: "PorumBoyu nu vrea sã îmi dea banii! M-a trimis la vraci când m-am accidentat!"

 

Are PorumBoyu un vraci,

Chiar în staul, printre vaci,

Nu e vrãjitor tribal,

E taurul comunal!

 

Sport.Ro: "Pac-pac! Arbitrul Bocãnealã este din nou gata de luptã! Brigada care îl va însoți la meciul dintre ªtiința Bacãu și Progresul București este din Moldova, lucru ce aduce aduce suspiciuni supra lui Bocãnealã..."

 

Am și eu o bãnuialã

La arbitrul Bocãnealã,

Da' nu vreau s-o spun la lume,

Cã mai am și-o suspiciune...

 

Sport.Ro: "Înjurãturi pe muzicã! Mourinho primește sfaturi de la Toto Cutugno. "The Special One" a învãțat cum sã țipe și sã înjure mai bine fãrã sã rãgușeascã pe teren."

 

Lassate mi cantare,

Nu înjurați prea tare,

Eu nu am nicio vinã,

Înjurați în surdinã...

 

Sport.Ro: "Machester United, cea mai POTENTÃ echipã din lume! La poza de grup doar coreeanul Park și olandezul Van der Saar nu au fost excitați înaintea meciului. Despre ceilalți jucãtori rãmâne o singurã întrebare: Ce le-a spus Sir Alex înainte de meci?"

 

Sir Alex e "Dura Lex"

Te poate lãsa perplex,

Vorba-i este asprã, durã,

Alteori Viagra purã...

 

Sport.Ro: "Mutu pãcãlici în Italia! Italienii râd de Mutu dupã ce românul a cãzut victima unei farse la celebra emisiune de divertisment "Scherzi a Parte", scrie situl oficial al Fiorentinei."

 

Mutulicã – pãcãlici,

Face periodic plici,

Mor broscarii toți de râs

Cã tot dã fâs dupã fâs...

 

Mutu: "Toți credeau cã pot sã câștige și fãrã mine, acum toți mã vor."

 

Te vrea râul, te vrea ramul,

Noi ți-am pune direct hamul,

Sã tragi vârtos, cu mult spor,

Numa' linii pe ogor...

 

Sport.Ro: "Gina Pistol și-a ales favoriții! Mutu nu e printre ei..."

 

Mutulicã, e nasol,

Nu te vrea madam Pistol,

Sã te placã, e exculs,

Ea țintește mult mai sus...

 

Maria Andrieș: "Caracterele tari dau forțã grupului și strãlucire culorilor."

 

Maria e ca o torțã,

Strãlucește, inspirã forțã,

De mai prinde și un grup,

Caracterele erup...

 

Sport.Ro: "Cea mai tare parașutistã din Italia,goalã pușcã!"

 

Cu parașuta deschisã,

Orice schemã e permisã,

ªi-n picioare, și de-a dura,

Stai la rând, și-ți aștepți tura...

 

Sport.Ro: "Ruth Reynolds a stabilit un nou record mondial, sãrutând patruzeci și doi de bãrbați în doar treizeci de secunde."

 

Pupãcioasa la minut,

Pup cu pup, fãrã strãnut,

Mecanic, automat,

Are o gurã – tonomat...

 

GSP: "Polițista Maria Telpuk: Fac sex prin SMS! Bãieții tot nu vor sã mã caute, probabil cred cã pentru a fi cu mine, trebuie sã fie milionari."

 

Prin abonament, pre-pay,

Agãți, cauți bãieței ,

Tu ai vrea milionari

Da' gãsești numa' lãmpari...

 

Sport.Ro: "Ines Sainz, cea mai BUNÃ reporterițã sportivã!"

 

Hai sã gãsim o chichițã

La BUNA reporterițã:

Se cupleazã cu melteni,

Nu cu BUNI samarineni...

 

Sport.Ro: "Campionatul Mondial al... celui mai tare FUND!"

 

Trebuie sã fii profund,

S-alegi cel mai tare fund,

Sã-l votezi, sã-l jurizezi,

Fãrã sã te mai holbezi...

 

Sport.Ro: "Keeley Hazell, muza fotbaliștilor din Premier League."

 

A mai apãrut o zuzã,

Ce-și dã aere de muzã,

Sã-i spunem pânã la urmã:

Bine ai venit în turmã!

 

Sport.Ro: "Fetele de la SEMA 2008 – Tunate... dar nu pe mãsura mașinilor!"

 

Adunate și tunate,

Între mașini reșapate,

De la SEMA cunosc schema

Dezgolindu-și epiderma...

 

Sport.Ro: "Ce fac femeile când bãrbații se uitã la fotbal?"

 

Dacã sunt proaste și tute,

Plâng nouãzeci de minute,

Dacã-i meci cu prelungiri

Sparg farfurii și tingiri...

 

Sport.Ro: "Cum impresioneazã Ronaldinho femeile: A cãrat petale de trandafiri cu elicopterul."

 

ªi ciobanu-și plimbã zeru',

Numa' cu elicopteru',

Da' nu mai impresioneazã

Nici mãcar o cãcãreazã...

 

Pro Sport: "Platini pune sare pe ranã: "Fiecare țarã are un stadion de top, doar România nu!""

 

România nu-i o țarã,

E o parodie amarã,

Cu maneliști plini de bani,

Cu mioare și ciobani...

 

Cristian Ionuț

(LDS)

dragos_ghinea23.11.2008 20:44

esti GENIAL!!!!!

ar trebui sa scrii o carte ;)

Adrian23.11.2008 20:57
Fecioara nu-i Unirea, Unirea nu-i fecioarã,

Iancu nu-i vreun apostol, e doar o simplã cioarã,

La fel ca ai sãi frați, mailații de sub pod,

Uniți sub coviltir, de la bunic la plod...

 

cea mai tare!

steaua-no124.11.2008 10:41

"Marian Aliuțã: "PorumBoyu nu vrea sã îmi dea banii! M-a trimis la vraci când m-am accidentat!"

 

Are PorumBoyu un vraci,

Chiar în staul, printre vaci,

Nu e vrãjitor tribal,

E taurul comunal!"

 

tare de tot asta :))

DelPiero1024.11.2008 11:23

Ai o inpsiratie aproape(?) divina cand scrii de Mutulica.

w3bmaster24.11.2008 13:05

As usual genial omule ...

tavimai24.11.2008 13:42

Penesti,Becali,si ianci si porumboi,

E plina tara asta astazi de "molima"

Ca te uimesti cand vezi un..." car cu boi"

Ce-ti furnizeaza tie des..."materie prima"!

 

Romani acum sa le iertati parinti!

Ce linga casa p-astia i-au crescut

Ca-n cap au doar tarate-n locu minti

La oi si vaci pacat ca nu i-au retinut !

 

 

demonu_200524.11.2008 17:04

respect LDS

tazonne24.11.2008 18:28

bv man esti tare

Astristul24.11.2008 20:27

Pro Sport: "Platini pune sare pe ranã: "Fiecare țarã are un stadion de top, doar România nu!""

 

România nu-i o țarã,

E o parodie amarã,

Cu maneliști plini de bani,

Cu mioare și ciobani...

 

Cristian Ionuț

(LDS)

 

 

 

 

Realitatea pura!

 

 

Respect LDS! :wink:

forzateaua

catasteaua1725.11.2008 14:59

Sport.Ro: "Revoluție HI-TECH: Becali condamnã suporterii pe blog!"

 

 

Condamnați de un berbec,

Revoluționar Hi-Tech,

Fanii nu mai știu de glumã,

Îl înjurã ca pe ciumã...

tare rau fular-campionii:steag_sah_mic:fular-campionii:steag_cruce_invers::steag_cruce_invers: mondiala

tavimai27.11.2008 21:32

Tot mai putini citesc p-aci aceste bune

Ca au optat pentru balacareala

Nu-i epigrama buna pentru asta lume

Ce zilnic e setoasa de o ..."tavaleala"

 

Si de echipa se vorbeste mai putin

Vezi contre si injurii tot mai des

De ura e-ncarcat stelistul tot mai plin

Incepi ca sa regreti echipa ce-ai ales !

 

Si toate astea la echipa-s adunate

De ea trag toti in multe parti nasol

Ti-e dor acum de meciuri castigate

Ca tot stelistu se trata cu... "ciobanol"!

 

 

enjoy28.11.2008 17:59

@LDS & tavimai

amandoi sunteti buni de pus, ori in rama, ori la rana!