FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

De la lume adunate și-n catrene prelucrate. (3)

fcsteaua.ro28.09.2008 10:53

GSP: "La doi ani de când a fost refãcut în totalitate, terenul din Ghencea se deterioreazã pe zi ce trece din cauza felului în care e îngrijit de administratorul Costel Geambazi, cumnatul lui Gigi."

 

Nași, cumetri și cumnați

Laolaltã adunați,

Stadionul i-o feudã

Unde-și fac ciobanii urdã...

 

Gigi Becali: "Obiectivul meu e calificarea în grupele Ligii, mai departe nu prea mã mai intereseazã."

 

Oierului filfizon

Nu-i mai pasã de blazon,

Odatã ajuns în "Ligã",

Pune poala-n cap și strigã...

 

Gigi Becali: "Steaua tot nu e ceea ce vreau eu, am nevoie de un "dirijor" la mijloc!"

 

Dirijorul – mijlocaș,

Un violonist – fundaș,

Basistul și o sopranã

ªi un popã în sutanã...

 

Culio: "E un nebun simpatic acest Gigi Becali."

 

Vãzutã de la distanțã,

Nebunia-i o romanțã,

Dar când te confrunți pe bune

Tot nebunu-i spurcãciune...

 

Marius Lãcãtuș: "Suntem aproape de nivelul Stelei din '86!"

 

Suntem tari, pe picior mare,

Mai rãmâne o întrebare:

Când ajungem în finalã,

Ce-o sã spunã Argãsealã?

 

Mihai Stoica: "Eu nu înțeleg un singur lucru. Cum de un oficial al FRF, Florin Prunea, declarã înainte de partidã cã are încredere în Craiova și cã Universitatea nu va pierde. Eu nu l-am mai auzit sã vorbeascã niciodatã sã vorbeascã de Craiova pânã acum. Nu vreau sã fac legãturi, dar Craiova a câștigat pe douã erori mari de arbitraj."

 

Te miri și nu înțelegi?

Vrei sã știi scoru' la meci?

N-asculta ce zice lumea,

Ascultã ce spune Prunea...

 

Pițurcã: "Dacã nu creștea prețul la terenuri,Gigi Becali n-ar fi fãcut fațã la Steaua."

 

Dacã n-ar fi fost cioban,

Nu avea oi în saivan,

De-ar fi fost școlarizat

Nu avea creierul plat...

 

Pițurcã: "De la Dinamo ofertã am avut tot timpul. ªi când eram la echipa naționalã. Dacã nu o sã mai fiu la naționalã, o sã fie o provocare și sunt sigur cã o sã mã tenteze. Campionatul României mã tenteazã."

 

O sã fie de tot chinu'

Tandemul Pițurcã – Dinu,

Au sã-și etaleze haru'

Omu' cult și barbutaru'...

 

Tandemul Dinu – Pițurcã

Va fi numai circ și țurcã,

Scandal și paranghelie,

Doamne-ajutã, așa sã fie...

 

Pițurcã: "Rezultatele mele cu Steaua nu o sã le mai obținã nimeni în vecii vecilor. Ãsta e adevãrul!"

 

Ne-a dat trei-zero rapidu',

În patru ani doar un titlu,

Þi-a dat patru-n Ghencea Kievu',

Piți, ești bolnav cu nervu'...

 

Pițurcã: "Nu vin la comitet. Am o clauzã în contract potrivit cãreia nu mai am de-a face cu Comitetul Executiv."

 

Piți e un tip deștept,

Dã cu flit la comitet,

O sã-i mai vedem prestanța

ªi dupã meciul cu Franța...

 

Pițurcã: "Mutu a dereglat tot sistemul tactic în meciul cu Olanda."

 

Mutu a fost ursul panda

În tot meciul cu Olanda,

A jucat greoi, distrat,

Parcã ar fi fost drogat...

 

kornel dinu: "Nicolae Badea nu este un cal, sau dacã este, este un cal de rasã."

 

Badea este cal de rasã,

Dinu-i papagal de casã,

Badea-i cu ștatu' de platã,

Dinu are limba latã...

 

Pro Sport: "Turcu se vrea șef."

 

Vrea sultan, nu se vrea șef,

Fiindcã așa are el chef,

Acum sunt mai mulți stãpâni

Peste cotețul de câini...

 

Turcu: "Suporterii Stelei și ai rapidului mã respectã, numai ai lui Dinamo nu!"

 

În Ghencea ești respectat,

Chiar și eu mi-am tatuat,

Un turc mic chiar sub buric

ªi pe Borcea într-un dric...

 

Turcu: "Sunt doi – trei capi, care îi instigã pe ceilalți, cã noi, oamenii, suntem ca oile, ne luãm imediat dupã alții."

 

Nu-i nici caprã cum e oaia

Cum nici câine ca potaia,

Nu-i om ca milițianu',

ªi nici bãț cum e pulanu'...

 

Turcu: "Ãia sã își facã toți testele, sã se vadã dacã s-au drogat. Comportamentul lor e de dezaxați mintal, de drogați."

 

Nu-s nebuni și nici drogați,

Sunt doar niște triști ratați,

Au simptome de turbare

De la prea multã frustrare...

 

Turcu: "Avem un stadion de care îmi e și rușine."

 

Patroni, suporteri, echipã,

Trecutul clipã cu clipã,

Când spui "Dinamo" îți vine

Sã pleci capul de rușine.

 

Turcu: "Dumneavoastrã ce-ați face dacã ați fi în locul meu?"

 

Aș închide prãvãlia,

Aș opri paranghelia,

Aș încheia "mariajul",

Aș chema ecarisajul!

 

Borcea: "Suporterii sã mã înjure pe mine, cã am antrenament!"

 

Pregãtit și antrenat,

Bivol bine furajat,

Borcea-și aratã din nou

Pielea groasã, ca de bou.

 

Victor Becali: "Borcea e foarte supãrat cã Steaua merge mereu în Liga Campionilor, iar Dinamo nu!"

 

Sã facem și un sondaj,

Estimând în procentaj:

Cam cât e de necãjit,

Cât mai are de trãit...

 

Rãzvan Lucescu: "Totul ia forma unei drame la rapid."

 

Taher, Copos și cu Zotta,

Corsicanu' e marmota,

Care împarte ciocolata,

ªi-atunci comedia-i gata!

 

Corsicanu': "Îi vom da lui Peseiro un ultim avertisment!"

 

Eu deja anticipez

Cã sãrmanul portughez,

Va schimba sistemul tactic,

Va deveni mai flegmatic...

 

Cornel Penescu: "Avem la F.C. Argeș un "meneger" foarte bine pregãtit, a lucrat în grupul de firme PIC."

 

PIC cu pic se face marea

PIC cu pic retrogradarea,

PIC cu pic pierdeți un meci,

PIC cu pic Penescu-i terci...

 

Gicã Popescu: "Îl cred de zece ori mai mult pe Victor Becali, decât pe Mutu, știu eu de ce..."

 

Între un hoț ș-un drogat,

Trebuiește calculat:

Zero la toxicoman,

Zero ori zece la șnapan...

 

Mircea Pașcu: "Zambon a cumpãrat palmaresul Timișoarei cu 102 dolari!"

 

A venit un venetic

Cu o sutã într-un plic,

S-au vândut ca pe centurã,

Iar acum sunt tari în gurã...

 

Marian Tancu: "Gigi Becali și Paszkany au pierdut mulți bani în fotbal."

 

Ei tot pierdeau milioane

Tu câștigai kilograme,

Ei tot calculau bugete,

Tu te-nfundai cu cotlete...

 

Pro Sport: "Bodyguarzii lui Becali au fãcut ce n-au reușit fotbaliștii: au bãtut la Cluj!"

 

Nea Gigi nu știe multe,

ªi nici turma lui de brute,

Iar când li se pune pata

Dau și-n stânga și în dreapta...

 

GSP: "Imediat dupã golul înscris de Dayro Moreno, jucãtorii Stelei au celebrat reușita în apropierea peluzei populate de fanii gazdelor, Arthuro fiind lovit în cap cu o monedã aruncatã din tribune."

 

Ardealul e civilizat,

Nu ca mujicii din Regat,

Cealaltã fațã a monedei

Vedem pe pagina Gazetei...

 

Pro Sport: "Galeria ardelenilor a pregãtit un "bener" ce conținea un mesaj jignitor la adresa cãpitanului Stelei,Mirel Rãdoi, deși fundașul nu a fost nici mãcar inclus în lotul Stelei pentru meciul cu CFR."

 

Tot frânaru' e nãrod,

C-o fi din Ghiulești, sub pod,

Sau de la Cluj, ardelean,

Tot frânaru-i boulean...

 

Arpad Paszkany: "Sezonul acesta principala pretendentã la titlu este Dinamo."

 

Arpad știe el ce știe,

Cã la Nașu' pe moșie,

Totul este licitat:

ªi Cupã și Campionat...

 

Arpad Paszkany: "Am eu injecția mea cu "fotbalinã" vare le-o fac jucãtorilor înaintea fiecãrui meci ca sã-i motivez."

 

Arpad are fotbalinã,

Gigi agheasmã divinã,

Borcea e mai câștigat

Cã are sirop de blat...

 

Augustus Constantin (dupã meciul CFR – Steaua): "M-am simțit arbitru cu adevãrat."

 

Fluierașul Augustus

E precum soldatul rus:

Neînsemnat, ros de pizmã,

ªi cu creierii în cizmã...

 

PorumBoyu: "Nici nu trebuia sã ne punem problema cã îi batem pe Urziceni, la cum s-a evoluat, nici pe Avântul Rãpciuni nu-i învingeam. Mi-au stricat ziua de naștere."

 

Meme și cu trupa lui

Au cântat și la Vaslui,

"La mulți ani" nebunului

De Ziua Porumbului...

 

GSP: "Mircea Lucescu tremurã. Criticat pentru traseul modest din campionat, unde n-a mai câștigat din 3 august(!) tehnicianul rommân e tot mai aproape de demitere."

 

O veste rea despre Muce

Bucurie îmi aduce,

E o razã de luminã,

Îmi face ziua seninã!

 

Jean Pãdureanu: "Sunt în fotbal de 45 de ani, nu de 35. De 35 de ani am liniște la echipã."

 

Adam când a fost creat

Nu avea habar de blat,

Dar ispitindu-l Vicleanu,

De-atunci e Jean Pãdureanu!

 

Pro TV: "Deținãtoare a Premiului Oscar, actrița Gwyneth Paltrow, va urmãri din tribunã meciul Stelei din Liga Campionilor de la Firenze, invitatã de oficialii clubului gazdã."

 

Când l-o vedea pe Bãnel,

Corp la corp într-un duel,

Va veni la Fãurei

Prinsã-n mreaja dragostei...

 

Gigi Becali: "Dacã Borcea nu s-ar mai bãga, arbitrajul ar fi corect."

 

Dacã iarna ar fi ca vara...

Mãrul dacã ar fi ca para,

Atunci tufa ar fi pom

Dacã javra ar fi om!

 

 

Cristian Ionuț

(LDS)

 

Stanici28.09.2008 11:13

Moaaa:)))))))). O portie de ras, in sfarsit pe ziua de azi!

ultrasbr28.09.2008 11:29

tare

aditza_stelistu28.09.2008 11:33

"Arpad are fotbalinã,

Gigi agheasmã divinã,

Borcea e mai câștigat

Cã are sirop de blat..."

 

cea mai tare :thumbup:

cRiss4Steaua28.09.2008 11:37

de ce nu scoti o carticica cu toate astea ? sunt sigur ca s-ar vinde bine

Bravo

Astristul28.09.2008 12:03

Dumnezeule cat am putut sa rad. :laugh: Cred ca e cea mai reusita "tableta de haz" de pana acum ... si sunt sigur ca vor urma si mai reusite decat aceasta! :biggrin:

Ai talent cu carul! Tine-o tot asa! :wink:

forzateaua

Le reseau pansant28.09.2008 12:46

Omule ești de departe cel mai bun dupa întreg forumul, de mult vroiam sã te felicit dar am scãpat însã ocaziile, meritai de mult timp aceastã recunoaștere publicã a calitãților și meritelor tale. Mã bucur cã în sfârșit pot sã-ți spun din toatã inima- FELICITÃRI -ești un mare stelist și un monument de demnitate cum rar se întâlnește în zilele noastre.

 

Chapeau!

 

dicashow28.09.2008 12:47

ce tare =))))))))))))))))))))))))

Living_Dead_Stripper28.09.2008 12:58
Dumnezeule cat am putut sa rad. :laugh: Cred ca e cea mai reusita "tableta de haz" de pana acum ... si sunt sigur ca vor urma si mai reusite decat aceasta! :biggrin:

Ai talent cu carul! Tine-o tot asa! :wink:

forzateaua

 

Aproape de fiecare datã când postez un articol la aceastã rubricã, primesc invariabil și un astfel de comentariu: "Cred cã e cea mai reușitã "tabletã de haz" de pânã acum ..."

 

Având în vedere cã aceasta este rubrica cu numãrul 20, mi-aș putea permite sã vã întreb: Care credeți cã este cea mai reușitã rubricã de pânã acum? => http://www.fcsteaua.ro/index/section/archive/domain/129

Joint28.09.2008 12:59

Asta cu Gwyneth Paltrow si Banel este totala. Esti talentat.

MoWeed28.09.2008 13:01
Nu-s nebuni și nici drogați,

Sunt doar niște triști ratați,

Au simptome de turbare

De la prea multã frustrare...

=)) Ca de obicei, tare

danimarcu28.09.2008 13:57

Patroni, suporteri, echipã,

Trecutul clipã cu clipã,

Când spui "Dinamo" îți vine

Sã pleci capul de rușine.

Esti genial,omule!Oare ti-am mai spus treaba asta?... :hmmm:

w3bmaster28.09.2008 15:46

Omule la mai multte esti "Eminescu" sitului :)

 

Dupa moarte vor invata astia micii "operele tale" la scoala

I.N.Money28.09.2008 15:48

 

Pro TV: "Deținãtoare a Premiului Oscar, actrița Gwyneth Paltrow, va urmãri din tribunã meciul Stelei din Liga Campionilor de la Firenze, invitatã de oficialii clubului gazdã."

 

Când l-o vedea pe Bãnel,

Corp la corp într-un duel,

Va veni la Fãurei

Prinsã-n mreaja dragostei...

 

:thumbup: :thumbup: Jos palaria LDS

laur_2328.09.2008 15:59

Aceasta, cu Banel si actrita engleza Gwyneth Paltrow, este dementiala...de-a dreptul!

Sper din tot sufletul ca Banel sa ne impresioneze si pe NOI cu un gol, ideal...cel al victoriei!!!

clausblaus28.09.2008 17:50

BESTIAL!!!O "mica"problema:turcul de sub buric parca e un pic prea mic!

jeles28.09.2008 18:21

Meme și cu trupa lui

Au cântat și la Vaslui,

"La mulți ani" nebunului

De Ziua Porumbului...

 

 

deci esti criminal ... felicitari !!!

Living_Dead_Stripper28.09.2008 21:47
Omule la mai multte esti "Eminescu" sitului :)

 

Dupa moarte vor invata astia micii "operele tale" la scoala

 

Iar eu, aflat în sicriu,

Tot voi continua sã scriu,

Epigrame, poezii,

Pentru mame, tați, copii... :wink:

 

 

BESTIAL!!!O "mica"problema:turcul de sub buric parca e un pic prea mic!

 

Dacã îl fãceam mai mare,

Apãrea o întrebare:

Era pașã sau spahiu?

Trebuia în frâu sã-l țiu... :innocent:

catasteaua1729.09.2008 00:40

esti tare frate

Pro Sport: "Turcu se vrea șef."

 

 

Vrea sultan, nu se vrea șef,

Fiindcã așa are el chef,

Acum sunt mai mulți stãpâni

Peste cotețul de câini...

:steag_sah_mic::steag_cruce_invers::steag_sah_mic::steag_cruce_invers:

vlad7529.09.2008 05:48

@LSD, esti dus cu pluta! :thumbsup:

La mai multe catrene!

Gandurile lui Banel cand s-o trezi cu actrita blonda la usa cortului din Faurei :"Pe ce site presteaza Gwyneth???....nu-i animatoare pe net?...a castigat doar un Premiu Oscar? a fost iubita lui Brad Pitt?..un mizilic!

Nu ma intereseaza in cazul asta!"

Tupac Amaru29.09.2008 06:18
@LSD, esti dus cu pluta! :thumbsup:

La mai multe catrene!

Gandurile lui Banel cand s-o trezi cu actrita blonda la usa cortului din Faurei :"Pe ce site presteaza Gwyneth???....nu-i animatoare pe net?...a castigat doar un Premiu Oscar? a fost iubita lui Brad Pitt?..un mizilic!

Nu ma intereseaza in cazul asta!"

 

asta dupa ce colacalrii ii fura poseta, o violeaza, infig un cutit, un topor si un satar in ea si faramitza va zice: nu e rana de cutit, ci e rana de iubit....

makaan29.09.2008 15:08

"Tandemul Dinu – Pițurcã

Va fi numai circ și țurcã,

Scandal și paranghelie,

Doamne-ajutã, așa sã fie..."

 

Asa sa ne ajute Dumnezeu...)

stelist24/2429.09.2008 19:02
Pițurcã: "Dacã nu creștea prețul la terenuri,Gigi Becali n-ar fi fãcut fațã la Steaua."

 

EU: Daca nu primeai bataie sora cu moartea in cazino apoi nu mai antrenai acum nationala :))))

danimarcu29.09.2008 19:56
Iar eu, aflat în sicriu,

Tot voi continua sã scriu,

Epigrame, poezii,

Pentru mame, tați, copii... :wink:

 

Din sicriu cand tu vei scrie,

pentrunoi o poezie,

Trista va fi acea zi:

Multi din noi nu vom mai fi!...

 

Dacã îl fãceam mai mare,

Apãrea o întrebare:

Era pașã sau spahiu?

Trebuia în frâu sã-l țiu... :innocent:

 

Vorbind despre ala "mic",

Ala chiar de sub buric,

La ce poate folosi,

Daca-n frau tu vrei sa-l tii?... :blush: