Dupa esecul din deplasarea de la Baia Mare, campionii trebuie sa-si ia revansa in acest meci si sa demostreze ca infrangerea din etapa trecuta nu a fost decat un accident. In fata lor se vor afla handbalistii din Oradea, echipa care anul trecut a fost aproape de retrogradare si la prima vedere nu poate pune mari probleme, dar dupa fluctuatiile de forma aratate de jucatorii nostri in meciurile anterioare ar putea incurca pronosticurile.
Aproape toata echipa noastra este valida, doar portarul Stefan Laufeac fiind in recuperare dupa operatia la menisc.
Acest meci va fi ultimul teoretic mai usor pentru echipa noastra apoi urmand apoi deplasarile de la Resita si Pamplona, intre ele fiind derby-ul cu rivalii de la Dinamo.
Arbitrii intalnirii va fi cupulul Mokany - Pop din Hunedoara.
Clasamentul Ligii Nationale
Padrese
