FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Incredibil: România a ratat un amical cu Brazilia

ADRIAN PACURAR18.07.2005 19:03

Editia de astazi a cotidianului Libertatea dezvaluie faptul că pe adresa FRF a sosit in urmă cu citeva zile o propunere pentru un meci amical intre tricolori si actuala echipă a Braziliei. Una din conditiile puse de organizatori era ca meciul să se desfășoare pe o arenă de 50.000 de locuri. Cum stadionul Lia Manoliu este in paragina brazilienii au ales să joace acest amical cu nationala Croatiei, pe 17 august, la Split.

reddog18.07.2005 21:47

Sa fi vazut atunci cum scorul era 4-1 de data asta pentru brazilieni. Oricum ar fi fost un super meci. Pacat, ce sa-i faci daca nu avem nici un stadion bun?

alex ripper19.07.2005 11:01

cam putin 4-1...poate asa se trezeau si marii nostri jucatori,vip-urile,vedetele,magnificii,si vedeau realitatea...diferenta intre fotbalul romanesc si fotbalul ce se joaca in afara...