GSP: "Florin Matei, marea speranțã a Stelei, face parte din grupa '93 a juniorilor, echipã care îl are antrenor pe Valentin Becali, fiul lui Virgil Becali, acesta din urmã fiind vãrul lui Gigi Becali, patronul Stelei."
Pot prezice viitorul:
Este clar, pecetluit,
UN ALT TALENT IROSIT!
Sud Deutsche: "Surprinzãtor a fost cã Steaua a jucat prea defensiv în prima parte, retrãgându-se chiar și când putea profita."
Ne-au bãtut și-au constatat:
Mioritici, fataliști,
Nație de maneliști...
Maurizzio Trombetta: "Rezultatul Stelei confirmã dificultatea de a juca în Champions League. Nu am vãzut prima parte din meci, dar cred cã acel gol a fost regulamentar. Ar fi adus echipei un egal,ar fi fost un început mult mai bun. Sunt multe șapte echipe,dar e meritatã aceastã paricipare a României. Noi am demonstrat într-o partidã fenomenalã cã meritãm sã fim acolo."
Ne dã lecții cu pipeta!
Ne dã tactici și indicii,
Mulțumim mult,domnu' Gigi!
Marius Lãcãtuș: "Mai cred încã în calificare!"
În spiridușul cel bun,
Sunt dispus sã cred și-n zâne!
Mai slãbește-ne, jupâne...
Valeriu Argãsealã: "Este bine pentru noi cã Lyon și Fiorentina au fãcut egal în primul lor meci . Dacã ambele echipe au primit câte douã goluri, înseamnã cã nu sunt așa puternice încât sã ne punã probleme foarte mari!"
Fã puțin lampa mai micã
ªi atârn-o într-un cui,
Cã nici tu nu crezi ce spui...
Valeriu Argãsealã(reloaded, recidivus): "Se pare cã Bayern nu este o echipã de Liga Campionilor, dacã a pierdut acasã cu Werder, scor 2 – 5. Faptul cã Bayern a încasat acasã cinci goluri ne dã încredere pentru viitoarele confruntãri din Europa!"
Are ș-un Argat fudul,
Micul lacheu cu tupeu
Dã rateu dupã rateu...
Emerich Jenei: "Baiul mare a fost la mijlocul terenului."
Baiu' mare a fost tot jocul,
Baiu' mare-i antrenorul,
CANCERUL E CREDITORUL!
GSP: "Gigi Becali l-a fãcut albie de porci pe comentatorul Pro TV, Mihai Mironicã, înainte de meci, dupã care a încercat sã-l loveascã în cap cu cotorul unei pere."
Sã scriu despre el mi-e fricã!
Nu știu cum reacționeazã,
Atunci când se enerveazã...
GSP: "Mutu va fi fluierat în Ghencea!"
Va fi frig când va fi ger,
Când plouã e înnorat,
Mutu-n Ghencea? Înjurat!
Mutu: "Steaua va termina ultima în grupã!"
Tu tot un drogat rãmâi,
Locu' doi sau locu' trei,
Doza tot zilnic ți-o iei...
Mutu: "Atmosfera din Ghencea mã va ambiționa și mai mult!"
Ai sã fii un simplu mâț,
Înjurat de nu te vezi,
Vezi sã nu te accidentezi...
Mutu: "Suntem o naționalã modestã cu pretenții de echipã mare."
Ca o picturã rupestrã,
Plinã de fițoși, fudulã,
Sunteți urmașii lui Bulã...
Emanuel Terzian: "Dãm legãtura lui Cristi Cucolaș care se aflã la Roma."
Taman la Roma-n oraș?
Cum prinsei tu legãtura?
Cât de tare ai dat cu gura?
Giovani Becali: "Jandarmii, conducerea clubului (Dinamo) și conducerea federației nu au organe genitale."
Asta chiar e grav, mãi coane!
Caraliii și bandiții
Mai "presteazã" doar cu dinții?
UEFA: "Suspendarea lui Dinamo? Este posibil orice."
Oricum sunt eliminați!
Dupã elfii suedezi
Vin țãranii olandezi...
GSP: "Oamenii de ordine de la stadion au gãsit în toaleta de sub tribuna unde au stat dinamoviștii substanțe narcotice, dar nu s-au analizat probele gãsite."
Cã pe loc au constatat:
Doar semințe,coji de pâine
ªi excremente de câine...
Borcea: "Vreau sã duc pe Dinamo în Liga Campionilor, dupã care am sã mã retrag! Nu mã retrag pânã nu vãd pe Dinamo în Champions League!"
Clar, se vrea nemuritor,
Sã care dinamu-n Ligã
S-o punã de mãmãligã!
Borcea: "Legea lui Dumitru Dragomir este cea mai bunã lege care s-a dat în România în ultimii 18 ani!"
ªi la vale și la deal,
Tâmpițelul cu cașchetã
A gãsit legea perfectã!
Cristi-Borcea-Butelie,
Doar un lucru, atât știe:
Eviți legea doar cu banu'
ªi o aplici cu pulanu'!
kornel dinu: "Din pãcate, în ziua de azi oricine poate sã vorbeascã."
Lumea era minunatã!
Dictaturã și cenzurã,
Legea pumnului în gurã...
Borcea: "M-am bucurat pentru CFR, bravo lor!"
Chiar când e acolo, jos,
Face ce fac toți frustrații:
Se bucurã pentru alții!
Ion Crãciunescu: " Cartonașul roșu acordat lui Julio Cesar nu poate dispãrea. FIFA o spune clar: indiferent de situație, un jucãtor eliminat trebuie sã stea mãcar un meci."
Anul ãsta, neapãrat,
Dinamu' tre sã se-nfigã
La cașcavalu' din Ligã!
PorumBoyu: "Avem dreptate miliard la sutã!"
Miliarde adunate,
Dar lași tuturor sã vadã
Problema de la mansardã...
Zotta: "Nu știu cum se simte Dani Coman, ca rapidist, când adversarii îi dedicã victoria."
Spunându-i pânã la urmã:
Dați-i mai mult la contract,
ªi-o sã fie supãrat...
Dani Coman: "Toatã viața o sã pun rapidul pe primul loc!"
Pe mailații din Ghiulești,
Cã Taher și cu Copos
S-au șters cu tine la dos...
Dumitru Dragomir: "Prunea și Lupescu au luat prime de peste 100 000 de euro. Atunci sã-și asume și rezultatele slabe!"
Numa-n funcție de sumã,
De-ar mai primi euroi,
Ar face pasu-napoi...
Victor Pițurcã: "Gigi mi-a spus cã Meme Stoica este un travestit."
Tu oricum ne-ai dovedit:
Locul tãu e printre hiene,
Ai un caracter de vierme!
Cât a fost Meme aici
Steaua mergea unsã, brici,
Tu oriunde ai fi, Pițurcã,
Vei fi mereu pus pe fugã!
Dumitru Dragomir: "Pițurcã nu era ce e azi dacã nu-l ajutam eu."
Iar el elev silitor,
Tu i-ai insuflat tot harul,
Taina jocului cu zarul...
GSP: "Pițurcã și Dragomir s-au certat în ușa toaletei de la B1Tv, unde au fost invitați."
La ușa de toaletã,
A fost doar un mic scandal
În mediul lor natural...
Dumitru Dragomir: "Toți patronii din fotbal pierd bani."
Sunt înjurați de "golani"!
Doare rãu, cã i-au muncit,
Doare banul risipit!
Dumitru Dragomir: "La fotbaliști nu a ajuns nicio fatã. În hotel erau opt inși martori,care pot confirma.Nu mai vreau sã mai discut despre orgiile astea, pentru cã mã cert cu nevastã-mea pânã dimineațã. Îmi cer scuze familiei mele pentru cã am spus chestia asta, deoarece nu aveam de ce s-o spun.Eu nu "jucam" la aceeași masã cu ei. Pur și simplu mi-a scãpat porumbelul."
Îmi e clar cã nicio fatã
N-a ajuns la fotbaliști,
N-a deranjat pe "artiști".
Nici la tine n-au ajuns,
Cum au fost, așa s-au dus,
Cu toții ați refuzat
ªi n-ați cãzut în pãcat!
Doamna Vica-i supãratã,
Furioasã, oripilatã,
Vezi sã nu o bagi la Belu
Când o scãpa porumbelu'...
Mihai Stoica adresându-se suporterilor ghiuleșteni: "Cât sã vã mai bat mã?!"
Dã-i de-a dura, tãvãlește-i!
Fã-i pe mailați mereu triști,
ªi fã-i veseli pe steliști!
Mihai Stoica: "E un pãcat sã nu fi jucat fotbal? Pentru cã și Mourinho e în situația mea."
Chiar și tu și noi o știm.
O țârã de modestie,
Zãu, nu ți-ar strica nici ție...
Jose Mourinho: "Nu sunt cel mai bun din lume, dar cred cã nimeni nu este mai bun decât mine!"
Te sare sigur din scheme,
Îți spune ca românașu:
Orice naș își are nașu'!
Pro TV: "În ultimii 18 ani Dinamo a jucat doar 62 de meciuri în Europa, cu douã mai puține decât Petre Marin."
Niciodatã-n pas cu noul,
Lumea merge, evolueazã,
Dinamul mirat stagneazã...
Dan Petrescu: "Rezultatul de la Hamburg mã nemulțumește. Puteam mai mult!"
Soluția, ANTRENORUL!
Așteptãm, și TU o știi,
Dane, AªTEPTÃM SÃ VII!
Cristian Ionuț
(LDS)
