"Oferta englezilor, in valoare de 50 de milioane de dolari, venita direct pe filiera Ministerului Apararii, a cazut insa cind acestiau au luat cunostinta ca baza materiala nu era a clubului, ci a MapN
Daca organele de ancheta il executa pe Ciobanul, cine credeti ca ar putea prelua Steaua?
- In primul rind, nu cred ca Gigi ar lasa Steaua. Pe de alta parte, sunt sigur ca vor aparea si in Romania investitori puternici, poate apropiati chiar de talia lui Abramovici. Imi amintesc chiar ca, prin '99, pe vremea cind Dudu Ionescu era la Ministerul Apararii, un tip de culoare de la Manchester United venise sa se intereseze de conditii pentru a cumpara Steaua! Cind a aflat insa ca baza materiala nu apartine clubului, a renuntat, cum facuse si cu Spartak Moscova, unde incercase o operatiune asemanatoare.
Dadeau multi bani?
- Vreo 50 de milioane de dolari, din cite am auzit, pentru ca discutasera direct pe la minister. "
sursa www.fanatik.ro , interviu cu Paunescu.
