Proaspat intorsi din deplasarea in Ungaria, unde au castigat 2 din cele 3 meciuri disputate in cadrul Ligii Mol (Alba Volan - Steaua 1-9, NZ Stars - Steaua 4-2 si Miskolci JJSE - Steaua 2-8), jucatorii echipei de hochei Steaua Bucuresti se pregatesc acum pentru un nou sfarsit de saptamana de foc.
Vineri, 31 octombrie a.c. incepand cu ora 18.30, Steaua va intalni in deplasare, la Miercurea-Ciuc, echipa locala Sport-Club, in derby-ul traditional al hocheiului autohton.
Duminica, 2 noiembrie, ora 15.00 urmeaza o alta confruntare importanta - de aceasta data pe teren propriu, la Bucuresti - intre Steaua si Progym Gheorghieni.
Echipa de hochei Steaua se afla in momentul de fata pe locul 4 in clasamentul Ligii Mol cu un total de 32 puncte, la doar 2 puncte distanta de ocupantele locurilor 2 si 3, respectiv Sport-Club Miercurea Ciuc si Ujpesti TE, din Ungaria (fiecare cate 34 puncte).
Iubitorii culorilor ros-albastre si ai hocheiului sunt asteptati duminica, 2 noiembrie, incepand cu ora 15.00 pe patinoarul national "Mihai Flamaropol" din Bucuresti pentru a fi alaturi de echipa favorita. Accesul suporterilor va fi liber in conditiile legii.
Biroul de presa
