FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

12.000 de bilete în vînzare pentru Supercupă

ADRIAN PACURAR19.07.2005 08:27

Cele 12.000 de bilete de intrare la Supercupa Romaniei, programată pe 31 iulie, de la ora 21.00, pe Stadionul Cotroceni, vor putea fi achizitionate incepind din data de 27 iulie, de la casele de bilete ale stadioanelor Steaua si Dinamo, se precizează intr-un comunicat al FRF. Biletele la editia 2005 a Supercupei Romaniei dintre Steaua si Dinamo sunt repartizate astfel: tribuna I - 1800 bilete, la pretul de 40 lei noi (400.000 lei vechi), tribuna a doua - 5000 de bilete, la pretul de 15 lei noi, peluza I si a doua - cate 2600 de bilete, la pretul de 15 lei noi. Accesul pe stadion, in ziua meciului, se va efectua prin Strada Dr. Lister, pentru tribuna I, peluza a doua si tribuna a doua (sectoarele D, E si F), respectiv prin Strada Dr. Alex Vitzu pentru peluza I si tribuna a doua (sectoarele A, B si C).

sursa www.gsp.ro

alex ripper19.07.2005 11:28

si unde stam???? :twisted: fighting0061.giffighting0070.giffighting0073.giffighting0083.gif

ai inteles ideea sper evilgrin0025.gif

Bisquit19.07.2005 11:32

Buna intrebare....eu cred ca nici galeria toata nu are loc!!..si apoi....va fi macel....peluzele vor fi despartite, dar tribunele??? Aiurea!!!

Padrese19.07.2005 11:33

Sper sa intram pe la intrarea dinspre Marriot :lol:

Virgil20.07.2005 14:15

Din 1994,anul disputarii primei editii a Supercupei,Steaua a castigat de 4 ori :

In 1994,1 - 0(0 - 0,0 - 0) cu Gloria Bistrita

1995,2 - 0(1 - 0) cu Petrolul Ploiesti

1998,4 - 0(2 - 0) cu Rapid

2001,2 - 1(1 - 1) cu Dinamo.

Editiile 1996 si 1997 nu s-au disputat,Steaua castigand campionatul si cupa.

 

Rapid are 3 Supercupe castigate.

 

Dinamo nu are pana in prezent nici-o Supercupa castigata.In schimb are doua editii in care a realizat eventul,2000 si 2004.

 

O singura concluzie se desprinde : SUNTEM CEI MAI TARI !

Se indoieste cineva ?

:wink:

Grinch20.07.2005 17:16

Inca nu se stie la ce peluza sta galeria noastra .

Teoctist21.07.2005 03:57

Parerea mea e ca Dinamo va sta unde a stat si in finala Cupei,adica la peluza din stanga tribunei a I-a,iar noi,logic,in cealalta.

Nu este decat o parere.