FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

De la lume adunate și-n catrene prelucrate. (2)

fcsteaua.ro22.09.2008 07:33

GSP: "Florin Matei, marea speranțã a Stelei, face parte din grupa '93 a juniorilor, echipã care îl are antrenor pe Valentin Becali, fiul lui Virgil Becali, acesta din urmã fiind vãrul lui Gigi Becali, patronul Stelei."

 

Vãzând cine-i antrenorul,

Pot prezice viitorul:

Este clar, pecetluit,

UN ALT TALENT IROSIT!

 

Sud Deutsche: "Surprinzãtor a fost cã Steaua a jucat prea defensiv în prima parte, retrãgându-se chiar și când putea profita."

 

Au venit și au plecat,

Ne-au bãtut și-au constatat:

Mioritici, fataliști,

Nație de maneliști...

 

Maurizzio Trombetta: "Rezultatul Stelei confirmã dificultatea de a juca în Champions League. Nu am vãzut prima parte din meci, dar cred cã acel gol a fost regulamentar. Ar fi adus echipei un egal,ar fi fost un început mult mai bun. Sunt multe șapte echipe,dar e meritatã aceastã paricipare a României. Noi am demonstrat într-o partidã fenomenalã cã meritãm sã fim acolo."

 

Acum vine și Trombetta,

Ne dã lecții cu pipeta!

Ne dã tactici și indicii,

Mulțumim mult,domnu' Gigi!

 

Marius Lãcãtuș: "Mai cred încã în calificare!"

 

ªi eu cred în Moș Crãciun,

În spiridușul cel bun,

Sunt dispus sã cred și-n zâne!

Mai slãbește-ne, jupâne...

 

Valeriu Argãsealã: "Este bine pentru noi cã Lyon și Fiorentina au fãcut egal în primul lor meci . Dacã ambele echipe au primit câte douã goluri, înseamnã cã nu sunt așa puternice încât sã ne punã probleme foarte mari!"

 

Valericã fãrã fricã,

Fã puțin lampa mai micã

ªi atârn-o într-un cui,

Cã nici tu nu crezi ce spui...

 

Valeriu Argãsealã(reloaded, recidivus): "Se pare cã Bayern nu este o echipã de Liga Campionilor, dacã a pierdut acasã cu Werder, scor 2 – 5. Faptul cã Bayern a încasat acasã cinci goluri ne dã încredere pentru viitoarele confruntãri din Europa!"

 

Prostul nu era destul,

Are ș-un Argat fudul,

Micul lacheu cu tupeu

Dã rateu dupã rateu...

 

Emerich Jenei: "Baiul mare a fost la mijlocul terenului."

 

Baiu' mare e mijlocul,

Baiu' mare a fost tot jocul,

Baiu' mare-i antrenorul,

CANCERUL E CREDITORUL!

 

GSP: "Gigi Becali l-a fãcut albie de porci pe comentatorul Pro TV, Mihai Mironicã, înainte de meci, dupã care a încercat sã-l loveascã în cap cu cotorul unei pere."

 

Nu știți cine-i Mironicã?

Sã scriu despre el mi-e fricã!

Nu știu cum reacționeazã,

Atunci când se enerveazã...

 

GSP: "Mutu va fi fluierat în Ghencea!"

 

Ziua-i soarele pe cer,

Va fi frig când va fi ger,

Când plouã e înnorat,

Mutu-n Ghencea? Înjurat!

 

Mutu: "Steaua va termina ultima în grupã!"

 

Locu' patru, locu-ntâi,

Tu tot un drogat rãmâi,

Locu' doi sau locu' trei,

Doza tot zilnic ți-o iei...

 

Mutu: "Atmosfera din Ghencea mã va ambiționa și mai mult!"

 

Vezi cã din prea mult hambâț

Ai sã fii un simplu mâț,

Înjurat de nu te vezi,

Vezi sã nu te accidentezi...

 

Mutu: "Suntem o naționalã modestã cu pretenții de echipã mare."

 

O naționalã modestã,

Ca o picturã rupestrã,

Plinã de fițoși, fudulã,

Sunteți urmașii lui Bulã...

 

Emanuel Terzian: "Dãm legãtura lui Cristi Cucolaș care se aflã la Roma."

 

Ce fãcuși, mãi Cucolaș,

Taman la Roma-n oraș?

Cum prinsei tu legãtura?

Cât de tare ai dat cu gura?

 

Giovani Becali: "Jandarmii, conducerea clubului (Dinamo) și conducerea federației nu au organe genitale."

 

"Organe" fãrã organe?

Asta chiar e grav, mãi coane!

Caraliii și bandiții

Mai "presteazã" doar cu dinții?

 

UEFA: "Suspendarea lui Dinamo? Este posibil orice."

 

Vã rog sã nu-i suspendați,

Oricum sunt eliminați!

Dupã elfii suedezi

Vin țãranii olandezi...

 

GSP: "Oamenii de ordine de la stadion au gãsit în toaleta de sub tribuna unde au stat dinamoviștii substanțe narcotice, dar nu s-au analizat probele gãsite."

 

Pãi n-au mai analizat,

Cã pe loc au constatat:

Doar semințe,coji de pâine

ªi excremente de câine...

 

Borcea: "Vreau sã duc pe Dinamo în Liga Campionilor, dupã care am sã mã retrag! Nu mã retrag pânã nu vãd pe Dinamo în Champions League!"

 

Borcicã e manglitor,

Clar, se vrea nemuritor,

Sã care dinamu-n Ligã

S-o punã de mãmãligã!

 

Borcea: "Legea lui Dumitru Dragomir este cea mai bunã lege care s-a dat în România în ultimii 18 ani!"

 

Arând tot Codu' Penal

ªi la vale și la deal,

Tâmpițelul cu cașchetã

A gãsit legea perfectã!

 

Cristi-Borcea-Butelie,

Doar un lucru, atât știe:

Eviți legea doar cu banu'

ªi o aplici cu pulanu'!

 

kornel dinu: "Din pãcate, în ziua de azi oricine poate sã vorbeascã."

 

Vremile de altã datã...

Lumea era minunatã!

Dictaturã și cenzurã,

Legea pumnului în gurã...

 

Borcea: "M-am bucurat pentru CFR, bravo lor!"

 

Bucurosu-i bucuros,

Chiar când e acolo, jos,

Face ce fac toți frustrații:

Se bucurã pentru alții!

 

Ion Crãciunescu: " Cartonașul roșu acordat lui Julio Cesar nu poate dispãrea. FIFA o spune clar: indiferent de situație, un jucãtor eliminat trebuie sã stea mãcar un meci."

 

Obiectivul a fost trasat:

Anul ãsta, neapãrat,

Dinamu' tre sã se-nfigã

La cașcavalu' din Ligã!

 

PorumBoyu: "Avem dreptate miliard la sutã!"

 

Ai o tonã de dreptate,

Miliarde adunate,

Dar lași tuturor sã vadã

Problema de la mansardã...

 

Zotta: "Nu știu cum se simte Dani Coman, ca rapidist, când adversarii îi dedicã victoria."

 

Sã facem o faptã bunã,

Spunându-i pânã la urmã:

Dați-i mai mult la contract,

ªi-o sã fie supãrat...

 

Dani Coman: "Toatã viața o sã pun rapidul pe primul loc!"

 

Sã-i venerezi cât trãiești,

Pe mailații din Ghiulești,

Cã Taher și cu Copos

S-au șters cu tine la dos...

 

Dumitru Dragomir: "Prunea și Lupescu au luat prime de peste 100 000 de euro. Atunci sã-și asume și rezultatele slabe!"

 

Oamenii chiar își asumã

Numa-n funcție de sumã,

De-ar mai primi euroi,

Ar face pasu-napoi...

 

Victor Pițurcã: "Gigi mi-a spus cã Meme Stoica este un travestit."

 

O fi, n-o fi travestit,

Tu oricum ne-ai dovedit:

Locul tãu e printre hiene,

Ai un caracter de vierme!

 

Cât a fost Meme aici

Steaua mergea unsã, brici,

Tu oriunde ai fi, Pițurcã,

Vei fi mereu pus pe fugã!

 

Dumitru Dragomir: "Pițurcã nu era ce e azi dacã nu-l ajutam eu."

 

I-ai fost bun sfãtuitor,

Iar el elev silitor,

Tu i-ai insuflat tot harul,

Taina jocului cu zarul...

 

GSP: "Pițurcã și Dragomir s-au certat în ușa toaletei de la B1Tv, unde au fost invitați."

 

N-a fost ceartã, a fost șuetã,

La ușa de toaletã,

A fost doar un mic scandal

În mediul lor natural...

 

Dumitru Dragomir: "Toți patronii din fotbal pierd bani."

 

Vai, sãrmanii cum pierd bani!

Sunt înjurați de "golani"!

Doare rãu, cã i-au muncit,

Doare banul risipit!

 

Dumitru Dragomir: "La fotbaliști nu a ajuns nicio fatã. În hotel erau opt inși martori,care pot confirma.Nu mai vreau sã mai discut despre orgiile astea, pentru cã mã cert cu nevastã-mea pânã dimineațã. Îmi cer scuze familiei mele pentru cã am spus chestia asta, deoarece nu aveam de ce s-o spun.Eu nu "jucam" la aceeași masã cu ei. Pur și simplu mi-a scãpat porumbelul."

 

Cu opt martori laolaltã,

Îmi e clar cã nicio fatã

N-a ajuns la fotbaliști,

N-a deranjat pe "artiști".

 

Nici la tine n-au ajuns,

Cum au fost, așa s-au dus,

Cu toții ați refuzat

ªi n-ați cãzut în pãcat!

 

Doamna Vica-i supãratã,

Furioasã, oripilatã,

Vezi sã nu o bagi la Belu

Când o scãpa porumbelu'...

 

Mihai Stoica adresându-se suporterilor ghiuleșteni: "Cât sã vã mai bat mã?!"

 

Bate-i crâncen, umilește-i,

Dã-i de-a dura, tãvãlește-i!

Fã-i pe mailați mereu triști,

ªi fã-i veseli pe steliști!

 

Mihai Stoica: "E un pãcat sã nu fi jucat fotbal? Pentru cã și Mourinho e în situația mea."

 

Mourinho e din alt film,

Chiar și tu și noi o știm.

O țârã de modestie,

Zãu, nu ți-ar strica nici ție...

 

Jose Mourinho: "Nu sunt cel mai bun din lume, dar cred cã nimeni nu este mai bun decât mine!"

 

Dacã te aude Meme,

Te sare sigur din scheme,

Îți spune ca românașu:

Orice naș își are nașu'!

 

Pro TV: "În ultimii 18 ani Dinamo a jucat doar 62 de meciuri în Europa, cu douã mai puține decât Petre Marin."

 

Dinamoul e ca boul,

Niciodatã-n pas cu noul,

Lumea merge, evolueazã,

Dinamul mirat stagneazã...

 

Dan Petrescu: "Rezultatul de la Hamburg mã nemulțumește. Puteam mai mult!"

 

Iatã OMUL, luptãtorul,

Soluția, ANTRENORUL!

Așteptãm, și TU o știi,

Dane, AªTEPTÃM SÃ VII!

 

 

Cristian Ionuț

(LDS)

 

vlad7522.09.2008 08:16

@Ionut,

Ma bucur ca scrii pe fcsteaua.ro.

Imi pare rau ca unii nu apreciaza umorul si sar ca arsi la unele intepaturi.

Tine-o asa!

 

S.S.Lazio22.09.2008 08:21

Ti-am mai zis ca esti genial .. :) tine-o tot asa !

11222.09.2008 09:32

Chiar daca nu scriu pe alte topicuri inafara de cele de hochei , nu pot sa ma abtin sa nu te felicit . Chiar ca esti genial . Bravo,continua tot asa !

MoWeed22.09.2008 09:35
Dinamoul e ca boul,

Niciodatã-n pas cu noul,

Lumea merge, evolueazã,

Dinamul mirat stagneazã...

:laugh:

fiara722.09.2008 10:02

Așteptǎm noi mult și bine

Pe Petrescu pânǎ vine.

Nu un antrenor, o cârpǎ

Vrea ciobanul la echipǎ.

 

Astristul22.09.2008 10:31

kornel dinu: "Din pãcate, în ziua de azi oricine poate sã vorbeascã."

Vremile de altã datã...

Lumea era minunatã!

Dictaturã și cenzurã,

Legea pumnului în gurã...

Pro TV: "În ultimii 18 ani Dinamo a jucat doar 62 de meciuri în Europa, cu douã mai puține decât Petre Marin."

Dinamoul e ca boul,

Niciodatã-n pas cu noul,

Lumea merge, evolueazã,

Dinamul mirat stagneazã...

Astea 2 imi plac cel mai mult. In prima se vede clar cine a ramas pe "sistemul vechi" (si comunist) la dinam0, iar in a 2-a .... ei bine, Petrica poate sa mai joace, dinam0 cred ca ia o pauza ... :laugh:

 

forzateaua

 

fiara722.09.2008 10:44
Ti-am mai zis ca esti genial .. :) tine-o tot asa !

 

Mai Sese Lațio, am auzit ca vrea ciobanul sa puna pista de atletism pe Ghencea =)))

Pt cine vrea sa se tavaleasca de ras, intrati aici: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=334745

13 pagini comice cu Sese in rol principal.

stelist24/2422.09.2008 11:15
Mutu: "Steaua va termina ultima în grupã!"

 

Locu' patru, locu-ntâi,

Tu tot un drogat rãmâi,

Locu' doi sau locu' trei,

Doza tot zilnic ți-o iei....

 

 

mor domnule nu mai pot)))

adidwu22.09.2008 11:39

Nu mai are dinam0 sanse sa-l ajunga pe Petre Marin la meciuri in Europa.

Mironica sta bine cu eschiva si e jalnic la comentat.

Co-Steaua22.09.2008 12:31

Talent are dar unele din rime sunt de prost gust cum este cea cu Mutu...alta replica nu are nimeni cu Mutu decat sa-l faca drogat pentru ca de altceva poate sa se lege...prea multa caterinca de prost gust din pacate........

ge6rge_steaua22.09.2008 15:36

pai nu stiu ce sa ii mai spun lui IONUT. baiatul asta are talent. RESPECT !!!

MALDINI22.09.2008 15:44

Esti cel mai tare omule ! Respect !

1uLy4Nn22.09.2008 16:38

ce stil original de a interpreta declaratiile astea :))

 

mai poti omule? mai ai idei?FELICITARI

w3bmaster22.09.2008 21:08

LSD omule cartea aia cand o faci esti criminal :)

nepotuuu22.09.2008 23:07

"PorumBoyu: "Avem dreptate miliard la sutã!"

 

Ai o tonã de dreptate,

Miliarde adunate,

Dar lași tuturor sã vadã

Problema de la mansardã..."

 

 

=)))))))))):)))))))))))))) cat de tare...bv tine-o tot asa

tavyto23.09.2008 19:46

ca de obicei jos palaria.klumea si astea :P

cosm1nsteaua24.09.2008 08:39

te-ai stricat la sfarsit rau ,cum plm sa il asteptam pe Dan Petrescu cand el pupa steagaul "mailatilor" cum chiar u le zici ...un tigan n-are ce cauta la Steaua :spank::ce_oameni:

ebonyc26.09.2008 08:05
Ti-am mai zis ca esti genial .. :) tine-o tot asa !

 

Mai Sese Lațio, am auzit ca vrea ciobanul sa puna pista de atletism pe Ghencea =)))

Pt cine vrea sa se tavaleasca de ras, intrati aici: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=334745

13 pagini comice cu Sese in rol principal.

 

am citit eu prima pagina. n-am avut rabdare mai departe. nu stiu de ce se pune problema ca daca se face pista de atletism nu mai vine lumea la stadion. e tocmai bine cu pista ca nu ajung pungile de seminte pe teren. acum serios vorbind Steaua cand a jucat in europa pe lia manoliu a fost stadionul plin si nici in campionat nu a fost stadionul gol. deci nu publicul ar fi problema. problema ar fi ca la un concurs de atletism ar fi o atmosfera de parc asa decat de concurs pentru ca se va umple stadionul niciodata cu un concurs de atletism. mai degraba cum zicea cineva sa faca un stadion separat de 10-15 mii de locuri si sa fie sa zicem plin. deci daca s-ar face pista pe acest stadion ar avea mai mult e suferit atletismul decat fotbalul.

 

"te-ai stricat la sfarsit rau ,cum plm sa il asteptam pe Dan Petrescu cand el pupa steagaul "mailatilor" cum chiar u le zici ...un tigan n-are ce cauta la Steaua "

 

aia cu steagul a fost de inteles avand in vedere ca era considerat un antrenor care tine cu Steaua. a fost facuta faza cu steagul ca sa-l primeasca bine crapidistii. ca n-a fost prea ortodox din partea lui asta e altceva. stii cum: fiecare cum crede ca e mai bine. decat sa te injure tot meciu suporterii echipei pe care o antrenezi mai bine pupi un steag. ce te costa? nu-i decat un steag. doar nu i-a pupat picioarele lui Copos.

Pariuri26.09.2008 08:13
ca de obicei jos palaria.klumea si astea :P

 

 

Pai cine are timp sa le debiteze :) normal ca le face calumea da vezi tu ca parerile sunt impartite, parerea mea e ca sunt dragute ... si parerea altora nu prea ma intereseaza.