FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

De la lume adunate și-n catrene prelucrate. (4)

fcsteaua.ro05.10.2008 09:16

Marius Lãcãtuș: "E un rezultat care ne doare. Nu a fost o zi bunã pentru noi. Nu am avut prospețime și luciditate în joc, nu am reușit sã ne creem mai multe ocazii de a marca, sã punem o presiune mai mare asupra celor de la Otopeni. Sperãm ca în meciurile urmãtoare sã obținem rezultate bune și sã facem uitat acest șoc."

 

Pe Otopeni, un avion,

Ne va aduce pe Lyon!

Vor veni sã ne "înfrunte",

Sã ia de pleașcã trei puncte...

 

Marius Lãcãtuș: "Mi se pare un pic ciudat câte minute de prelungire s-au arãtat. Au fost multe trageri de timp, iar minutele acordate au fost foarte puține "

 

Mi se pare un pic ciudat

Felu-n care ați jucat,

În nouãzeci de minute

Ați jucat ca niște tute!

 

Jucând fotbal feminin,

Omu' v-a scutit de chin,

V-a trimis la vestiare

Ca pe niște domnișoare...

 

Gigi Becali: "Nu sunt supãrat,am atacat în valuri!"

 

Când pãșteai oaia pe deal

Cred cã te-a luat vreun val,

ªi de-atunci nu mai ești trist,

Ești vesel și optimist...

 

Gigi Becali: "De Kapetanos se lovește mingea ca de un perete, pe Athuro ori nu-l intereseazã, ori nu-l duce capu', Semedo nu a confirmat pânã acum în meciurile importante. Poate este mai emotiv. Stancu m-a dezamãgit, n-a înțeles cã la Steaua nu e ca la Urziceni."

 

Transferuri doar de cârpealã,

Totul la mica ciupealã,

Ai adus numa' rebuturi

Sã ai ce lua în șuturi...

 

Gigi Becali: "Nu mã intereseazã ce spun fanii, pentru cã ei nu știu fotbal!"

 

Tot oieru-i antrenor,

Chiar și-al nostru Gigișor,

Nu-i pasã de ce-i zic fanii,

El e doct, ca toți ciobanii...

 

Dumitru Dragomir: "CFR a obținut un rezultat istoric, ne mândrim cu ei. Cel mai bun a fost Mureșan, chiar și Tony. Au înnebunit românii, asta o sã zicã strãinii."

 

Sunt strãini de "Miorița",

Manele de Dâmbovița,

Au calificarea-n mâini

Tocmai fiindcã nu-s români!

 

Pantaleo Corvino (director sportiv Fiorentina): "Aș putea vorbi despre tradiție, despre istoria Stelei, dar pot vorbi și despre cei de acum. Îi cunosc foarte bine pe toți cei trei Becali. ªi pe Victor, și pe Giovanni, și pe Gigi Becali. Ei sunt niște tipi glumeți. Fac frecvent glume."

 

Sunt trei Doamne, și toți trei,

Fac glumițe de doi lei,

Trei Doamne, unu și unu':

Doi tâlhari și cu nebunu'...

 

Gigi Becali: "Dacã ar fi jucat Steaua în seara asta cu Chelsea, la forma slabã pe care au arãtat-o englezii, noi îi bãteam. M-am uitat la meci pentru cã Chelsea este echipa pe care noi o vom elimina în optimi sau în pãtrimi (?!). I-am studiat!"

 

Ciobane, te rog frumos,

Pune laba pe-un baros,

Arde-ți una-n scãfârlie

Sã te trezești din prostie!!!

 

Gigi Becali: "Ne batem cu Lyon pentru locul doi. Fiorentina e cea mai slabã."

 

Cã-i searã sau zori de ziuã

Gigi bate apa-n piuã,

În direct, în reluare,

La televizor, în ziare...

 

Gigi Becali: "Lui Bãnel i-am zis în felul urmãtor: Bãi bãiatule, când ai greșit, nu te-am criticat niciodatã, acum am o rugãminte la tine, vreau ca Mutu sã ia cartonaș roșu, înjurã-l, dã-i la picioare, cã sunt convins cã va riposta, îți va da un pumn și va fi eliminat!"

 

Bãnel totuși nu-i Mailat,

E dintr-un alt aluat,

Limitat, dar sufletist,

Bãnel totuși e stelist...

 

Olãroiu: "Eu spun ce am vãzut în jocul Stelei: Am vãzut multe acțiuni individuale și puține momente de joc colectiv. Pãrerea mea e cã atunci când vrei sã realizezi ceva în Champions League, atunci trebuie sã joci colectiv, sã fii o echipã. Poți reuși doar prin puterea grupului."

 

Prostãnacul din deșert,

Iar e tobã de deștept,

Nu-și mai amintește clipa

Când fãcea Gigi echipa...

 

Nicu Ghearã: "Nu vreau sã vin la rapid pentru cã mie îmi place la civilizație."

 

Vrei la Londra pe Stanford,

Nu vrei în Ghiulești sub pod,

Camp Nou, Allianz Arena,

Nu-ți plac scuipatul și flegma...

 

Pro TV: "Dupã meciul de diminicã pierdut cu F. C. Argeș, fanii rapidiști l-au apostrofat numai pe George Copos, nu și pe Fathi Taher."

 

L-au menajat pe Taher,

S-au luat de patiser,

N-au înjurat pe patron,

Au scuipat doar pe bufon...

 

Pro Sport: "Dupã meciul cu Wolfsburg, fanii rapidiști au aruncat cu pietre cãtre Fathi Taher,George Copos pãrãsind incinta stadionului cu cinci minute înaintea fluierului de final."

 

A venit ziua de joi,

S-au luat de arãboi,

Patiseru'a fugit

Cã era deja pãțit...

 

Fathi Taher: "Eu fac invers fațã de ce-mi spune Gigi Becali, pentru cã el vrea rãul rapidului."

 

Gigi poartã pantaloni,

Tu ia-ți fustã și șoșoni,

ªi-ai sã fii din interes

Mereu contra, pe invers...

 

Dumitru Dragomir: "Unul dintre cei doi Lucești trebuie sã revinã la rapid. Mircea Lucescu ar putea scoate rapidul din aceastã crizã."

 

Pe Mucea și fiul sãu

Îi doare-n cot tare rãu,

Cã nu- și pot salva confrații,

Nu pot ajuta mailații...

 

Borcea: "Cei de la Cluj sã NU UITE cã datoritã lui Dinamo au ajuns în Liga Campionilor! Dacã nu bãtea Dinamo pe Steaua în penultima etapã a sezonului trecut, ei n-ar mai fi putut sã o batã pe Roma și sã facã egal cu Chelsea!"

 

Borcea e incorigibil,

E magnific de penibil!

E fantastic, e mirific,

E dinamovistul tipic!

 

Pro Sport: "Câinii s-au îNECat!"

 

Pe cãței i-a îNECat,

Hoția din campionat,

Îi sufocã rãu prostia,

Gheșeftul și mârlãnia!

 

Giovanni Becali: "Dinamo stã pe un butoi cu pulbere în privința suporterilor. Acționarii au mari probleme cu ei. Atunci când nu mai primesc bani încep sã facã scandal."

 

Dacã nu dã Borcea mitã

Tot dinamu-i dinamitã,

Nu scoate Badea biștarii,

Cãțeii-s ca boshetarii!

 

GSP: "Fanii dinamoviști prezenți la meci au afișat un "bener" adresat conducãtorilor clubului pe care scria: Nu existã compromis cu noi, sunt și alții ce pot bãga bani ca voi!"

 

Cine vrea sã bage bani,

În clubu' de prostovani?

Cine bagã firfirei,

În cotețu' cu cãței?

 

Badea, Borcea sunt în formã,

Turcul de etnie romã,

Filosofu' Dinu, Bușcã,

Nu e rãu la voi în cușcã...

 

Badea: "Domnul Turcu era ocupat era ocupat sã dea declarații la televizor când noi redactam cele șase pagini trimise la UEFA. Am lucrat la aceste documente de sâmbãtã pânã luni!"

 

Trebuie sã fii titan,

Verișor cu Superman,

Sã completezi șase foi

De sâmbãtã pânã... joi.

 

De sâmbãtã pânã luni,

Trebuie sã mãnânci tãciuni,

E o muncã colosalã

Trebuiesc opt ani de școalã.

 

ªase sași în șase saci,

Badea este plin de draci,

Turcu e deja vedetã

O tot ține într-o șuetã...

 

Olãroiu: "Eu m-aș fi bucurat sã profite antrenorii români de punctele acumulate de mine în cupele europene. Cred cã Andone ar fi meritat sã joace cu CFR în Ligã."

 

Antrenorii sunt confrați,

Chiar și ãia mai ratați,

Mai mãrunți, mai de doi lei,

Sunt solidari între ei...

 

Andone: "O sã am regrete toatã viața cã nu antrenez CFR în Ligã."

 

Cu amar și cu regrete

Dai cu capu' de perete,

Plângi în pumni, frustrat și trist,

Ca orice dinamovist...

 

GSP: "Mutu și-a lansat colecția de vinuri intitulatã "10" la restaurantul coechipierului sãu, Dario Danielli. Colecția se adreseazã tuturor categoriilor de consumatori, prețul unei sticle fiind de 11 euro."

 

Un kil de pișoarcã acrã

Cât douã de carne macrã?

I-o licoare de alt gen,

E vin halucinogen...

 

Mutu: "Vreau sã dau cel puțin un gol cu Steaua și sã-l dedic familiei mele și tuturor dinamoviștilor."

 

N-ai apucat "sã dedici",

Ai fãcut ca musca, plici,

Acum tot ce ți-a rãmas

E sã tragi în gol pe nas.

 

Acum, cã ți-ai scos un vin,

Mai poți îndulci din chin,

Poți sã-i trimiți lui Borcicã

O butelcã cu poșircã...

 

Mutu: "De altfel, singurii suporteri care m-au înjurat în țarã au fost cei din Ghencea, Peste tot în rest am fost aplaudat."

 

În rest te-au aplaudat

Doar confrații lui Mailat,

ªi cãțeii, fanii tãi,

Numai proști și nãtãrãi...

 

GSP: "Zilele lui Mircea Lucescu în Ucraina ar putea fi numãrate... la propriu. Fanii "minerilor" au luat foc la propriu și în derby-ul orașului, de ieri, i-au pregãtit tehnicianului rommân mai multe bannere – surprizã. Pe unul dintre acestea se putea citi o amenințare macabrã: "Mircea, CASA TA DIN ITALIA AR PUTEA SÃ FIE ARSÃ. NU PROFITA DE BUNÃTATEA POPORULUI UCRAINEAN! "

 

De-aia e țiganu' drac,

Nu-i român, nu-i nici cazac,

Vorba bunã nu-l înmoaie

Ascultã doar de bãtaie.

 

Rakeții ucrainieni

Nu-s nici câini, nici ghiuleșteni,

Nu știu gluma, nu le pasã,

Muce, ia-ți hidranți acasã!

 

Ia-ți hidranți la coviltir,

Bãtrânule spoitingir,

Pune pazã-n dormitor

Cã-ți dau mujicii omor!

 

TVR: "CFR se deplaseazã pentru un meci dificil la Galați. "

 

Va fi chin, va fi durere,

Sau doar voiaj de plãcere?

Va fi un meci disputat

Sau tradiționalul BLAT?

 

Maria Andrieș: "Unde-i golul? "

 

Unde-i golul? Iaca nu-i!

Ia mai pune-ți pofta-n cui!

Numa' la gol îți stã gându',

Nu te-ar sãtura Pãmântu'...

 

Neșu: "Nu îmi pare rãu cã am plecat și cã nu joc cu Steaua în Ligã. Când am ales sã plec, am ales cu inima împãcatã."

 

Cariera și-a stricat

Cu sufletul împãcat,

A ales anonimatu',

Cã doar e român bãiatu'...

 

Cristian Ionuț

(LDS)

 

MoWeed05.10.2008 09:20
Prostãnacul din deșert,

Iar e tobã de deștept,

Nu-și mai amintește clipa

Când fãcea Gigi echipa...

:laugh:

Tupac Amaru05.10.2008 09:46

Din ce in ce mai bune, felicitari si tine-o tot asa!

cristian01405.10.2008 10:24

Magnific.

steaua-no105.10.2008 11:42

LDS --> un mare talent.

clausblaus05.10.2008 12:43

Tare de tot aia cu cei 3 Becali!Doar ca eu ii vad 4..caci Gigi face cat 2 la prostie!!!

w3bmaster05.10.2008 20:30

Omule te iubesc :)

 

 

Forza Steaua

dragos_ghinea07.10.2008 17:53

dar parca prea ii iei la misto pe toti...

ce devenim si noi ca dinamovistii complexati si sa injuram tot?? sa se gaseasca pe siteul suporterilor numai injuraturi???

 

oricum foarte frumoase rimele :>

4_ever_steaua08.10.2008 15:28

"Ciobane, te rog frumos,

Pune laba pe-un baros,

Arde-ți una-n scãfârlie

Sã te trezești din prostie!!!"

 

bestiala asta:))..felicitari ;)

mirellu12.10.2008 05:57

Esti tare omule!De unde le scoti?