FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Numerele de pe tricouri ale jucatorilor.

Virgil03.08.2005 09:34

In sezonul care abia a inceput,jucatorii nostri vor purta pe frumoasele tricouri,cand rosii,cand albastre,urmatoarele numere :

1.Cezar Lungu

2.Florentin Dumitru

3.Dorin Goian

4.Tiberiu Curt

5.Daniel Balan

6.Mirel Radoi

7.Daniel Oprita

8.Andrei Enescu

9.Valentin Simion

1o.Nicolae Dica

11.Gabriel Bostina

 

12.Cornel Cernea

15.Mihai Nesu

16.Banel Nicolita

17.Eugen Baciu

18.Petre Marin

19.Victoras Iacob

20.George Ogararu

21.Andrei Cristea

 

22.Sorin Paraschiv

24.Sorin Ghionea

25.Alin Litu

27.Laurentiu Dinita

28.Florin Lovin

31.Marius Toma

33.Vasili Hamutovski

36.Boris Keca

________

 

Rezulta un total de 27 jucatori.4 portari(de fapt doar doi),10 fundasi,7 mijlocasi si 6 atacanti.

Mi se pare ciudat ca numerotarea,cel putin a primului "11",nu se face de la 1 la 11.

Remarc lipsa lui Orac.Parca era jucatorul nostru.

sorin_77704.08.2005 11:01

De ce nu poarta nimeni 23? Anul abia incheiat si cand ne-a adus la final titlul de campiona cu numarul 22 a reprezentat chiar numarul lui Para... Acum nu poarta nimeni un numar 23 reprezentativ! Acum nu avem SPRE 23 ???...

 

Catre Admin: Se poate schimba numarul 22 cu 23 din banner? :D

reddog14.08.2005 18:16

Schimbati-l ca tot degeaba anul acesta. :wink:

PS: Nu exista numarul 23pe tricou pentru ca nu va exista nici un titlu cu acest numar in urmatorii ani.

greco14.08.2005 19:56
reddog, ai aflat ceva ce noi nu stim ? Se deschide sezonul la butelii ?
reddog14.08.2005 20:00

Nu, GRECO, nu am aflat nimic. Doar ca anul acesta ceva imi spune ca vom fi campioni, iar voi ramaneti pe la 22. :wink:

4steaua15.08.2005 07:23

nr 23 exista,Alexandru Tudose

Virgil15.08.2005 12:43

Intre timp a aparut in echipa mare si Tudose si a primit intr-adevar tricoul cu nr.23.

"23" a devenit dintr-odata simbolul tineretii echipei si al nazuintei noastre in castigarea unui nou titlu.

Reddog ai pus piciorul in capcana.

Asa va pati si Dinamo.

Suporteru-i totuna cu echipa.Si viceversa. :wink:

ANTIgigi15.08.2005 15:20

reddog pana veti ajunge si voi la cel putin 2 stele pe tricou...mai aveti mult de alergat si de strigat....si de carat butelii :lol:

SteauaToronto16.08.2005 23:35
Schimbati-l ca tot degeaba anul acesta. :wink:  

PS: Nu exista numarul 23pe tricou pentru ca nu va exista nici un titlu cu acest numar in urmatorii ani.

 

RedDog esti cumva varul Mamei Omida? :lol: :lol: :lol:

reddog17.08.2005 10:43

Reddog ai pus piciorul in capcana.

Asa va pati si Dinamo.

Suporteru-i totuna cu echipa.Si viceversa. :wink:

 

E si normal ca suporterul sa se asemene echipei cu care tine. Si nu am cazut in nici o capcana. Nu are cine sa ma prinda in vreo capcana.

PS: Eu am scris Steaua cu "s"? Of of of, pana si tu ma dezamagesti. Rusinica... :evil: