Apelul facut de clubul Steaua pentru Mirel Radoi a fost judecat azi, la ora 12:00, la sediul FRF. Capitanul Stelei a ramas suspendat 4 etape. Sentinta este definitivă si nu mai poate fi atacată in nici o instanță de clubul Steaua. Suspendarea se referă exclusiv la competitiile interne, astfel că Radoi iși va incepe efectuarea sanctiunii cu Supercupa Romaniei, programată pe 31 iulie impotriva lui Dinamo, apoi, celelalte 3 etape (FC Argeș - deplasare, FC National - acasa Poli Timisoara - deplasare) le va face in Divizia A.
Sursa: http://www.gsp.ro/
