FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Budapesta - Steaua 3-2

fcsteaua.ro27.10.2008 08:34

Echipa noastra de hochei a pierdut meciul disputat in acest sfarsit de saptamana contra echipei NZ Stars din Budapesta.

 

Scorul a fost 4-2 pentru gazde, pentru echipa noastra inscriind Peter Krechak (assist Viorel Nicolescu) si Catalin Geru (assist András Kostandi si Siarhei Halavinou).

 

Dupa acest rezultat Steaua ramane pe locul 4 si urmeaza sa dispute vineri derby-ul contra celor de la SC Miercurea Ciuc.

Hok3y27.10.2008 10:20

asta este....ce sa facem:(

 

Urmeaza un meci foarte important cu Sport Club si trebuie pregatit foarte bn:)....eu zic ca ii batem:)

 

FORZZA STEAUAA

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE27.10.2008 11:20

unde?

Padrese27.10.2008 11:42

Deplasare

Tupac Amaru28.10.2008 06:57

Ar trebui sa transcriem corect fonetic in romaneste: deci nu Siarhei Halavinou, ca nu suntem francezi, ci Serghei Halavinov (banuiesc), desi ar putea fi la fel de bine si Galavinov sau ceva asemanator.

Saramago29.10.2008 17:46

Inainte de jocul cu SportClub Miercurea Ciuc Steaua a repurtat un nou succes in fata celor din Miskolc. Elevii lui Kulikov au castigat cu 8-2, 11 hocheisti punctand in ierarhia golgheterilor - Nicolescu (2 goluri), Severson (1 gol + 2 pase decisive), Emelyanenko (1+1), Geru (1+1), Golovinov (1+1), Timaru (1+1), Krehac (1+0), Tapu (0+1), Kostandi (0+1), Lupascu (0+1) si Mihailescu (0+1).

In alta ordine de idei, intr-un joc contand pentru etapa a III-a din cadrul Ligii Campionilor, grupa A, Metallurg Magnitogorsk a trecut cu 5-2 de Eisbaren Berlin. Linia intai a celor din Ural, alcatuita din fundasii Atiushov si Varlamov si din atacantii cehi Marek, Kudrna si Rolinek, a dat un adevarat recital si a inscris 3 din cele 5 goluri ale invingatorilor. De la invinsi s-a remarcat Ustorf, eterna speranta a hocheiului german, care a inscris ambele puncte pentru berlinezi.

tipbv29.10.2008 18:17

trebuie neaparat sa-i batem pe cei de la sc..stam bine in Liga..cu Steaua mereu!