FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Accesul suporterilor Stelei in Stefan cel Mare

fcsteaua.ro31.10.2008 18:56

FC Steaua publica o serie de informatii importante pentru suporterii care vor insoti echipa in deplasarea de pe terenul lui Dinamo, din Soseaua Stefan cel Mare:

 

1. Accesul suporterilor echipei Steaua in sectoarele 27 si 28, rezervate la Peluza I a stadionului Dinamo, se va face doar cu biletele emise de clubul nostru in sectoarele respective

 

2. Accesul suporterilor echipei Steaua in sectoarele 27 si 28 nu este permis cu alte bilete din alte sectoare ale stadionului Dinamo

 

3. Accesul suporterilor echipei Steaua in sectoarele 27 si 28, aflati in stare de ebrietate, este interzis, conform legilor in vigoare

 

4. Bannerele de gard ale suporterilor echipei Steaua nu pot fi amplasate pe gardul imprejmuitor al stadionului Dinamo, conform Legii 4. Bannerele pot fi afisate doar in interiorul sectoarelor 27 si 28, rezervate la Peluza I, sau pe balustrada stadionului

 

5. Pentru a evita falsificarea biletelor, suporterii echipei Steaua vor beneficia de bilete personalizate

 

6. Numarul biletelor alocate suporterilor echipei Steaua este de 676, respectiv 5% din capacitatea stadionului Dinamo

 

7. Spectatorii avand asupra lor insemne ale echipei Steaua, tricouri, fulare, esarfe, banere, etc, consitituiti in grupuri in alte sectoare ale stadionului, vor fi evacuati pentru a evita eventualele incidente cu suporterii dinamovisti!

 

8. In ceea ce priveste recuzita suporterilor echipei Steaua, va aducem la cunostinta recuzita permisa in sectoarele 27 si 28 ale stadionului Dinamo:

- portavoce

- tobe, bete

- banner de brigada

- bete de steag (1,5 m lungime si 16 MM grosime)

 

9. Toate acestea trebuie insotite de CNP-ul responsabililor obiectelor mentionate mai sus

 

10. Mesajele suporterilor echipei Steaua vor fi prezentate la sedinta tehnica a meciului, sambata, 01.11.2008, ora 19.30, in atentia observatorului de joc, care va decide daca mesajele incalca Legea 4

 

11. Cei 676 de suporteri ai echipei Steaua vor avea asupra lor cartea de identitate, conform legilor statului roman in vigoare si conform Legii 4.

 

SteauaFC.com

spiridusu31.10.2008 19:21

de unde fac rost de un bilet ? :(( o sa incerc maine prin Ghencea am vreo sansa sa gasesc ?

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE31.10.2008 19:28

un bilet atat, va rog frumos, am mers in toate dleplasarile din sezonul acesta si in sezonul trecut.

f234567k31.10.2008 20:30

@NICKSTELIST SI DUPA MOARTE

crezi ca rezolvi ceva pe forum? incearca-ti norocul la locul unde se impart biletele in fiecare an.

nepotuuu31.10.2008 20:45

stati cuminti cu locul de impartire al biletelor....nu e loc...mai bn la o terasa...si mai ales la ce meci o sa fie....numai Steaua nu o sa joace sambata cu Dinamo....

w3bmaster01.11.2008 02:42

Nu ar fi frumos sa nu mearga nimeni si in locu unde ar trebui sa fie galeria Stelei sa fie un banner ceva gen :Noi pe Becali nu il sustinem Pleaca din Ghencea: nu credeti ca ar fi mai frumos asa decat sa fim mereu mielusei cu il ciobandante ?

 

metzzz01.11.2008 10:47

Nu va faceti iluzii la bilete , ele sunt impartite deja !