http://blogsport.ro/stucan/2008/10/27/solu...-inca-o-Steaua/
Referitor la crearea unei noi echipe de fotbal Steaua, dupã modelul United of Manchester, Wimbledon, Austria Salzburg: Ipotetica înființare a acestei echipe peste un timp, dacã FC Steaua nu va putea fi debecalizatã în niciun chip, ar putea fi legitimatã prin apariția ei ca secție în cadrul CSA Steaua. Þin minte cã acum 5 ani și acum 7 ani apãruserã niște zvonuri cum cã CSA Steaua ar fi vrut sã-și facã iar secție de fotbal. Mã gândesc cã aceastã nouã echipã, poate, ar avea șanse ca sã preia și din punct de vedere juridic palmaresul actualei FC Steaua (sau de pânã în 1998, când s-a despãrțit FC de CSA). Stadionul oricum aparține MApN-ului, care, slavã Domnului cã n-a vrut sã i-l concesioneze lui Jiji pe o perioadã mare de timp (și multã lume ar fi fost de cu acest lucru, acum 4 ani) și astfel, oierul cred cã va putea fi dat afarã destul de ușor de acolo. Fostele glorii ar putea ajuta la formarea ei și ar putea fi alãturi și dupã, iar printre ei s-ar putea gãsi și finanțatori. Adicã Hagi, Iordãnescu, Adi Ilie, Petrescu, Ilie Dumitrescu (luați din Top300). Visând, sunã bine...
