"Cluburile de fotbal au platit o parte infimă din sumele datorate la bugetul de stat, dar banii vor fi recuperati probabil in momentul in care se va declansa procedurile de insolvabilitate a cluburilor", a declarat astazi presedintele Agentiei Nationale de Administrare Fiscală (ANAF), Sebastian Bodu. "Nu va exista nici o esalonare si nu se va face nici o exceptie. Cred că vom recupera banii atunci cand vom declansa procesul de insolvabilitate, in cazul in care cluburile nu vor hotarî să-și platească de bună voie datoriile", a spus Bodu, care a precizat că nivelul datoriilor este de 19,6 milioane euro./GSP/05.08
__________
Mi se pare chiar o mare mizerie.
A nu fi solvabil inseamna ca esti in situatie de faliment.
Declansarea procedurilor de insolvabilitate a cluburilor este sinonima cu cererea de constatare a falimentului si recuperarea datoriilor prin punerea la licitatie a bunurilor cluburilor datoare.
Suna mult prea dur vocea acestui Bodu.
Daca va avea darul doar de a speria sau daca va trece la fapte,vom vedea cat de curand.
Prin aceasta actiune Bodu poate distruge in buna masura fotbalul din tara.
Nu exista nimeni care sa-l opreasca ?
Se joaca un singur om cu nervii atator milioane de oameni(implicati,suporteri).
Pana acum am vazut ca nu prea il ia nimeni in seama.
O fi pe post de sperietoare ?
