FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

De la lume adunate și-n catrene prelucrate. (9)

fcsteaua.ro17.11.2008 07:02

Cãtãlin Zmardoiescu: "Dacã își închipuie cineva cã o sã stau sã mã loveascã, se înșalã!"

 

Fii mai pașnic, mai blajin,

Fii ca șeful tãu, creștin,

Fii mai blând, mai cizelat,

Doar candidezi la senat!

 

Chiar nu voi a face haz,

Dã și celãlalt obraz,

Lasã-n urmã patimi,vicii,

ªi-ai s-ajungi în Rai, ca Gigi!

 

Mirel Rãdoi: "Fanii trebuie sã susținã echipa, nu sã înjure patronul. Pânã la urmã joacã echipa, nu patronul."

 

Sãtul din tribunã, omu',

N-o mai înjura patronu',

Totuși, ca sã-și verse chinu',

Poate o sã-njure finu'...

 

Ogãraru: "Când am avut atâtea ocazii din care nu am reușit sã înscriem, ne simțim neputincioși."

 

Tot neputincioși,

Loseri pãguboși,

Alta e beleaua:

Cã jucați la Steaua!!!

 

Sport.Ro: "Dupã ce s-au familiarizat cu tot ceea ce înseamnã Steaua în România, francezii nu pierd nicio ocazie de a vâna isprãvile finanțatorului Gigi Becali. Pe Gigi Becali îl poți vota la rubrica "Cretinul Sãptãmânii" , iar pânã acum este primul în top."

 

Franțujii nu-s ca românii,

Au doar prostu' sãptãmânii,

Becali la rangu' lui

E tâmpu' mileniului...

 

Tricã: "Cel mai mult îmi place de Gigi Becali, este cel mai tare din țarã! Nicolae Ceaușescu o sã fie mic copil pe lângã Gigi Becali, peste cincizeci de ani."

 

Peste vreo cincizeci de ani,

Vom clona urangutani,

De asta îmi este fricã:

Un nou Gigi, un nou Tricã!

 

Sport.Ro: "Împãcare ISTORICÃ între Becali și gay! Becali a promis homosexualilor și lesbienelor cã nu îi va mai persecuta."

 

Pupat Piața Independenței

Chiar și sub zodia indulgenței,

Gigi în mileniul trei

Pupã Parcul Operei...

 

Gigi Becali: "Nu poți sã spui cã Becali face corupție când nu bate tocmai pe Gloria Buzãu în campionat."

 

Nu pot spune cã-i corupt,

E de realitate rupt,

Când nu bate pe Buzãu

Pot spune cã e prost rãu!

 

Sport.Ro: "Tata Jean a fost "spart" de hoți! Hoții au rãvãșit hârtiile clubului, au luat un laptop și seiful greu de circa o sutã cincizeci de kilograme în care credeau cã sunt bani, care însã era gol."

 

Tata Jean e prea hârșit,

Nu poate fi rãvãșit,

În dormitor sau pe hol

Tata Jean e dracu' gol...

 

Sport.Ro: "Bãsescu cãtre PorumBoyu: "Þi-a intrat cinstea în sânge!" Președintele Traian Bãsescu a fost oaspetele de onoare a lui Adrian PorumBoyu la inaugurarea noii sale fabrici de ulei."

 

Prea-Cinstit, Prea-Cuvios,

Mângâiat cu glas duios,

Proaspãt uns și periat,

Chiar și de șefu' de stat...

 

Dezbatere GSP: "Meritã Dinamo sã fie în Ligã?"

 

Meritã, cã-s conștiincioși,

Cotizeazã bani frumoși,

La arbitri și la Naș,

Meritã un loc fruntaș...

 

Marius Niculae: "Decât sã ne calificãm în Ligã cu valiza sau bricheta, mai bine lipsã."

 

Clonând un câine cu un bou

Va rezulta un dinamou,

Va putea chiar sã și vorbeascã,

Nu va fi nimeni sã-l opreascã...

 

Borcea: "În retur facem instrucție cu Steaua, o sã avem fațã de Liga Campionilor."

 

Ãsta-i oful câinilor,

Liga Campionilor,

Vor în fațã, dau din coadã,

O adulmecã la noadã...

 

Borcea: "Steaua are șansa porcului de Crãciun sã ajungã pe Dinamo."

 

Ne vorbește dumnealui

Despre șansa porcului,

Sã-i trimitem trei garoafe,

Mamei sale, doamnei scroafe...

 

Borcea: "Când vor fi gata lucrãrile, Dinamo se va muta pe noul stadion din complexul Lia Manoliu."

 

Uniți cu toții în cuget,

Plãtim taxele la buget

ªi din banii tuturor,

Facem teren javrelor...

 

Turcu: "Steliștii nu vor avea curaj sã iasã din casã când vor merge dinamoviștii la meci pe Național."

 

Scârbele de la spital,

Vor juca pe "Național",

Oamenii vor sta acasã,

Râia e contagioasã...

 

Turcu: "Dacã îl aveam pe Pulhac în teren nu mai fãcea Bãnel fițele alea pe acolo."

 

Nu-i venea Pulhac de hac

Cã Bãnel e pui de drac,

E iute ca o zvârlugã,

Nu-i potaie sã-l ajungã.

 

Turcu: "Eu am stat în spatele multor șmecheri pânã sã învãț ce înseamnã sã fiu conducãtor."

 

Mic la stat, îngust la minte,

De la șmecheri ia aminte,

Își dã aer dupã aer,

Dar pe el scrie tot fraier...

 

Turcu: "Când fac eu șaizeci – șaptezeci de ani, tu ai timp sã mai înveți, sã te mai șmecherești, atunci îți voi da acțiunile mele."

 

Turcu se tot haladește,

Ne vorbește șmecherește,

Nu-i deștept, nici doct, nici cult,

Cã doar proștii trãiesc mult...

 

kornel dinu: "Poate ar fi mai bine dacã domnul Turcu ar învãța sã vorbeascã mai puțin."

 

Cu un apometru-n gât

Nu i-ar sta deloc urât,

Iar c-un robinet în gurã

Ar vorbi mai cu mãsurã...

 

Nașu': "rapid poate ajunge în Liga a II-a, de la anul, fotbalul s-a sãturat de Copos!"

 

Oricât de nașpa e Copos,

Nașu' oricum e mult mai jos,

Copos e o simplã hienã,

Nașu'? Un vierme de ghenã!

 

GSP: "Mesaj emoționant de la un fan rapidist: Sper sã câștigați, bãieți, pentru toți rapidiștii știuți și neștiuți din lumea asta!"

 

Pentru domnu' patiser,

Pentru arapu' Taher,

Corsicanu' și Mailat,

ªi clubu' aristocrat...

 

GSP: "Suporterii au fost în delegație oficialã la pro rapid."

 

Micul trib de sub-podari,

Spoitori, ursari, rudari,

Fac delegații, someazã

Dau anunțuri și citeazã!

 

Zotta: "Copos nu mai suportã înjurãturile fanilor. Este decis sã plece!"

 

Sayonara, adios,

Vaya con Dios, Copos,

Good bye și la revedere,

Nici în cot n-avem durere...

 

Corsicanu': "Taher și Copos sã plece! ªi Bin Laden e binevenit sã bage bani! Tu ce crezi?"

 

De-ar parca un avion

Chiar sub pod, pe stadion,

Aș purta lui Bin Laden,

Stimã și respect etern...

 

Mititelu: "Nu am jucat grozav, dar fata asta, Monica Rigo, ne-a tocat! ªi Tudor trebuia sã dea un penalty pe final de meci."

 

Tudoricã și Monica

L-au bãgat la mititica,

Mititelu e nãuc,

Monica n-a vrut trabuc...

 

Marian Tancu: "Vreau Cupa sau campionatul!"

 

Vrei campionatul și Cupa,

Sau vrei cotletul și pulpa?

Un purcel c-un mãr în gurã,

Împãnat, cu garniturã...

 

Sport.Ro: ""Brad Pitt" Tudor poate da lovitura! Poate arbitra în Champions League dacã își dã jos barba. "

 

Bãrbos, îmbrãcat în negru,

Þanțoș, moralist, integru,

Tudoricã zis Brad Pitt,

Parcã vine de la schit.

 

Dar cu barba datã jos,

Smoc cu smoc, sârguincios,

Va fi demn de toatã stima,

Vom zice cã e Collina!

 

"Brad Pitt" Tudor: "Sunt foarte mulțumit de ceea ce câștig din arbitraj."

 

Foarte mulțumit,

Mereu miruit,

ªi mai de toți uns,

Cred cã ți-e de-ajuns...

 

Maria Andrieș: "Culmea! Dupã episodul de junglã urbanã de la Steaua – Timișoara, tot jandarmii au ajuns ținta criticilor!"

 

Culmea! Orice parașutã,

Orice toantã, orice tutã,

Orice coardã traseistã,

Este editorialistã!

 

Maria Andrieș: "Vã doare inima pentru huligani? Au gãsit ce-au meritat! Dar la spectatorii civilizați vã gândiți? Chiar trebuie sã moarã cineva ca sã va pese de ei?"

 

Civilizata Mãrie,

Gureșã de când se știe,

Ceartã, remarcã, acuzã,

Dar rãmâne tot o zuzã...

 

GSP: "Ogicã și-a tatuat gagica în direct. Aceasta și-a tatuat pe spate, jos, numele lui Ogicã, însã scris în limba elfilor, în ideea cã dacã se vor despãrți, tatuajul sã nu fie recunoscut și sã nu trebuiascã scos."

 

Limba noastrã-i o comoarã,

Borcea sigur o sã moarã,

O sã-l apuce sevrajul

Dacã-i vede tatuajul...

 

Sport.Ro: "Kelly Brook: Rugbiștii sunt foarte buni la pat, fac cel mai bine sex."

 

Mai încearcã un pugilist,

Un schior și un șahist,

Apoi scrie pe hârtie,

Fã-ți o enciclopedie...

 

Sport.Ro: "Kate Green nu poate sã stea îmbrãcatã."

 

Cad hainele de pe doamna,

Cum picã frunzele toamna,

Dã jos fustã dupã fustã,

Cã la minte e îngustã...

 

Sport.Ro: "H eidi Klum s-a dezbrãcat, rãspunzând provocãrilor, ca sã fie mai tare decât Kobe Bryant și Michael Phelps!"

 

Mereu împinsã, provocatã,

Lelea umblã dezbrãcatã,

Cautã stimã, respect,

Fiindcã are un fund perfect...

 

Pro Sport: "Daniela Crudu, din cluburi de noapte la matinalul lui Rãzvan și Dani."

 

Domnișoara Crudu

Etaleazã nudu',

Își câștigã banii

Cu Rãzvan și Dani...

 

Sport.Ro: "Pentru cã timpul e prețios pentru orice bãrbat, trebuie împãrțit cu exactitate. Ce alegi între familie și sport?"

 

Bãrbatu' mereu împarte

Timpu' cu exacitate,

Mai mereu precis, la fix,

Numa' dacã-i meci, dã chix...

 

Sport.Ro: "Meciul de hochei dintre AIK și Leksand a trebuit sã înceapã mai târziu din cauzã cã suporterii lui AIK au aruncat pe gheațã multe vibratoare și un penis uriaș."

 

Românii sunt mai sãraci

Dar pot sã râdã în draci,

Cu puținticã alonjã

Sã dea castraveți în lojã...

 

To-Lon-Tan: "Pânã la urmã, meciul e experiența oferitã oamenilor din fața micului ecran."

 

Cam puțini mai pot sã vadã

Un meci la TV cap – coadã,

Cã lumea nu e perfectã,

Nu toți plãtim la Gazetã...

 

 

Cristian Ionuț

(LDS)

Astristul17.11.2008 08:25

Borcea: "În retur facem instrucție cu Steaua, o sã avem fațã de Liga Campionilor."

 

Ãsta-i oful câinilor,

Liga Campionilor,

Vor în fațã, dau din coadã,

O adulmecã la noadã...

 

 

Borcea: "Când vor fi gata lucrãrile, Dinamo se va muta pe noul stadion din complexul Lia Manoliu."

 

Uniți cu toții în cuget,

Plãtim taxele la buget

ªi din banii tuturor,

Facem teren javrelor...

kornel dinu: "Poate ar fi mai bine dacã domnul Turcu ar învãța sã vorbeascã mai puțin."

 

Cu un apometru-n gât

Nu i-ar sta deloc urât,

Iar c-un robinet în gurã

Ar vorbi mai cu mãsurã...

1. Javra aia sa faca instructie cu masa. De Steaua sa nu se atinga!

2. In conditiile astea, prefer sa se faca un Mall decat sa joace niste incompetenti pe un stadion construit din banii publici.

3. Cea mai tare! :biggrin:

 

Felicitari si iti multumim LDS! :wink:

forzateaua

Mugur_Cornateanu17.11.2008 10:26

Se scrie "LOSER" nu "looser", Un singur "O".

tavimai17.11.2008 10:42

Cu rabdare si talent,

Tu le scrii frumos, fluent

Cand citiram astea toate

Ne culcasi de haz..."pe spate"

 

E buna foarte, lucratura

Ca le facusi la multi "figura"

Si dupa aste "jeguri" sa te speli

C-avusi de "lucru" cu..."tembeli"!

 

I-arsesi acuma cu "friptura"

Pe-acei ce dau cam prost cu gura

Vorbind ei se credeau "Aristotel"

Si-aveau in cap ..."o minte de vitel"!

vlad7517.11.2008 11:19

@LDS

Felicitari si te rog sa ma scuzi daca iti sugerez un catren pentru saptamana asta.

Ar fi mers la fix dupa meciul maidanezilor cu ialomitenii.

 

Traian Basescu :"Iarna nu-i ca vara

........

"Nici Urziceni ca Timisoara"

LDS17.11.2008 16:44

@ Mugur_Cornateanu:

 

Mi-a scãpat o gaurã, respectiv un O ,da' rectificãm, nicio problemã...

 

@ tavimai:

 

keep up the good work. În curând o sã remodelãm aceastã rubricã pe modelul "LSD featuring Tavimai"

 

@vlad75

 

Clar cã iarna nu-i ca vara,

Urziceni nu-i TimiCioara,

Dan Petrescu-i ca James Bond,

Marian Tancu nu-i blond...

 

 

Deși cu încãlzirea asta globalã, diferențele dintre varã și iarnã nu mai sunt chiar așa...

androsteaua17.11.2008 17:44

ai talent

w3bmaster17.11.2008 17:51

Ha ha ca deobicei esti criminal ...

 

adidwu17.11.2008 18:29

''Clonând un câine cu un bou

Va rezulta un dinamou,

Va putea chiar sã și vorbeascã,

Nu va fi nimeni sã-l opreascã...''

Incredibil ,cat de bine se potrivesc aceste versuri cu personajul Marius Niculae.

tavimai17.11.2008 20:22

@ tavimai:

 

keep up the good work. În curând o sã remodelãm aceastã rubricã pe modelul "LSD featuring Tavimai"

 

Nu cred ca sunt asa de important

Cand eu am doar o "viza de flotant"

Ca eu mai rar postez pe langa tine

Daca am timp si..."daca-mi vine"!

 

Foaie verde de lamaie

Lui borcica sa-i dam ..."cuie"

Astea toate-s pentru el

Ca e cel mai ..."tont catel"!

 

Ma bucurai nespus si eu

Vazand ai lui Petrescu "urzicei",

Ca au facut pe placul meu

Si-i "urzicara " pe...catei !

 

Sta borcic-acum pe ganduri

Ca ..." bunica intre scanduri" !

Iar Turcu de ciuda crapa

Ca se "urzicara-n groapa"

 

Tacu borcica luni de zile

Dar de un timp iar il impinse "muza"

Sa zica lucruri infantile

Ieri insa Urziceniul rau ii arse buza !

 

Cum pleca de la butoane

Si nu dadu pe telefoane

Borceanu rau intra la apa

Si se facu de ras in groapa!

 

E groapa plina de misei

Ce-nvinsi de soarta mereu sant

Ajunsera sa faca iar pe ei

Ca des incearca sa se urineze... inspre vant !

tavimai19.11.2008 22:56
''Clonând un câine cu un bou

Va rezulta un dinamou,

Va putea chiar sã și vorbeascã,

Nu va fi nimeni sã-l opreascã...''

Incredibil ,cat de bine se potrivesc aceste versuri cu personajul Marius Niculae.

 

Torje cracanelu,vesnica-i speranta

Catelul nost, servir-ar vitriol

Cu bulgaroii facu performanta

Si de-te pampalau un ...autogol !

 

''Clonând un câine cu un bou

Va rezulta un dinamou,

Va putea chiar sã și vorbeascã,

Nu va fi nimeni sã-l opreascã...''

Incredibil ,cat de bine se potrivesc aceste versuri cu personajul Marius Niculae.

 

Torje cracanelu,vesnica-i speranta

Catelul nost, servir-ar vitriol

Cu bulgaroii facu performanta

Si de-te pampalau un ...autogol !