FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Anunțuri la rubrica "pierderi"

fcsteaua.ro11.11.2008 11:43

Rãsfoind ultimile pagini ale ziarelor (nesportive), veți gãsi aproape întotdeauna nelipsita rubricã de anunțuri la rubrica de pierderi, de genul:

 

Pierdut cãțel,

Pierdut portofel,

Pierdut buletin,

Ce viațã, ce chin!

 

Voi publica și eu câteva anunțuri în cadrul acestei umile rubricuțe, cu speranța cã totuși cineva va ,,gãsi" pe stradã, în circumstanțe mai mult sau mai puțin atenuante, pe vreounul din specimenele de mai jos:

 

 

Pierdut: Un președinte-naș

Ce face blaturi, e poznaș,

Pe gãsitor îl rog frumos

Sã îl astupe cât mai jos...

 

Pierdut: Milițian retard

Care dãdea cu oiștea-n gard

Pe gãsitor îl rog umil,

Sã-l returneze la azil...

 

Pierdut: Mare delegator

ªi de arbitri aranjor,

Iar ãla de o sã-l zãreascã,

Pe loc tre' sã-l și mituiascã...

 

Pierdut: La Valea Boului,

Patron al dinamoului,

În cazu-n care dați de el

Dau recompensã un vițel !

 

Pierdut: Pitic de etnie "turcã"

Oare pe unde o sã se ducã?

Pe undeva de îl zãriți,

De primul gard sã-l priponiți...

 

Pierdut: Patron Computerland

Cam tupeist, cam arogant,

Pe undeva de-l reperați

Cașcheta sã i-o periați...

 

Pierdut: În zona Mioveni

Comandant de milițieni,

Dar oricum l-am vãzut destul,

Mai pe șleau spus : Îl declar nul!

 

Pierdut: Sub pod, un dromader,

Al lui Allah, Fathi Taher,

De-l cauți sigur îl gãsești

ªeherezadã de Giulești...

 

Pierdut: Cofetar vișiniu,

Pe unde-o fi? Chiar cã nu știu!

Recompensa o sã vinã

Sub formã de savarinã...

 

Pierdut: Bilingv - investitor,

Traficant și finanțator,

Iar de va fi gãsit de-un om,

El va rãspunde: Nem tudom!

 

Pierdut: Mare doctor docent

Ce se preface inocent

De îl gãsiți, e tot un drac,

Dați-l de-a dura pe Feleac...

 

Pierdut: Ciobãnesc – voievod,

Puțin diliu și mult nãrod,

Pe undeva de îl vedeți

Vã rog frumos sã-l ascundeți...

 

Pierdut: Doi frați pãtați geambași,

Amândoi tare buclucași,

V-o spun deschis și ușurat

Cã sunt deja mai câștigat!

 

Pierdut: Un lord-conducãtor

E cel mai mare manglitor,

În cazu-n care e gãsit

Pierdeți-l iarãși, negreșit!

 

Pierdut: Elefant indian

Scãpat din nodul gordian,

Tu, gãsitorule cinstit,

Aplicã-i cura de slãbit...

 

Pierdut: Mare asfaltator,

Afacerist, finanțator,

Pe unde va fi observat

Trebuie un pic urzicat...

 

Pierdut: Pe dealuri la Vaslui

Un vechil al porumbului,

Cumva dacã veți da de el,

Calmați-l cu un Rudotel...

 

Pierdut: Pe la Castelul Bran

Pe domnul președinte Stan

Pe unde-o fi, Dracula știe,

Face cu el vreo comedie...

 

Pierdut: ªi nebãgat de seamã

Pe Dinu Gheorghe zis și "Vamã",

În cazu-n care e ochit,

Musai el trebuie vãmuit...

 

Pierdut: La margine de șanț

Pe pinalti din Piatra-Neamț,

Iar gãsitorul e rugat,

Sã-l menținã retrogradat...

 

Pierdut: Mititel din Bãnie

Pe unde o fi? Numa' el știe!

Nu-i de glumã, nu-i de haz,

Gãsitorului? Un praz!

 

 

CONCLUZIE:

Pierzând astfel de troglodiți,

Am fi câștigați, fericiți,

Așa cã privind înapoi,

Pierduții suntem numai noi!

 

P.S. Acum nu care cumva, Doamne-ferește, apãrã și pãzește, sã se interpreteze cã aș instiga la vreo agresiune împotriva acestor blajine și nevinovate personaje, dar totuși...

 

 

Cristian Ionuț

(LDS)

fantomass_boss11.11.2008 13:00

esti criminal :)))) bv bv bv bv bv bv

Bodanel11.11.2008 14:00

Felicitari si multumesc pentru momentele de relaxare.

w3bmaster11.11.2008 14:42

Las ca mesajul este clar :)

 

Iar esti fenomenal cu ale tale catrene ..

1on11.11.2008 16:45

:)))

Cam puțin, totuși, despre Jiji (cu j mic).

clausblaus12.11.2008 08:50

As fi de acord cu aceste pierderi fara nici un fel de resentiment,dar ce te faci de vin altii mai cofetari,mai manglitori,mai urzicati...etc.

udaradu12.11.2008 10:22

am si eu un anunt important:

 

 

Pierdut pe la voi

Magarul dintre oi

Gasitorului ii spun

Ca e cam nebun

Sa stea mai in dos

Ca e cam nervos

Si vrea parlamentul

De-l voteaza magaretul

De il vezi sau dai de el

Sa-l dezmierzi pe magarel

Hahalera si misel

Nu stiu cum scapam de el

 

tavimai13.11.2008 11:25

La Dinamo jos in groapa/Des oaspetii is"la apa"/Pe arbitrii Borcea-i pune/PUNCTE "NEGRE" SA-I ADUNE!

 

Un rapid -marfar falos / Jucaria lui Copos / Deraiat in gara e / Si se-ndreapta catre "B" !

 

Sus pe Timis mai la vest / Este Iancu ce-l detest / Elefant mare de soi / Cu aliura de... broscoi !!!

 

 

anticenzura

Nu fiti "sluga de gazeta"/Si mereu ne cenzurati /Ca-ntr-o zi iau o trompeta / Si va cant pana plecati !!!

 

 

 

Pe "stelisti" as vrea si eu / Sa vad noutati mereu /Mai schimbati baieti "placheta" / C-aveti doar ce-i in "gazeta"!!!

 

nu vreau sa-i zic numele

Scriind de Steaua infernali /Il pomenesc doar pe bi cali / Speram sa vina candva clipa / Cand toti vor comenta echipa !

 

 

"Mititel" cu gura mare / Zicea tuturor ca-i tare /Si-apoi Cartu cu echipa / Ii plasa in scarba... tifla!

 

 

Ce onoare de doi lei /Are Stan de galatei /Cu Dinamo-n meci baiatul / In pauza "gusta blatul"!

 

 

Iancului de Timisoara / Rau i se strica vioara /Dupa Dinamo-n telefon / El ne serveste "un trombon"!

 

lui Manea

La meci cu Steaua Manea-ntrece iar masura /Stelistilor cu degetul subtil le-arata gura / Si-atunci rezulta intrebarea cea fireasca /Acela-i locul unde vrea "sa i-o propteasca"?

 

tot lui Manea

Despre masele de ne povestea /Atunci acela-i locul unde "i-o vom da" /Caci a facut neinspirat figura / SA-I VADA TOT ROMANU INCULTURA !

 

Chebali senator

Sa vezi atunci experiment / De-ajunge asta-n parlament / "Ciobanul tupeist de Romania" / Legalizeaza incultura si prostia !

Ingerul din Ghencea13.11.2008 13:54

esti criminal frate, bravo!! :thumbsup::thumbup:

clausblaus13.11.2008 15:43

Felicitari si tie tavimai.Talent exista,cu carul,dar iesiti mai greu la rampa.De ce?

 

tavimai13.11.2008 18:27
Felicitari si tie tavimai.Talent exista,cu carul,dar iesiti mai greu la rampa.De ce?

 

Io-s departe si-i cam greu / S-ajunga mesajul meu ! Sunt altii insa "mai aproape" / Ce sunt considerati "mai buni la toate"!

 

Cum nu facusi legatura / Ca ne cam "pisca " cenzura ? / Si ne-nvata si ne taie / Piscandu-ne mereu de ... foaie ! (intelege tu ce vrei ca poate n-or intelege ei !)

 

E pe-aicea cate unul / Ce te-nvata cum sa scrii / Si tot face pe nebunul / Ca te duci si nu mai vii !!!

 

Daca esti al Stelei fiu / Si tot al ei vei fi in veci / Si de nu-ti place ce scriu / In Ghencea tu sa fii la meci!

 

Stelist fiind tu nu uita / Doar Steaua este Steaua ta / Si-atunci sa o sustii mereu / Si rogu-te nu o huli la greu !

 

De vrei ca sa ma vezi mai des / Sunt vesnic "Steaua " care ti-ai ales / Sunt pe teren ,pe

strada ,in parcare / De multe ori sunt "versul cel stelist " de prin ziare !

 

Viata asta e cam grea / Si nu ne lasa cum am vrea /Permanent Steaua-i cu mine / Si-i scriu doar cateodata -"cand imi vine" !

 

Care talent?Si ce te mira? / Ca e doar Steaua care ma inspira ! Ma mai inspira insa uneori lachei / Cu vorbe acre la adresa ei ! (si sa vezi atunci baiete "diaree de sonete"! )

 

Cu s mic de scriu "serbeaza" / Astia-n mare-l corecteaza!De cu mare scriu un rand / Ei iar "isi fac de cap" stergand ! ( nu inventara ei cenzura,da-s acri ca si muratura !)

tavimai13.11.2008 19:06
:)))

Cam puțin, totuși, despre Jiji (cu j mic).

 

De vrei de-ale lui Jiji si de rau / Sa cauti cat mai des pe "globul" sau !Si vin-aici de fericit tu esti / Ca sa citesti de... Steaua Bucuresti !

ebonyc14.11.2008 13:17
De vrei de-ale lui Jiji si de rau / Sa cauti cat mai des pe "globul" sau !Si vin-aici de fericit tu esti / Ca sa citesti de... Steaua Bucuresti !

De Jiji a facut natura misto destul. Oricum prostu' intre destepti se crede inteligent. Problema-i grava cand da de unu mai prost ca el. Atunci sa vezi catrene.

tavimai16.11.2008 17:44

Seniorii de aici,paranormali /

Ne zic acum "de-ai lui bi calii" /

Ca-n struna nu le zicem la vioara /

Si nu le dam... "apa la moara" !

 

Rau ma doare iar maseaua

La meci vazand cum pierde Steaua

Dar ma amuz si imi revin la loc

Cand vad "ultrasii" cum o iau "la cioc" !

 

Sunt si ultrasi ce nu sustin echipa

Si-i huiduie mereu intens pe jucatori

Ma bucur mult cand le soseste "clipa"

Jandarmi impartindu-le pe merit "flori"!

 

Ultrasilor ce "lupta" cu patronul

Si de echipa-s mai putin interesati

Le zic sa nu mai viziteze stadionul

La meci sa mearga doar stelisti adevarati

 

De vor ca pe patron sa il conteste

Ultrasii sa se duca-n alta parte

Pot si pe alta cale sa ii dea de veste

Sa protesteze daca vor .. chiar si pe marte !

 

 

Nu mai posta consecutiv. Ai mai fost avertizat! Foloseste butonu EDIT!!!