FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cernea semneaza azi.

alex ripper29.07.2005 03:32

Portarul Otelului, Cornel Cernea (29 de ani), a ajuns la un acord de principiu cu Steaua, cele două parti intelegindu-se asupra conditiilor financiare ale contractului. Dacă nu va mai interveni nici o problemă de ultimă ora goal-keeperul va semna azi un angajament pe 3 sezoane cu roș-albastrii(Gazeta Sporturilor)

Virgil29.07.2005 03:38

Un lucru demn de semnalat.Relativ rapid a fost adus inlocuitorul lui Martin.Cernea e un potar bun,cu experienta.Ma bucur sincer.

Astept acum aducerea unui mijlocas si a unui inaintas,minimele cerinte ale lui Oleg.

SSK29.07.2005 03:59

Parerea mea este ca Cernea este un portar "de umplutura", ca sa nu aiba Hamutovski rezerva de 19 ani. Sa fim seriosi, Cernea vi se pare un portar de talia Stelei ? Credeti ca ar putea vreodata sa faca mai mult decat sa fie o plomba viabila in caz de suspendare sau accidentare a lui Vasili ? ma indoiesc foarte tare.

Kobiy29.07.2005 05:26

Am aceeasi parere un portar slab si ieftin(tot de la Otelul ca si Iacob,de la echipa unde a fost presedinte MM)si de ce nu ma suprinde nimic din ce face un cioban impreuna cu un bade moldovean(MM)trateaza echipa ca pe ....... da ma abtin ca ma enervez prea tare

Grinch29.07.2005 05:40

Inca o lovitura puternica data de Steaua pe piata transferurilor.

iancu dragosh29.07.2005 16:48

Era un transfer necesar pentru ca nu puteam sa stam intr-un singur portar. Totusi stirea suna astfel:Steaua si-a ocupat postul de rezerva de portar.

ADRIAN PACURAR29.07.2005 17:15

halal portari aducem si noi dam un campion afara indirect un jucator bun si aducem ...

Virgil30.07.2005 03:22

Ne intindem cat ne e plapuma.

andreim30.07.2005 05:19

eu totusi nu inleleg de ce nu i-au prelungit contractul lui Martin Tudor

SteauaToronto30.07.2005 09:26

Lasa ca e bun si Cernea! Succes!

reddog30.07.2005 21:21

Cine va fi in poarta la meciul cu noi din Supercupa?

SteauaToronto30.07.2005 22:57

Hamutoski sigur!

Virgil31.07.2005 07:28

In cele din urma transferul nu a mai avut loc,asa ca Cernea a ramas la Galati,iar noi cu o rezerva de 19 ani in poarta.Fara nici macar o secunda jucata in Divizia a BLAT.

Bisquit02.08.2005 07:43

Ba azi... De azi Cernea este jucatorul Stelei..sa-i uram succes!!!

Kobiy02.08.2005 09:21

Pare un portar bun desi nu e cea ce ma asteptam ii uram bafta si speram sa mai urmeze macar um mijlocas sa dea domnu sa se trezeasca ciobanu sa sa vada ca nu avem coordonator de joc............Luati-l drk pe Tibi Balan

George Stan02.08.2005 10:14

Stie, si s-a impacat cu ideea, ca vine ca rezerva pt Hamu. E bine totusi ca avem o rezerva cu experienta.

SteauaToronto02.08.2005 10:16

Da pe mine chiar m-a enervat Piesici ala! Auzi tu la el ca vine sa fie doar titular! Cernea e portarul perfect! Mult succes!

sorin_77702.08.2005 13:51

Cel putin 7 partide din tot sezonul si tot apara Cernea... Succes!!!

rareeslh09.08.2005 03:49

Eu tot nu inteleg cumde o gasit un inlocuitor de portar asa de repede si se tot lauda ca iau un mijlocas si nici macar nu se vorbeste de vreun jucator. Pesic m-o enervat si pe mine. Acuma joaca la Vaslui....mda.Mi-o placut ce o zis Cernea referitor la titularizarea lui. Totusi, Martin Tudor merita sa ramana :roll: Ii urez succes lui Cernea, desi nu-i un portar chiar asa de valoros.....tineti minte meciul Otelul-Dinamo din antepenultima etapa cand Cernea a gafat impardonanbil la vreo 3 goluri :?: