FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

La hochei s-a putut: Steaua - Sportul Studentesc 12-0

fcsteaua.ro16.10.2008 12:32

Echipa de hochei Steaua Bucuresti a invins aseara Sportul Studentesc cu scorul de 12 - 0 (4-0, 4-0, 4-0) intr-o partida din cadrul grupei B a Cupei Romaniei, disputata la Bucuresti. Antrenorul principal Alexandr Kulikov a preferat sa foloseasca pentru a doua jumatate a meciului jucatorii tineri si juniorii de 17 ani ai echipei, pastrand pe banca o mare parte din jucatorii consacrati, in vederea meciurilor ulterioare din campionat.

 

 

Steaua Bucuresti - HC PROGYM 8-1 (3-1, 3-0, 2-0)

 

Au marcat: 3:46 Catalin Geru (Cam Severson) 9:58 Ioan Timaru (Razvan Lupascu, Mihai Georgescu) 11:48 Mihai Georgescu (Ciprian Tapu) 27:47 Viorel Nicolescu ( Mihai Georgescu) 29:23 Cam Severson (Catalin Geru) 38:17 Catalin Geru (Peter Krechak, Cam Severson) 53:21 Viorel Nicolescu (Ioan Timaru) 55:35 Viorel Nicolescu (Evgeny Pisarenko)

 

Minute eliminare : Steaua 18 / Progym 6

 

Cu ocazia acestui meci a revenit in echipa si canadianul Cam Severson, dupa o pauza de 3 saptamani cauzata de o ruptura a muschilor intrecostali.

 

In clasament Steaua se afla pe locul 4 dupa 14 jocuri cu 8 victorii, 1 egal ( victorie in prelungiri) 5 infrangeri, golaveral 59:44) si 26 de puncte

 

Biroul de presa

 

zob7916.10.2008 13:30

Cam Severson a revenit de fapt aseara, cind a si dat vreo 3 goluri...

Hok3y16.10.2008 15:34

o sa fie 5-2 pt Steaua:D

11216.10.2008 17:09

Frumos ce ati facut duminica la meci ?? Nu voi , dar prietenii vostrii din tribune s-au purtat ca in jungla .... Unu' a vrut sa sara peste plexiglas sa intre pe gheata , afara nu i-ati mai lasat p-aia sa intre in patinoar sa-si ia bagajele de la hotel ...E NORMAL ?? Numai zic ca v-au batut dupa ce au jucat 4 meciuri in 2 zile ... Bineinteles , au si ei o vina mare pt ce s-a intamplat .... sa nu crezi ca nu stiu asta .

4_ever_steaua16.10.2008 17:49

macar la hochei sa ne mai bucuram si noi putin..FORZA Steaua

Hok3y16.10.2008 19:02
Frumos ce ati facut duminica la meci ?? Nu voi , dar prietenii vostrii din tribune s-au purtat ca in jungla .... Unu' a vrut sa sara peste plexiglas sa intre pe gheata , afara nu i-ati mai lasat p-aia sa intre in patinoar sa-si ia bagajele de la hotel ...E NORMAL ?? Numai zic ca v-au batut dupa ce au jucat 4 meciuri in 2 zile ... Bineinteles , au si ei o vina mare pt ce s-a intamplat .... sa nu crezi ca nu stiu asta .

 

asta a fost sa fie:)...nu e normal dar atunci cand e tensiune mare si cedeaza nervii...se intampla dastea....

1uLy4Nn16.10.2008 20:25

dupa Steaua la TV urmeaza Steaua la hochei :x..

 

vom fi mereu prezenti :steagcruce:

 

haideti la meci ;)

 

intrarea este tot libera sau imi iau bani la mine?

Ice_Angel16.10.2008 20:45

Normal ca s-a putut...doar sunt jucatori profesionisti nu mercenarii care au jucat marti dupa-amiaza.Bravo lor!!

11216.10.2008 21:04

da..mai ramane sa ne bucuram ca nu s-a intamplat ca la galati cu 12 pmrc-uri :D

morosanu'17.10.2008 06:06

la hochei se poate pt ca nu comanda descreieratul...

Hok3y17.10.2008 12:29
da..mai ramane sa ne bucuram ca nu s-a intamplat ca la galati cu 12 pmrc-uri :D

 

 

Sper sa nu se intample asa ceva..vom vedea:)

Saramago17.10.2008 13:15

Inca o tragedie in hocheiul rus! La 3 zile de la moartea lui Cherepanov inca un tanar jucator a decedat. E vorba de portarul Artur Bagautdinov, care in sezonul precedet a evoluat pentru Youzny Ural Orsk, club din al doilea esalon valoric. In prezentul sezon Artur nu isi gasise angajament. Dumnezeu sa-l ierte!

tipbv17.10.2008 17:07

Steaua-progym 6-1 in repriza a2a

tipbv17.10.2008 17:45

cine n-are batrani sa-si cumpere..timaru+ger+nicolescu=cei trei care au speriat estul(transilvaniei)..

respect pt acesti 3 regii ai ghetii..miscolk si progym sunt deoacamdat ciuca batailor in Liga mol si cred ca asa vor fii pana la sfarsit.

cu Steaua mereu!

11217.10.2008 20:23

ai uitat-o pe alba volan

Saramago17.10.2008 21:50

Dupa 14 jocuri disputate in Liga Mol cele mai importante date statistice referitoare la echipierii Stelei ar fi:

1. Evgeny Brul, titularul postului de portar, a parat 344 din cele 385 de suturi trimise pe spatiul portii sale, performanta convertita intr-un procentaj destul de bun - 89, 35%. Rezerva lui Brul, Adrian Catrinoi a primit pe spatiul portii 22 de suturi din care a parat 19 (86, 36% procentaj, needificator tinand cont ca a aparut doar 4 aparitii in poarta Stelei si nici un joc intreg!);

2. Cei mai eficienti fundasi au fost Peter Krehac cu 9 puncte (5 goluri+4 pase decisive in 11 partide), Evgeny Pisarenko, de asemenea cu 9 puncte (4+5, 12 partide) si Pavlo Akimov cu 4 puncte (1+3, 8 partide);

3. Cei mai prolifici atacanti s-au dovedit a fi Catalin Geru cu 24 de puncte (12+12, 14 partide), Ioan Timaru cu 17 puncte (6+11, 14 partide), Serghei Golovinov [Holovinou] cu 14 puncte (5+9, 11 partide), Cam Severson cu 13 puncte (6+7, 7 partide) si Viorel Nicolescu cu 10 puncte (8+2, 12 partide);

4. Cei mai indisciplinati jucatori stelisti au fost Evgeny Pisarenko care a strans 60 de minute de penalizare, urmat de Cam Severson cu 56 minute de penalizare si Viorel Nicolescu cu 43 de minute de penalizare;

5. Dintre "jucatorii de camp" Mihailescu (in 10 jocuri), Palerie (un joc), Flore (un joc) si Dumitru (un joc) nu au acumulat niciun punct in ierarhia golgheterilor. Rezultate destul de slabe in acest clasament putem retine si in cazul hocheistilor Kostandi (un punct in 14 jocuri), Ghenea (un punct in 13 jocuri) sau Emelyanenko (un punct in 13 jocuri);

6. De remarcat ca Bogdan Selea, care a parasit echipa dupa al treilea meci al sezonului, este inclus in clasamentul eficacitatii din Liga Mol cu 2 puncte (un gol si o pasa decisiva);

7. Altadata unul din principalii realizatori ai Stelei, ucraineanul Andrei Butochinov a izbutit pana in prezent numai 4 puncte (2=2, 5 partide)

 

Erata: In loc de "a aparut doar in 4 aparitii" citeste "a avut numai 4 aparitii". Prezint scuze suporterilor interesati de Steaua si de hochei!