Din pãcate, hocheiștii "militari" nu au mai reușit evoluțiile bune din primele douã meciuri și au suferit prima înfrângere din actualul sezon în fața mai slab cotatei Ferencvaros. Din informațiile pe care le-am primit, se pare cã Steaua a beneficiat și de un arbitraj "gãzdar" , raportul minutelor de penalizare fiind concludent: 56 pentru Steaua, doar 12 pentru unguri! Meciul a fost presãrat cu destule duritãți, jucãtorul canadian Severson terminând partida cu nasul și arcada spartã!
Golurile roș-albaștrilor au fost marcate de Evgeny Pisarenko, Cameron Severson (2) și Ciprian Þapu. Vã reamintim cã Steaua joacã la sfârșitul acestei sãptãmâni acasã, pe patinoarul Mihai Flamaropol, douã meciuri contra formațiilor NZ Stars și Miskolci JJSE.
Ovidiu
