FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Vorbaraie Multa Saracia Omului

aklik30.10.2008 12:00

Vorbim, discutam si postam mesaje ce atesta clar ca majoritatea ( probabil peste 90 % ) nu il mai doresc pe Becali la echipa. OK.. dar vad ca pana acum nu s-a facut nimic, nu s-a decis nimic si nu vad ca cineva sa ia atitudine.

 

OK.. O sa incerc eu.. cine vrea sa mi-se alature este ultra bine venit, chiar trebuie sa fim multi si uniti.

 

Idea este urmatoare si vreau sa vad daca este sustinuta:

 

- Vom deschide ( sau deschide asociatia sau altcineva pentru a elimina orice dubiu ) un cont intr-o banca pentru strangerea de donatii! DA!!! Demaram un proces de cumparare de actiuni al clubului Steaua. Cum vom face asta?? Decidem sa donam o suma fixa de bani, cu acei bani vom cumpara, alaturi de cei ce vor sa ajute Steaua ca: Ion Tiriac, Hagi, Adi Ilie si alti , actiunile Stelei. SIGUR massmedia ne va ajuta, de la Intact pana la Media Pro! Facem presiune pe plan financiar, psihologic si sper eu in tribune prin neprezentare ( apropo, ati vazut cat "au donat" suporterii pe perioada 2008-2009?? 3 milioane euro bani intrati direct in buzunarele ciobanului)

 

Va rog sa ma sustineti.. NU IL MAI FINANTATI!!!!!

 

Dupa ce decidem suma de donare demaram campania de inalturare a ciobanului si de strangere a fondurilor... iar presa va face public acest lucru....

 

cine doreste, cine are idei.. orice!!!! contactati-ma pe pm!! SA FACEM CEVA.... !!! Joaca si gluma s-a terminat de mult!!!!

 

Aklik.

 

steaua_gloria30.10.2008 12:03

a mai fost unul cu o astfel de idee. La romani nu merge asa ceva.

aklik30.10.2008 12:09
a mai fost unul cu o astfel de idee. La romani nu merge asa ceva.

 

de dat din gura toti ne pricepem.. cand vine vorba de lucruri serioase toata lumea tace malc! dece vorbesti aiurea?? dece nu merge la romani?? Asta pentru ca existe persoane ca tine care fac si ei un comentariu??? SI ATAT?? Te bagi ori nu?? Daca nu zici dece.. sun chiar curios sa vad care ar fi explicatia!!! Sunt multi care o sa se alature...

andyro30.10.2008 12:15

aklik, linisteste-te br0. La fiecare 3 luni se trezeste cate unul cu idei d'astea revolutionare. AISS a reusit sa stranga in aproape 2 ani mai putin de 500 de membri, desi cotizatia e de 10 lei pe luna, si tu imi zici ca o sa sara "milioanele de suporteri stelisti" sa straga bani ?

 

In plus, ce actiuni vrei sa cumperi tu atat timp cat actiunile nu sunt de vanzare ?

 

Lucruri se fac, dar deocamdata, ele nu sunt (si nu pot fi) vizibile publicului larg. Din motive lesne de inteles. In momentul in care se va lua o decizie finala, atata decizia cat si forma in care ea va fi pusa in practica vor aparea pe fcsteaua.ro.

aklik30.10.2008 12:21
aklik, linisteste-te br0. La fiecare 3 luni se trezeste cate unul cu idei d'astea revolutionare. AISS a reusit sa stranga in aproape 2 ani mai putin de 500 de membri, desi cotizatia e de 10 lei pe luna, si tu imi zici ca o sa sara "milioanele de suporteri stelisti" sa straga bani ?

 

In plus, ce actiuni vrei sa cumperi tu atat timp cat actiunile nu sunt de vanzare ?

 

Lucruri se fac, dar deocamdata, ele nu sunt (si nu pot fi) vizibile publicului larg. Din motive lesne de inteles. In momentul in care se va lua o decizie finala, atata decizia cat si forma in care ea va fi pusa in practica vor aparea pe fcsteaua.ro.

 

 

:) daca lucrurile se fac ar trebui facute la subrafata, asta desigur daca nu au lucruri de ascuns!!! Pe urma daca ne gandim.. cat trebuie sa asteptam, lucrurile se misca greu.. asteptam sa moara ciobanu de batranete??? Actiunile se pot pune in vanzare asa ca nu asta e problema..

 

Vreau sa vad si eu la TV un comunicat din partea asociatiei, din partea unei grupari, un comunicat de protest ceva....NIMIC!! zero barat.. fiecare face de capul lui.. nu exista comunicare la nivelul suporterilor macar prin intermediul acestei pagini!

andyro30.10.2008 12:34
:) daca lucrurile se fac ar trebui facute la subrafata, asta desigur daca nu au lucruri de ascuns!!! Pe urma daca ne gandim.. cat trebuie sa asteptam, lucrurile se misca greu.. asteptam sa moara ciobanu de batranete???

 

Pai chiar sunt lucruri de ascuns. Asa cum tu citesti ce scrie pe acest site, la fel poate citi si un Victor, sau alti acoliti ai ciobanului.

 

Actiunile se pot pune in vanzare asa ca nu asta e problema..

 

Dai dovada de o intelegere foarte exacta a modului in care functioneaza o societate pe actiuni.

 

 

Vreau sa vad si eu la TV un comunicat din partea asociatiei, din partea unei grupari, un comunicat de protest ceva....NIMIC!! zero barat.. fiecare face de capul lui.. nu exista comunicare la nivelul suporterilor macar prin intermediul acestei pagini!

 

Comunicare la nivelul suporterilor exista, nu prin intermediul acestei pagini, ce e drept. Repet, un punct de vedere va fi facut public in zilele urmatoare.

aklik30.10.2008 12:42

Nu ai inteles exact esenta legata cu societatea pe actiuni. Oricum nu ma apuc acum sa iti explic modul in care se poate pune in vanzare niste actiuni ale unei societati.. Nu stiu ce inseamna pt voi comunicare la nivelul suporterilor.. adica comunicare intre 30 pers..? sau 100?? am zis comunicare la nivelul suporterilor 100.000!!!! cel putin.. Ma gandesc oare cat trebuie sa mai treaca... cat trebuie sa mai terfeleasca ciobanu cu suporterii si cu clubul Steaua pana cand sa apara si un punct de vedere.... zilele urmatoare....:(

 

Imi pare rau dar ma asteptam de la mai mult...sincer astfel de mojmondeli ne reprezinta!!

 

Eu o sa continui propaganda pe care am inceput-o pana nu vad ca se va misca ceva...! :(

 

Cine vrea poate sa participe..

andyro30.10.2008 12:50

Prietene, am senzatia ca imi pierd timpul cu tine. Actiunile, in cadrul unei societati pe actiuni, pot fi vandute atunci cand detinatorul lor doreste. Daca nu doreste, poti sa aduci tu pe cine vrei, nimeni nu il poate obliga sa le vanda.

 

Care 100.000, aia 100.000 care au fost pe stadion la meciul cu Buzaul si au strigat "Becali, pleaca din Ghencea !" ? Eu am numarat ceva mai putini.

 

Continua ce vrei, mult succes, eu ti-am dat doar niste explicatii.

aklik30.10.2008 13:04
Prietene, am senzatia ca imi pierd timpul cu tine. Actiunile, in cadrul unei societati pe actiuni, pot fi vandute atunci cand detinatorul lor doreste. Daca nu doreste, poti sa aduci tu pe cine vrei, nimeni nu il poate obliga sa le vanda.

 

Care 100.000, aia 100.000 care au fost pe stadion la meciul cu Buzaul si au strigat "Becali, pleaca din Ghencea !" ? Eu am numarat ceva mai putini.

 

Continua ce vrei, mult succes, eu ti-am dat doar niste explicatii.

 

Prietene, ti-am mai explicat ca stiu cum e cu vanzarea de actiuni si mai mult decat atat asta denota ca nu ai priceput absolut nimic din ce spun aici... am mai spus... pierzi esenta... deraiezi de pe idee...

Crezi ca, cu protestul in incinta stadionului reusesti ceva??? Bagand bani in buzunarele ciobanului si injurand pe stadion crezi ca cineva iti va da atentie??? Nu stiu cine cu cine pierde vremea si nu are rost..

 

Intrebarea era daca participi la actiune.. Precum am spus mari oratori suntem toti.. cand vine vorba de lucruri mai serioase fiecare se evapora care pe unde poate gasind diferite scuze..

 

 

Multumesc pentru urare si chiar voi continua.. Speram sa reusim sa facem ceva pana la urma in interesul nostru si al clubului!

bebeto30.10.2008 14:14
Vorbim, discutam si postam mesaje ce atesta clar ca majoritatea ( probabil peste 90 % ) nu il mai doresc pe Becali la echipa. OK.. dar vad ca pana acum nu s-a facut nimic, nu s-a decis nimic si nu vad ca cineva sa ia atitudine.

 

OK.. O sa incerc eu.. cine vrea sa mi-se alature este ultra bine venit, chiar trebuie sa fim multi si uniti.

 

Idea este urmatoare si vreau sa vad daca este sustinuta:

 

- Vom deschide ( sau deschide asociatia sau altcineva pentru a elimina orice dubiu ) un cont intr-o banca pentru strangerea de donatii! DA!!! Demaram un proces de cumparare de actiuni al clubului Steaua. Cum vom face asta?? Decidem sa donam o suma fixa de bani, cu acei bani vom cumpara, alaturi de cei ce vor sa ajute Steaua ca: Ion Tiriac, Hagi, Adi Ilie si alti , actiunile Stelei. SIGUR massmedia ne va ajuta, de la Intact pana la Media Pro! Facem presiune pe plan financiar, psihologic si sper eu in tribune prin neprezentare ( apropo, ati vazut cat "au donat" suporterii pe perioada 2008-2009?? 3 milioane euro bani intrati direct in buzunarele ciobanului)

 

Va rog sa ma sustineti.. NU IL MAI FINANTATI!!!!!

 

Dupa ce decidem suma de donare demaram campania de inalturare a ciobanului si de strangere a fondurilor... iar presa va face public acest lucru....

 

cine doreste, cine are idei.. orice!!!! contactati-ma pe pm!! SA FACEM CEVA.... !!! Joaca si gluma s-a terminat de mult!!!!

 

Aklik.

 

chestia asta ar avea ceva sanse doar daca ar fi facuta de niste persoane publice(Hagi si/sau altii de ex.) in care lumea ar putea avea incredere.in rest ai mare dreptate aici:Vorbaraie Multa Saracia Omului

 

 

Lucruri se fac, dar deocamdata, ele nu sunt (si nu pot fi) vizibile publicului larg. Din motive lesne de inteles. In momentul in care se va lua o decizie finala, atata decizia cat si forma in care ea va fi pusa in practica vor aparea pe fcsteaua.ro.

 

era si timpul...asteptam

CatalinBerceni30.10.2008 14:15
Prietene, ti-am mai explicat ca stiu cum e cu vanzarea de actiuni si mai mult decat atat asta denota ca nu ai priceput absolut nimic din ce spun aici... am mai spus... pierzi esenta... deraiezi de pe idee...

Crezi ca, cu protestul in incinta stadionului reusesti ceva??? Bagand bani in buzunarele ciobanului si injurand pe stadion crezi ca cineva iti va da atentie??? Nu stiu cine cu cine pierde vremea si nu are rost..

 

Intrebarea era daca participi la actiune.. Precum am spus mari oratori suntem toti.. cand vine vorba de lucruri mai serioase fiecare se evapora care pe unde poate gasind diferite scuze..

 

 

Multumesc pentru urare si chiar voi continua.. Speram sa reusim sa facem ceva pana la urma in interesul nostru si al clubului!

 

Mah Jiji n-o sa fie afectat nici ca nu se mai cumpara 6000 de bilete nici ca este injurat in Ghencea, singura faza care il poate afecta cred ca este ca echipa sa piarda, sa ia amenzi, sa fie suspendata sau depunctata, nu ne dorim asta......dar probabil ca daca s-ar duce sezonul pe apa sambetei, mi-ar conveni sa nu jucam nicaieri la anul , insa sa-l invatam pe cioban o lectie cu parerea de rau ca am face rau echipei, insa ii facem mai mult rau lui Becali, scoate bani din buzunar sa plateasca amenzi, pe stadion sa nu mai cante nimeni , doar sa aplaude golurile adversarilor, echipa pierde puncte...si nu are suportul publicului, poate asa ori se va potolii ori va pleca(slabe sanse). Sa cumperi actiunile de la Steaua, nu renteaza, mai bine cotizeaza 100.000 de suporteri pe an cate 100 de euro infiintezi alt club....oricu palmaresul lui Steaua este la clubul armatei nu la Jiji in vitrina....de acolo putem sa cadem de acord cu Armata sa ne reprezinte,stadionul este al armatei nu a lui Jiji....deci putem sa-l luam si pe asta......iar jucatori la banii care s-ar strage ...s-ar gasi....nu mai vorbesc de alti sponsori sau doritori de a finanta clubul impreuna cu acei 100.000 care ar cotiza, eu spun ca 10.000.000 de euro ar fi o suma frumoasa pentru o renastere a adevaratei Steaua, nu ne trebuie decat implicare,pornim si din onoare daca trebuie ,eu cred ca multi stelisti ar da entru Steaua 100 de euro pe an pe langa bilete si abonamente...pana se redreseaza clubul, eu unul as fi dispus si 200 de euro si 300 numai sa redevina clubul pe care-l iubim de cand ne-am nascut, ar insemna o Steaua fara Jiji.... performanta si aportul Publicului inca o data pentru culorile Ros-Albastre. Repet in caz ca nu s-a inteles mesajul....NU trebuie sa cumparam gluma lui Jiji de firma pentru ca nu reprezinta Steaua decat ca asa s-a dorit, insa in 2000 Steaua a fost bagata in faliment de clubul armatei, cu datorii la stat si Ciobanul a facut alta firma.

aklik30.10.2008 14:26

hmm.. e si asta o idee... destul de buna.. sa sustinem o echipa a Stelei practic facuta de noi in spiritul echipei care a fost.. ai dreptate, este o idee...si eu ma bag la asa ceva..

 

e bine cand exista idei si nu mi-se pare ca ar fi atat de greu de realizat... deci suntem 2.... mai exista si alte pareri?? alte idei?? sustineti ideea asta??

CatalinBerceni30.10.2008 14:53
hmm.. e si asta o idee... destul de buna.. sa sustinem o echipa a Stelei practic facuta de noi in spiritul echipei care a fost.. ai dreptate, este o idee...si eu ma bag la asa ceva..

 

e bine cand exista idei si nu mi-se pare ca ar fi atat de greu de realizat... deci suntem 2.... mai exista si alte pareri?? alte idei?? sustineti ideea asta??

 

pentru asa ceva ai nevoie cla de Presa, fara ei nu poti realiza asa ceva, nu poate auzi lumea de asa ceva si n-ar avea incredere, insa probabil multi vor spune ca este o porcarie, insa donand 100 de euro pe an , ceea ce vine cam vreo 35 ron pe luna poate sa se uite peste 3-4 ani la TV, si sa spuna ca aia este echipa sa de suflet si pentru care a dat 100 de euro fara sa fie interzis pe stadion de Cioban, sau sa se schimbe antrenorul de mai multe ori ca portarul de la intrarea spre tribuna a II-a

aklik30.10.2008 15:07
pentru asa ceva ai nevoie cla de Presa, fara ei nu poti realiza asa ceva, nu poate auzi lumea de asa ceva si n-ar avea incredere, insa probabil multi vor spune ca este o porcarie, insa donand 100 de euro pe an , ceea ce vine cam vreo 35 ron pe luna poate sa se uite peste 3-4 ani la TV, si sa spuna ca aia este echipa sa de suflet si pentru care a dat 100 de euro fara sa fie interzis pe stadion de Cioban, sau sa se schimbe antrenorul de mai multe ori ca portarul de la intrarea spre tribuna a II-a

 

daca suntem macar un grup care sa fie de acord cu asta se poate rezolva si cu presa... sigur..

CatalinBerceni30.10.2008 15:34

slabe sanse pentru a mobiliza asa ceva, mai ales pe aici, sau sa faci asa cu romani.....

steaua_gloria30.10.2008 19:10
de dat din gura toti ne pricepem.. cand vine vorba de lucruri serioase toata lumea tace malc! dece vorbesti aiurea?? dece nu merge la romani?? Asta pentru ca existe persoane ca tine care fac si ei un comentariu??? SI ATAT?? Te bagi ori nu?? Daca nu zici dece.. sun chiar curios sa vad care ar fi explicatia!!! Sunt multi care o sa se alature...

 

Romania, salariu mediu pe economie 100 -100 si ceva de euro ?

 

mai omule tu nu-ti dai seama ce gandesti?

dl.q30.10.2008 19:36

Toti ar trebui sa ne strangem odata si fara frica, sa-i zicem de la obraz ofurile noastre. Daca nici atunci nu intelege nimic, singura varianta ar fi, sa nu mai mearga nimeni la meciurile Stelei !!

Ce parere aveti de cantecul urmator:

Avem la clubul nostru un fiu al tarii,

Cel mai tampit si mediatizat.

Din munti si dealuri pana la tarmul marii,

Este urat de toti si injurat!

(refren) BEEEcali, e OIERU' de la Steaua(bis)

Ii place sa-si demita antrenorii,

Ii place ca sa fie laudat.

Dar el isi timoreaza jucatorii,

Cand bate campii ca un apucat

(refren)