FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

De la lume adunate și-n catrene prelucrate. (5)

fcsteaua.ro12.10.2008 10:01

Gigi Becali: "Pițurcã mi-a zis în fațã cã el nu va mai lucra niciodatã la Steaua atâta timp cât voi fi eu, pentru cã el nu acceptã ca eu sã mã bag peste el, iar eu i-am zis cã nu accept sã nu mã bag. ªi atunci am zis cã nu voi mai lucra niciodatã cu el. Dacã ar fi fost la Steaua și avea doi – zero cum a avut în seara asta, îi dãdeam telefon în minutul treizeci și îi ziceam sã stea pe douã linii și sã-i lase sã atace!"

 

Sã înțeleg cã Lãcãtuș

E doar un antrenor de pluș?

E bãiatul bun, cuminte,

Care tace și înghite?

 

GSP: "FRF va renunța la vechiul sistem comunist, de pregãtire centralizatã a loturilor de juniori, care s-a dovedit a fi falimentar."

 

Comuniști nenorociți!

N-ați știut sã pregãtiți,

N-ați putut sã antrenați,

Fotbaliști adevãrați!

 

Acum vin "capitaliștii",

Hoții, peștii și guriștii,

Cu grãtare, mici, manele,

Cu șperțuri și șușanele.

 

Nu ne mai trebuiesc cupe,

Avem proxeneți și fufe,

Un Hagi, un Dan Petrescu?

Avem Prunea și Lupescu!

 

Chivu: "Nu suntem ciobãnași,pentru cã nu ne trãim existența producând brânzã.Este o jignire pentru jucãtorii care vin la echipã."

 

De-ați fi fãcut vreo telemea,

Am fi aflat și noi de ea,

Tot ce-ați produs, ne-ați arãtat:

Doar cãcãreze și rahat!

 

Pro Sport: "Mutu s-a enervat la antrenament! Mai mulți fotbaliști au povestit cã Mutu a început sã înjure în stânga și în dreapta, ținta fiind cei cãrora nu le ieșeau pasele."

 

A fãcut brusc un viraj

Într-o crizã de sevraj,

De avea puținã coca,

Nu mai fãcea scandal moca...

 

kornel dinu: "Am smuls un punct nesperat în fața unei echipe cu niște glume de fundași."

 

Stimate domn procuror,

Filosof și antrenor,

O glumã de la francezi

Face cât cinci maidanezi...

 

Pro Sport: "Satana dã fiori jurnaliștilor din Hexagon. Francezii îi fac portretul lui Pițurcã: "E dracu' gol!""

 

Franțuzii din Hexagon

N-au vãzut așa "gaxon",

Înger negru, decãzut,

De la jocul de barbut...

 

Gigi Becali: "Pe noi, ãștia bogați, criza economicã n-are cum sã ne afecteze!"

 

Magnați, regi, chiar împãrați,

Au mai fost decapitați,

Vor mai fi zile senine

Cu scrâșnet de ghilotine...

 

Pro Sport: "Gigi Becali a devenit cel mai bogat român."

 

O țarã plinã de jeg

Are și pe nas un neg,

Stau calm și nu mã enervez,

Îmi doresc doar sã emigrez...

 

Gigi Becali: "Mã bucur cã sunt cel mai bogat român,nici nu știu ce sã fac cu atâția bani!"

 

Ia-ți pantofi și costum nou,

Ia-ți mãsura la cavou,

ªi-ai mai face un lucru bun:

Ia-ți o frânghie c-un sãpun...

 

Gigi Becali: "S-au pus la cheltuialã cinci milioane de euro de la DNA ca sã mã înfunde. Nimeni nu poate sã mã înfunde. Ce sã-mi înfunde? Poate p***!"

 

Doamne, dacã ai umor,

Fã-l pe Ciomu procuror,

ªi pe Gigi învinuit,

În anchetã, sub cuțit...

 

Argãsealã: "Sunt mândru cã sunt angajatul celui mai bogat om din România!"

 

Te simți mândru ca un leu?

Ești doar un biet cimpanzeu.

Te crezi vreun vultur semeț?

Ești un șacal nãtãfleț...

 

Gigi Becali: "Miticã Dragomir este același pentru toți și diferit pentru fiecare."

 

Vorbești cu subînțeles

ªi lauzi din interes,

Vorbești adânc și cu tâlc,

Mai bine ai tãcea mâlc...

 

Pro Sport: "Zmãrãndescu și Helmuth Duckadam își depun candidatura la Camera Deputaților din partea Partidului(?) Noua Generație."

 

Iatã domnul și golanul,

Omul și urangutanul,

Un simbol printre canalii,

În cocina lui Becali...

 

Tricã: "Eu am renunțat la naționalã, e un capitol închis pentru mine.Sunt foarte hotãrât, deși am numai patru meciuri la naționalã. Pentru mine echipa naționalã e CFR Cluj."

 

Stãm și suspinãm amar,

Plângem precum cioara-n par,

Acum oftãm și chiar ne pasã,

Sperãm sã joci cu frâna trasã...

 

Marian Tancu: "Poli este în acest moment o limuzinã la cheie. Nu mai este o rablã."

 

Nu-nțelegeți care-i șpiru'

Cu Fulgeru' Bragadiru ?

Ba au, ba n-au palmares,

Da' janes pe romanes...

 

Turcu: "Am sãrbãtorit egalul Stelei!"

 

Ne tot serbezi la egaluri,

La victorii, cred, faci baluri,

La eșecuri – supãrat,

Ești stelist adevãrat!

 

Florin Bratu-Bratone: "Ne-a mai rãmas doar campionatul. Vom fi campioni!"

 

Doar atât v-a mai rãmas,

Doar cureaua de la ceas,

Doar cupa și campionatul,

Doar mizeria și blatul...

 

Sport.ro: "Codrea a fost vândut de la Dinamo precum un costum sau un bun de consum, anunțã DNA."

 

A fost vândut ca un costum,

Într-un moment deloc postum,

Omul e viu, dar expirat,

Un alt dinamovist ratat...

 

Mureșan: "Nu am ce sã-i rãspund lui Turcu, cã iar mã ia cu "emenangita" lui."

 

Nenea Turcu – Emenangitu'

V-a fãcut cadou un titlu,

A stat caprã, v-a servit,

Iar acum îi dați cu flit?

 

Tiberiu Dinu,Consulul României la Milano: "Mailat nu joacã la Steaua!"

 

Avem și noi un bãiat,

Din etnia lui Mailat,

Dar e educat, simțit,

Nu ca Mutu, un smintit.

 

Gigi Becali: "Lucescu-Junior e de aceeași valoare cu tac-su."

 

De-ar fi sã stabilim un curs

Prea multe n-ar prea fi de spus,

Luceștii la schimb valutar

S-ar vinde doi la un dolar...

 

Nașu': "Rãzvan Lucescu din nou în Giulești? Ce, îi mai dã Copos vreo savarinã?"

 

Vremurile s-au schimbat,

Patiserul a plecat,

O sã vinã la Bucale

Sã-i dea Taher baclavale...

 

Fathi Taher: "Nu înțeleg de ce echipa nu merge.Doar am bãgat optsprezece milioane de euro! Am încredere cã investițiile vor da rezultate.Vreau titlul!"

 

Taher nu a învãțat

Cum stã treaba-n campionat:

Investiția-i opționalã,

Cotizația-i principalã!

 

Fathi Taher: "Pe fani îi intereseazã doar performanța, nu trecutul unora. Nu-i intereseazã de Taher, de Copos sau de Andone. Sã ne ia dracu' pe noi!"

 

Când o fi sã pleci la dracu'

Ia-l pe Gigi cu maibacu',

Are rangã, levier,

E un foarte bun șofer...

 

Marian Rada: "M-am sãturat sã fiu prostul clubului."

 

Acum, cã nu mai ești prost,

Tre' sã-ți cauți un alt post,

Poate vei fi angajat

Avocat pentru Mailat...

 

GSP: "Fanii i-au strigat numele lui Nae Manea, noul antrenor principal al rapidului. Acesta a cântat și a strigat împotriva rivalilor din Ghencea, alãturi de aceștia."

 

Maimuța când e bucuroasã

Se scarpinã mai jos de coapsã,

Cercopitecul ghiuleștean

Þipã și-njurã pe maidan...

 

Antena 1: "Peseiro a fost schimbat cu... Peseiro. La rapid e veselie mare. Portughezul , trimis acum o sãptãmânã sã bea cafele fiindcã nu vroia sã-și dea demisia, a fost reinstaurat de Taher."

 

Fie iarnã, fie varã,

În Ghiulești treaba e clarã:

Scandal și paranghelie,

Într-un cuvânt: Þigãnie!

 

GSP: "Membrii Clubului Aristocratic(?) rapid sunt nemiloși cu actualii conducãtori ai alb-vișiniilor, pe care îi acuzã pentru dezastrul la care a fost dusã echipa."

 

Porumbeii de depou

Ies la rampã acum din nou,

Au apãrut sã anunțe,

Sã le dea Taher grãunțe...

 

Ionel Ganea: "Copos a zis cã iese din fotbal? Ce dacã, și porcu'a zis cã nu mai mãnâncã rahat."

 

Am sã îmi încerc norocu'

Sã ghicesc cine e porcu':

Durduliu și hãmesit,

Este Iancu, negreșit!

 

GSP: "Surse din cadrul Poliției Rutiere afirmã cã Ionuț Bîlbã,atacantul lui Poli Iași, avea o alcoolemie de 1,1 la mie când conducea autoturismul sãu și a fost oprit de un echipaj. Drept urmare, fotbalistului i se va întocmi un nou dosar penal."

 

Ionuț Bîlbã atâta știe:

Sã facã alcoolemie,

Când cade ca musca-n lapte,

Suflã în muștiuc cât poate...

 

Sport.Ro: "Dupã ce au fãcut fãrã jenã pipi în public, regizorul Domenech și-a dopat jucãtorii cu un supliment cultural, ducându-i la teatru."

 

Dupã ce se ușureazã

Omu' stã și mediteazã,

E mai bun, mai jovial,

Devine spiritual...

 

GSP: "Exercițiile Kegel codimenteazã viața sexualã. Acestea au fost introduse(?) de cãtre medicul Arnold Kegel și se referã la..................................................................

ATENÞIE! Exercițiile Kegel trebuie practicate cu regularitate doar dupã ce s-au identificat mușchii pubococcigieni. În caz contrar, practica poate duce la infecții ale tractului urinar, probleme ale rinichilor, uretrei, ureterei sau vezicii!"

 

Dacã mai citiți Gazeta

Vã îmbolnãviți uretra!

Vi se blocheazã artera,

Vezica și uretera!

 

Tolontane,atâta știi,

Înveți lumea doar prostii,

Bagi prostimea fãrã școalã

În infecție și-n boalã!

 

Vei avea mare scandal

Cu Maria la spital,

N-o sã mai aveți guristã,

Nici pe sit, nici în revistã...

 

Maria Andrieș: "Amintiri din viitor."

 

Ne tot amintim, Marie,

ªi ce-a fost, și ce-o sã fie,

Pentru guriste ca tine

Viitorul sunã bine!

 

Gheorghe Constantin (președinte C.C.A.): "Arbitrajul este o meserie foarte bãnoasã, de aceea cred cã ar trebui tratatã cu mai mult respect și seriozitate."

 

Gheorghițã cel grijuliu

Are și el doar un fiu,

Cum viața de azi e durã,

I-a pus fluierașu-n gurã...

 

Gicã Popescu: "Steaua ia titlul!"

 

Dea Domnu' sã fii pocit

ªi la gurã aurit,

Dea Domnu' sã ai dreptate,

Vorbele sã fie fapte...

 

Fanatik Show:

Titlu principal: ARBITRII SE SINUCID, ARBITRII "UCID"!

Subtitlu de bandã: Dinamo a obținut victoria cu numãrul o mie în campionat.

 

Or fi o simplã șaradã

Titlurile de pe bandã?

Doar coincidențã purã?

Sau chiar realitatea durã?

 

 

Cristian Ionuț

(LDS)

MoWeed12.10.2008 10:08
A fãcut brusc un viraj

Într-o crizã de sevraj,

De avea puținã coca,

Nu mai fãcea scandal moca...

:yeahh: Asta si aia cu porcu' Iancu sunt geniale

Astristul12.10.2008 11:07

Gigi Becali: ?Pițurcã mi-a zis în fațã cã el nu va mai lucra niciodatã la Steaua atâta timp cât voi fi eu, pentru cã el nu acceptã ca eu sã mã bag peste el, iar eu i-am zis cã nu accept sã nu mã bag. ªi atunci am zis cã nu voi mai lucra niciodatã cu el. Dacã ar fi fost la Steaua și avea doi ? zero cum a avut în seara asta, îi dãdeam telefon în minutul treizeci și îi ziceam sã stea pe douã linii și sã-i lase sã atace!?

 

Sã înțeleg cã Lãcãtuș

E doar un antrenor de pluș?

E bãiatul bun, cuminte,

Care tace și înghite?

Tu ce crezi? :rolleyes:

Si referitor la tactica aia "pe 2 linii". Cred ca asta i-o fi spus la telefon lui Zer0li la Middlesbrough si am vazut cu totii cat de "productiva" e .... :dry:

 

Inca odata ne-ai mai inveselit ... dupa frustrarea de aseara. Multumim LDS! :wink:

forzateaua

 

 

clausblaus12.10.2008 14:00

Ar fi bine ca primul care "pleaca" dincolo sa-si traga sofer marca Becali!Multumesc pentru momentele de veselie pe care ni le oferi din cand in cand!

Tupac Amaru12.10.2008 14:00

ma LDS, ai un stil tare, fratioare....legat de aia cu mailat, e singura cu care nu sunt de acord:

 

Nu-s poet, n-am nici talent,

nu-s savant nici repetent

Cunosc insa un slogan:

Tziganu' e tot tzigan.

 

In rest, tine-o tot asa, ca le zici bine de tot. Felicitari!

Guardian12.10.2008 14:30

:laugh: :laugh: !

ge6rge_steaua12.10.2008 15:16

LDS ai talent tata. tine-o tot asa. DC NU FACI U O CARTE CEVA?? sunt geniale absolut toate catrenele. succes in continuare!!

fz Steaua !!1 :steag_cruce_invers:

stelist24/2412.10.2008 19:51

SUPERB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LDS13.10.2008 05:54

@ Artistul:

 

De ce tot intri pe globu' Mariei Andrieș și tot o hãrțuiești cu considerațiuni privind frumusețea femininã? Observ cã a început sã scrie din ce în ce mai rar. Riscãm sã pierdem o sursã de amuzament. Sau este vorba despre alt artist?

 

@ Tupac:

 

Sunt țigani și sunt țigani,

Cum sunt ciobani și ciobani,

Mai sunt și țigani de treabã

ªi garoi cu pielea albã...

 

@ge6rge_steaua:

 

M-am interesat și am aflat cã pentru a avea succes cu o carte în România, autorul trebuie mai întâi sã dea colțu'. Poate aranjãm ceva, mai vedem...

w3bmaster13.10.2008 06:10

Baga LSD baga ce esti tare respect ...

Maresal13.10.2008 09:15

Marian Rada: "M-am sãturat sã fiu prostul clubului."

 

Acum, cã nu mai ești prost,

Tre' sã-ți cauți un alt post,

Poate vei fi angajat

Avocat pentru Mailat... Asta mi se pare cea mai tare :))))) Rada nu mai e prost

Bodanel14.10.2008 11:32

Sa ne traiesti, sa ne inveselesti.