FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dica sta 3 etape !

Virgil08.08.2005 21:56

Dupa incidentul din min.5 al meciului cu Shelb,ca urmare a eliminarii directe si raportului aferent,UEFA a decis pentru Dica,sanctiunea minima,3 etape.

Clubul Steaua nu a putut prezenta o caseta prin care sa arate ca Dica a fost eliminat din eroare.

Vom fi privati astfel de prezenta unuia dintre cei mai buni jucatori ai nostri in urmatoare dubla decisivi pentru accesul in grupe.De ce ? Din cauza unui irlandez "de specialitate" care avea sarcina sa provoace eliminari.

Si uite ca i-a tinut.

S-a mai tinut dupa el si pana la vestiare,continuand sa-l provoace.Locul lui e cu siguranta la spitalul de neurologie,nu pe terenul de fotbal.

FANATIK RED-BLUE08.08.2005 22:22

Nasol, daca nu ar fi avut gestul ala din tunel, poate ar fi scapat doar cu doua etape. Si daca ma gandesc, ca mai sunt cativa jucatorii care au galben, in meciul tur cu Rosenborg trebuie sa fim atenti, ca altfel in retur........................

SteauaToronto08.08.2005 22:40

Da e foarte important ca jucatorii sa stea miercuri linistiti sa nu primim cartonase aiurea!

sorin_77709.08.2005 03:05

3 etape suspendare - MULT... Riquelme a primit doar una pentru acelasi gest anul trecut... Asta mai e dreptate?

andreim10.08.2005 07:50

In orice caz Dica si altii ca el trebuie sa inteleaga ca manifestarile de maidan nu au ce cauta la echipe cu pretentii . La Steaua devine o moda "bataia", toti au invatat sa dea pumni in ultima vreme ... E contagios?

rareeslh10.08.2005 08:08
3 etape suspendare - MULT... Riquelme a primit doar una pentru acelasi gest anul trecut... Asta mai e dreptate?

Dreptate nu poat fi niciodata intre o echipa spaniola si una romana....impaca-te cu ideea. Oricum Riquelme era in Cupa UEFA si intr-o faza evoluata, noi suntem abia in calificari si un UCL....pacat totusi, o sa-i simtim lipsa :(

reddog14.08.2005 16:58
Nasol, daca nu ar fi avut gestul ala din tunel, poate ar fi scapat doar cu doua etape. Si daca ma gandesc, ca mai sunt cativa jucatorii care au galben, in meciul tur cu Rosenborg trebuie sa fim atenti, ca altfel in retur........................

 

In retur va va fi destul de greu fara Dica. Veti trebui sa marcati neaparat daca mai vreti sa va pastrati sansele, iar Dica era unul dintre jucatorii care puteau si aveau forta sa inscrie in poarta norvegienilor. Deja in campionat a iscris in ambele etape si a aratat ca e destul de bun la acest capitol.