Odata cu venirea toamnei si cu schimbarile dese de temperatura apar gripele , virozele respiratorii.Am facut acest topic in speranta ca fiecare poate da aici cate un sfat despre cum ne putem feri , despre cum trebuie sa tratam gripa.MULTA SANATATE TUTUTOR STELISTILOR !
Primul sfat il voi da eu:Daca aveti febra 37-38 si stati intr-o camera in care temperatura este de 22-23 de grade si stati in pijama sau haine mai grosute NU VA INVELITI.Din proprie experienta spun asta caci ieri m-am simtit foarte rau si am dormit in jur de 3 ore invelit si cu febra 38...dupa 3 ore temperatura mea a urcat la 39,6 m-am speriat foarte tare dar am continuat tratamentul si am facut frectii si am ajuns astazi la 37.Urez din nou multa sanatate tuturor stelistilor si numai de bine sa auzim..
