FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme La Menisc

Bodanel02.11.2008 17:15

Vineri seara mi-am bulit genunchiul. Nu il mai pot indrepta si dupa consultatia la urgenta am fost diagnosticat cu entorsa genunchi si suspect LME (menisc mai pe romaneste). Mi s-a recomandat RMN(pe care o sa il fac saptamana asta) insa as vrea un doctor de incredere.

 

Daca mai sunt ghinionisti ca mine v-as fi recunoscator pentru ajutor.

 

Multumesc anticipat

Stanici02.11.2008 17:44

Ciomu. Altu' nu stiu. Sa te faci bine.

Bodanel02.11.2008 17:51

Ultima data cand am verificat eu meniscul nu e tot una cu puta dar in fine.

Joga Bonito02.11.2008 18:24

Fratioare, sa lasam speculatiile. Fa RMN-ul, da-l pe mana medicului de familie si o sa stii exact ce ai.

 

In al doilea rand, ai grija sa ti se dezumfle genunchiul cand efectuezi RMN-ul, un eventual hematom sa nu obtureze afectiunea. Iti repet, ai mare grija sa nu-l repeti, un asemenea test e destul de scump - circa 550 de RON.

Bodanel02.11.2008 18:54

Stiu. Atat o sa platesc eu cu reducere. Intreg era vreo 700 si ceva RON

Adrian02.11.2008 19:41

Get well soon, man! :smile:

Bodanel07.11.2008 07:38

Diagnostic confirmat.

 

Traiect de fractura oblica ce intereseaza corpul si conul posterior al meniscului extern cu deplasarea meniscului spre interior (mai pe romaneste fractura in cel putin 2 puncte a meniscului- dupa spusele google)

 

Degenerescenta meniscala a corpului si cornului posterior a meniscului intern.

 

STARforce07.11.2008 07:47

Hmmm naspa rau tatii.Sper sa faci fatza, financiar.Dar oricum te asteptam in peluza asap!

Fane07.11.2008 07:49

Bodanele...schimba-l tata si ia-ti unul din frasin

Bodanel07.11.2008 08:45

@ fane

 

daca imi spui tu un doctor care sa imi puna unul de frasin cu cea mai mare placere.

Marius07.11.2008 09:25

ti-as recomanda un doctor... ortoped. Sper sa te faci bine.

Bodanel07.11.2008 09:50

Stiu mai ca imi trebuie un ortoped dar eu vroiam numele unuia care e cat de cat bun.

carminastan07.11.2008 09:55

Filipescu? :D dar eu stiu ca e destul de scump

Casillas07.11.2008 10:41

dr Ionut Bogdan Codorean de la spitalul militar

Marius07.11.2008 10:44

La SMC stiu ca sunt doctori buni. Scumpi, da' buni!

carminastan07.11.2008 10:44

Da si de asta am auzit. Tocmai l-a operat pe un prieten luni. Si avea/are probleme mari cu meniscul si ligamentele. Pana acum e multumit .

 

Ideea e ca nu orice ortoped e bun. Cauta-i pe aia specializati in probleme de ligamente si nu de oase.

Bodanel07.11.2008 11:05

Nu ma uit la bani. Prefer sa dau bani unui doctor ca lumea decat sa raman schiop sau sa bat spitalele 2 ani de acu inainte.