FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

De la lume adunate și-n catrene prelucrate...

«12»
fcsteaua.ro14.09.2008 09:26

Borcea: "Când mã uit la Liga Campionilor nu o vãd decât pe Dinamo."

 

Vițelul la poartã nouã,

De prin nouãzeci și nouã,

Cristi Borcea ne tot strigã:

Vreau și eu sã joc în Ligã!

 

Victor Becali: "Sper ca la anul sã ajungã și Dinamo în Ligã, sã-și realizeze și Borcea visul, pentru cã suferã!"

 

Consolând pe Cristinel,

Sãrmanul spartan – cãțel,

Ai face un lucru bun

Sã-i dai funia ș-un sãpun...

 

Maria Andrieș: "Jucãtorii echipei naționale n-au avut cu ce!"

 

Marie, te-ntreb nițel:

Te-a dus Prunea la hotel?

Sau printr-un cantonament?

Prea îi critici vehement...

 

Mircea Badea: "Fotbalul este un sport practicat de golani și vagabonzi pentru golani și vagabonzi! Dacã doriți sã practicați sau sã urmãriți un sport adevãrat, acesta este boxul."

 

Spui: Fotbal – pentru vagabonzi,

Iar boxul e un sport de lorzi,

Atunci nu cred cã ai sã negi

Cã wrestling-ul e sport de "regi"...

 

Dumitru Dragomir: "Puteam sã-l curãț pe Mircea Sandu, dar are multe relații."

 

Dacã te dãdeai la Nașu'

Erai luat cu fãrașu',

Nu e loc de marafeturi,

Curãțã-l pe la șireturi...

 

Dumitru Dragomir: "Prunea nu știe 80 de cuvinte în românã, Lupescu nu știe sã meargã pe stradã."

 

Ana are mere,

ªi Lupescu o cere,

Lui Prunea pe Ana,

La hotel cu Dana...

 

Marcel Pușcaș: "Nu cred cã existã club din România care sã nu fi cotizat la conducerea FRF."

 

Existã cluburi curate,

Neîntinate, nepãtate,

Nu cred nici mort, nici împușcat,

Cã Dinamo a cotizat...

 

Gabriel Tamaș: "Vã spun cinstit, toți vroiam sã ieșim de pe teren în minutul 80 de rușine. Nu credeam cã vom gãsi o atmosferã mai ostilã ca la București."

 

Preacuviosul Gabriel,

E prea cinstit, dragul de el,

Își dorește atmosferã

Sã-și facã o "carierã"

 

Dar suporteri rãi, zevzeci,

Îl înjurã meci de meci,

Mai rãu, mai înverșunați,

Nu au milã de ratați...

 

Gigi Becali la meciul România - Lituania: "Eu venisem sã vãd un 4-0 pentru noi."

 

Eu mi-aș paria și viața

Oricând, seara – dimineața,

Cã lui Bayern și Lyon

Le dãm patru, domn' patron!

 

kornel dinu: "Selecționerul ar trebui sã creeze un grup cãruia sã-i arate niște scheme tactice. Eu, cel puțin, nu am vãzut nicio concepție tacticã la echipa naționalã de când Victor Pițurcã este antrenor."

 

N-o fi Pițurcã antrenor,

Dar când aud pe procuror,

Mã ia și nașpa și amocu'

Când ne vorbește dobitocu'!

 

Victor Becali: "Pãi eu am pierdut un comision de 400 000 de euro de la englezi pentru cã Mutu a bãgat nasul la fãinuțã."

 

La așa un nas subțire

Pudrat zilnic în neștire,

La fiecare strãnut,

Pleca un salariu brut...

 

GSP: Steaua= Dinamo+CFR+Poli

 

Iatã un calcul greșit,

Eronat, neavenit,

Iatã calculul normal:

Steaua NU ARE EGAL!

 

Marian Iancu: "Vreau suporterii pe stadion, nu în Piața Operei."

 

Vrei fanii pe stadion

Nu-n piațã pentru Zambon,

ªi sã-i vezi pe ferefei

Puși în Parcul Operei.

 

Prunea: "Milițianul Dragomir vrea sã-l debarce pe Mircea Sandu!"

 

Între un milițian,

Un pește ș-un șarlatan,

E greu ca sã poți alege,

Aș vrea pe toți sã vã lege...

 

Dumitru Dragomir: "Mircea Sandu a greșit când l-a pus pe maimuța de Prunea la relații internaționale!"

 

În "elita" federalã

O maimuțã-i idealã,

Printre hiene, târâtoare,

E o patã de culoare...

 

Gigi Becali: "M-a sunat Mircea Sandu și mi-a spus: Hai bã Gigi, ce dracu, chiar așa am ajuns o sperietoare pentru toți? Nu am nimic cu Steaua!"

 

Nea Gigi, stai liniștit,

Cã NAªUL te-a lãmurit,

Þi-a zis-o pe șleau bãiatu':

Steaua NU IA CAMPIONATU'!

 

Giovani Becali: "Cameramanii au greșit! "

 

Cameramanii au greșit

Probabil fiindcã s-au ferit,

De le dãdeai matale bani,

Stãteau ținte la bolovani...

 

Gigi Becali: "Rãdoi a greșit cã a jignit ziariștii, cã a aruncat cu pietre, însã e tânãr,are doar 26 de ani. Tinerețea își spune cuvântul. Stau și mult jucãtorii în cantonament, iar la nervi aruncã și cu pietre și cu lemne. Se mai întâmplã. Îmi pare rãu cã a ieșit așa, însã ce sã facem acum? Mergem mai departe!"

 

De-ar fi dat c-un bolovan

În unu' ca Tolontan,

Atunci ar fi fost perfect,

Ar fi fost demn de respect!

 

Dar NU în cameramani,

Amãrãșteni de doi bani,

Oamenii n-au nicio vinã,

Muncesc doar pentru chenzinã.

 

Tânãr și neliniștit,

Mirel aici a greșit,

Cã-i lider de vestiar,

Exemplu de dat la ziar ...

 

Pițurcã: "Meciul din Faroe a fost spectaculos."

 

DVD-uri editate,

Lumea pe ele se bate,

Cã-i un meci cu șapte clase

Peste Steaua '86...

 

Gigi Becali: " L-au prins pe Pițurcã cu pachetu' de țigãri cu camerã video la cazino, da' degeaba. Demonstreazã tu cã era conectat la un "compiuter", findcã când l-au prins s-a întrerupt unda electromagneticã."

 

Când Gigi ne povestește,

Pe toți râsul ne pufnește,

Însã alta e beleaua:

"DÂNSUL" E PATRON LA Steaua!!!

 

Borcea: "PorumBoyu a vorbit la toate hotelurile din Vaslui sã nu cazeze pe Dinamo."

 

Dacã ați fi fãcut contract,

Unde sã fi stipulat

Cã plãtiți deratizarea,

Primeați sigur și cazarea...

 

PorumBoyu: "Becali l-a cumpãrat pe Borcea ca pe o prostituatã."

 

O așa prostituatã

Trebuie musai vaccinatã,

Bãgatã la izolare,

Ca pe ultima putoare.

 

Oricine-i oferã un os

Îl ia repede la ros,

E cea mai mare cãțea,

Dinamovistã sadea...

 

Lupescu: "În încheiere, vreau sã spun cã ca și federație, noi vom apãra doar interesele fotbalului românesc!"

 

O astfel de încheiere,

Puținã hârtie cere,

Þi-o spun fãrã pic de urã:

Mai șterge-te pe la... gurã!

 

Ești un "kaiser" educat,

Stilat și manierat,

Partea care e mai tristã?

Ai "școalã" dinamovistã...

 

Mircea Sandu: "Nu am cum sã mã duc eu la Blatter sã rezolv cazul Timișoarei. Este o provocare ce îmi dã fiori. Mi-ar da cu tifla în nas dacã aș merge la el pentru așa ceva."

 

Ar fi haios și poznaș

Sã-l putem vedea pe Naș,

Cu o tiflã-n loc de nas

ªi din funcție retras...

 

Marian Iancu: "Atât Mircea Sandu, cât și Kassai încep sã vinã cãtre Timișoara, pentru cã le e fricã, îi obligã cazul penal pe care îl au în cârcã, cã își pierd funcțiile. Sandu ne mângâie pe picioare, dar pe noi ne doare sufletul."

 

Nașul trebuie sã aleagã,

Repede, pânã nu-l leagã,

Sã nu meargã la rãcoare

Pupã broasca pe picioare...

(bleah!)

 

UPC: "Nu dãm banii pe care-i cer RCS și Antena 1!"

 

Fotbalul e confiscat

De "trustul" Felix-Intact,

Ãilalți nu vor sã dea bani,

Fir-ați sã fiți de MÂRLANI!

 

PorumBoyu: "Dacã tot ne întoarcem în trecut, trebuie sã îi spun și eu ceva lui Rednic. Atunci când era la rapid, era un maidanez în curte pe care îl chema Borcicã și care se juca cu el. Acum când e la Dinamo, se joacã cu unul pe care îl cheamã Borcea."

 

Pe unde a antrenat

Puriu' v-a tot dresat,

La Vaslui sau la Bucale,

V-a fãcut de trei parale...

 

Lupescu: " Vom mai aduce femei în cantonament, dacã asta ne va califica!"

 

Odatã calificați,

Sã aduceți și bãrbați!

E rețeta idealã

Sã ajungeți în finalã...

 

Lupescu: "Dragomir juca barbut în avion. A scos tablele și a început sã joace barbut cu câțiva români care nu fãceau parte din delegația noastrã."

 

Miticã a fost nãscut

Pentru jocul de barbut,

Cã-i pe mare sau în aer,

Gãsește oricând un fraier...

 

Prunea: "Dragomir intrã cu bocancii lui urât mirositori în viețile noastre."

 

Cu bocanci mirositori

Între hoți și manglitori?

Nu-i un gest chiar deplasat,

Este chiar recomandat...

 

Lupescu: "Cazul lui Mutu e identic cu al Timișoarei, nu se mai poate face nimic!"

 

Interesul poartã fesul:

Dați lui Mutu palmaresul,

Lui Jabba, broscoiul gras,

Bãgați-i prafuri pe nas!

 

GSP: "Mihai Stoica, scuipat la scenã deschisã de suporterii rapidiști."

 

Rapidul, farmecul vieții,

Pur ca roua dimineții,

Iubit, de rapsozi cântat,

Se exprimã prin scuipat...

 

Ioan-SãpãLigã-Marin: "Steaua este protejatã de arbitri!"

 

Bãtut mãr de-a fost uscat,

Sãpãligã-i supãrat,

Plânge, țipã ca nebunu',

I-a cãzut greu patru-unu.

 

Dumitru Dragomir: "Dacã nu ne trezim, vom ajunge de râsul Europei!"

 

Cãpșunari și maneliști,

Hoți, "fetițe" și guriști,

O spun, deși mulți o știm:

PREA TÂRZIU SÃ NE TREZIM!

 

 

Cristian Ionuț

(LDS)

 

AmuntBoy14.09.2008 09:38

unele sunt dementiale :steag_sah_mic:

bv

axl14.09.2008 09:44

Bai Ionute, mai lasa-ne frate sa ne bem si noi cafeaua linistiti, fara s-o dam pe tastatura.

MoWeed14.09.2008 09:45
Rapidul, farmecul vieții,

Pur ca roua dimineții,

Iubit, de rapsozi cântat,

Se exprimã prin scuipat...

:yeahh:

adidwu14.09.2008 10:48

LDS esti talentat, cu umorul inainte!

S.S.Lazio14.09.2008 11:32
:gathering: bai omule,esti genial !! :) ..ce mai conteaza pe unde le scoti,da' le scoti grav ! ..bafta si cat mai multe
steaua-no114.09.2008 11:37

"Maria Andrieș: "Jucãtorii echipei naționale n-au avut cu ce!"

 

Marie, te-ntreb nițel:

Te-a dus Prunea la hotel?

Sau printr-un cantonament?

Prea îi critici vehement... "

 

 

 

 

 

 

 

 

ha ha ha ha ha ha

asta e tare rau de tot :)))))))

 

 

 

 

 

 

 

Tany_nyck14.09.2008 12:23

asa ceva nu am mai citit, esti genial. imi place. :gathering:

 

forzateaua

Astristul14.09.2008 12:40
Mircea Badea: "Fotbalul este un sport practicat de golani și vagabonzi pentru golani și vagabonzi! Dacã doriți sã practicați sau sã urmãriți un sport adevãrat, acesta este boxul." Spui: Fotbal – pentru vagabonzi, Iar boxul e un sport de lorzi, Atunci nu cred cã ai sã negi Cã wrestling-ul e sport de "regi"...

Asta e preferata mea. I-au zis-o bine (printr-un banner) Timisorenii la amicalul cu OFK Belgrad! :biggrin:

 

Felicitari! :wink:

forzateaua

stelist24/2414.09.2008 13:11

bravooooooooooooooooooooooooooooo nu mai pot))))) dar mai vreau ))

ge6rge_steaua14.09.2008 13:35

LDS esty tare frate. nu am mai vazut asa ceva in viata mea. ai talent. RESPECT !!

fz Steaua :steag_cruce_invers:

Tupac Amaru14.09.2008 13:40

Bravo, LDS, iarasi mi-am luat portia de ras...la cat mai multe!

Korado14.09.2008 13:47

mai fac dintr`astea ca prea faine is :)) Cristi Borcea but 4 Ever !!!

MALDINI14.09.2008 13:50

Excelent , ai talent nu gluma ! BRAVO !

tavyto14.09.2008 14:52

"Odatã calificați,

Sã aduceți și bãrbați!

E rețeta idealã

Sã ajungeți în finalã..."

 

 

asta e de-a dreptul memorabila!!!!bai frate esti un om genial.fecilitari si bafta in continuare cu ceea ce faci.

Virgil14.09.2008 16:03

LDS, eu cred ca sunt foarte bune epigramele tale si mai cred ca ar avea un succes nebun daca ar aparea in presa. De ce nu incerci tu sa iei legatura cu cei de la presa (ziar cu ziar in parte), in loc sa astepti ca sa de descopere cineva? E pacat de talentul tau.

sisu_stelistul14.09.2008 17:27

Bãtut mãr de-a fost uscat,

Sãpãligã-i supãrat,

Plânge, țipã ca nebunu',

I-a cãzut greu patru-unu

super tareee omul asta......

Living_Dead_Stripper14.09.2008 19:54
Bai Ionute, mai lasa-ne frate sa ne bem si noi cafeaua linistiti, fara s-o dam pe tastatura.

 

 

Compensațiile materiale legate de eventualele daune morale ori traume fizice cauzate de aceastã rubricã sunt efectuate din P.I.B.-ul consolidat al acestei comunitãți virtuale a suporterilor steliști!

 

@virgil:

 

Cum am mai zis: Fac aceastã rubricã numai din amuzament, nu vreau nici faimã, nici mediatizare mass-media. Mã simt foarte bine aici, printre suporterii steliști. Dacã ar trebui sã scriu pentru un ziar de mare tiraj, sau ceva asemãnãtor, ar trebui sã fiu imparțial. Ori ca suporter stelist declarat, mi-ar fi imposibil sã fiu imparțial...

lumeaeamea15.09.2008 08:56

Bravo frate...solicit si eu despagubiri, mi-am varsat cafeau pe tasttura.nu mi-e de tastatur dar cafea mi-e lene sa-mi fac alta..

Pariuri15.09.2008 09:32

Astea nu sunt toate am avut si eu o lista pe undeva doar s ao gasesc si am s ao public.

fiara715.09.2008 11:22
LDS, eu cred ca sunt foarte bune epigramele tale si mai cred ca ar avea un succes nebun daca ar aparea in presa. De ce nu incerci tu sa iei legatura cu cei de la presa (ziar cu ziar in parte), in loc sa astepti ca sa de descopere cineva? E pacat de talentul tau.

 

ar fi imposibil sa apara in gesepe strofa cu Maria Andries, sau cu Tolontan ca sa dau doar 2 exemple

DelPiero1015.09.2008 11:42

Esti senzational,mi-ai adus soarele in aceasta zi ploiaoasa si urata de luni...

ktalyn15.09.2008 13:16

excelent articolu' :))) ..

 

aleex515.09.2008 15:25

Jos palaria in fata ta! Bravo!

1uLy4Nn15.09.2008 19:32

de unde le scoti frate? pune mana si lanseaza o carte ceva..o sa ai mare succes

 

felicitari pentru a nu stiu cata oara

«12»