"In înțelegerea lui Camus, revolta este singurul mijloc de a depãși absurdul."
Si orice revolta isi are un inceput.
In speranta ca isi va da singur seama ca nu are ce cauta in Ghencea, creez un topic impotriva indivizilor(individului) fara speranta de refacere.
Prefer sa folosesc "metafore" pentru a evita inchiderea topicului si avertizarea userului.
"Nu ma intereseaza Cupa Romanului" a declarat patrupedul.
Si zic cupa romanului, pentru a nu se confunda Doamne-fereste cu declaratia unui monument de cultura contemporana, legat de fotbalul romanesc. Nu, nu este nicio legatura.
Imediat dupa declaratia sefului, supusii s-au conformat.
"Pe Loja îl credeam un mijlocaș central"
Imediat dupa declaratia sefului, supusii s-au confirmat.
Si numeroase alte exemple.
Subsemnatul, stelist, doresc plecarea patrupezilor din incinta clubului Steaua, dar si a supusilor acestora, intrucat pateaza numele unui club recunoscut pe plan mondial.
Cei care doresc acelasi lucru ca si mine, sa vina si sa semneze, argumentand.
La fel si ceilalti.
Lupta Steaua!
