FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua l-a transferat pe Bogdan Selea

fcsteaua.ro04.09.2008 18:03

Dupã ce și-au asigurat serviciile unui jucãtor de NHL, Cam Severson, ale unui portar ucrainean Evgheny Brul și au adus pe banca tehnicã un antrenor rus, Aleksandr Kulikov, oficialii clubului Steaua continuã seria transferurilor. Astfel, ei au încheiat o înțelegere pe douã sezoane cu jucãtorul Bogdan Selea.

 

"Bogdan s-a pregãtit în ultimele zile alãturi de echipã, am reușit sã-l convingem sã vinã la noi, sã încerce și hocheiul de aici, mai ales cã vor fi douã competiții puternice. Este o mare achiziție pentru noi. Deși s-a nãscut în România, el nu a jucat pentru nicio echipã de aici, dar a venit la echipa naționalã", a explicat Cristian Cârlan, președintele secției de hochei Steaua.

 

În vârstã de 28 de ani, Selea a evoluat la cluburi din Germania și a renuțat în 2005 la cetãțenia românã în favoarea celei germane.

 

Echipa Steaua București se aflã în cantonament în Slovacia, dupã care va merge direct în Ungaria, pentru primul meci din Liga Mol, pe 12 septembrie cu Alba Volan.

 

ProSport

 

Adrian04.09.2008 18:08

Imi poate spune cineva, daca stie, unde voi putea vedea meciurile Stelei?

Ca ma gandesc ca vor fi date si in Romania.

Pana acum erau date la Sport.ro.

Acum?

c.ronaldo1704.09.2008 18:10

OFF-Topic: Prima oara am crezut ca a venit Stelea la echipa, deja ma gandeam la Sabin Ilie.

 

Se pare ca ne facem echipa de NHL?! :D

Bun venit!

alpopa04.09.2008 22:38

In sfarsit vom participa si noi intr-un campionat de hockey mai de doamne-ajuta. Shansele sa terminam in primele 5 sunt foarte reduse, dar placerea cea mare va fi ca vom putea asista la o gramada de meciuri tari ! Doamne ce as vrea sa se umple patinoarul ala la fiecare partida !

Korado05.09.2008 04:37

Am crezut la inceput ca a venit Bogdan Stelea ... :)))

eddie the 'ead05.09.2008 05:35

E binevenit! Bafta!

 

 

Imi poate spune cineva, daca stie, unde voi putea vedea meciurile Stelei?

Ca ma gandesc ca vor fi date si in Romania.

Pana acum erau date la Sport.ro.

Acum?

 

E posibil sa fie vazute si pe Sport 1. Ei mai dadeau meciuri de la unguri. Cam astea doua ar fi singurele sanse, Sport.ro si Sport 1. Ma indoiesc ca brusc va deveni o alta televiziune interesata de hochei.

Oricum, primele doua meciuri, care din cite stiu eu sunt in deplasare, nu par a fi in programul vreunei televiziuni din Romania. Pe primul, cel putin, nu l-am gasit nicaieri. Raman site-urile cu televiziuni online, tip cool-TV (doar ca exemplu). Acolo sigur vom gasi ceva.

Marius05.09.2008 06:07

Din cate se pare, o parte din meciuri vor fi pe sport.ro. Evident ca nu toate. Partea buna e ca astfel mergem la patinoar :)

eddie the 'ead05.09.2008 07:10

Din cate se pare, o parte din meciuri vor fi pe sport.ro. Evident ca nu toate. Partea buna e ca astfel mergem la patinoar :)

 

hehe, asta e clar. dar as fi vrut sa-i vad pe baieti si in deplasarile din Ungaria.

Marius05.09.2008 07:13

Inca nu e foarte clar, dar exista posibilitatea ca sport.ro sa preia si "derby-urile" Stelei din deplasare. Ramane sa vedem daca intereseaza cu adevarat pe cineva acest sport.

Ice_Angel05.09.2008 07:15

Pacat ca a slabit asa mult campionatul romanesc si a ajuns sa joace Steaua intr-o Liga mixa romano-maghiara....Poate cu transferurile astea se reface increderea in hocheiul autohton.

Hok3y05.09.2008 07:28
Imi poate spune cineva, daca stie, unde voi putea vedea meciurile Stelei?

Ca ma gandesc ca vor fi date si in Romania.

Pana acum erau date la Sport.ro.

Acum?

 

Cel mai bine vino la patinoar:P Mihai Flamaropol...

 

Ei zik ca pe 15 sept se va deschide patinoarul:)

Marius05.09.2008 07:45
Pacat ca a slabit asa mult campionatul romanesc si a ajuns sa joace Steaua intr-o Liga mixa romano-maghiara....Poate cu transferurile astea se reface increderea in hocheiul autohton.

 

Campionatul intern nu a fost niciodata asa puternic incat sa spui "pacat ca am facut o Liga mixta cu amaratii de unguri". Si in Ungaria hocheiul este destul de dezvoltat iar o Liga mixta, cu cele mai bune echipe din cele doua tari, nu poate decat sa ne ajute din mai multe motive. Si, in plus, nu-i marfa cand ii batem? :D

MIREL6RADOI05.09.2008 08:06

Prima data cand am vazut numele topicului..am citit in graba "Steaua l-a transferat pe Bogdan Stelea" :no: Mi-am zis :cursing: La o a 2 a citire,am fost all :biggrin:

The Flyer05.09.2008 14:24
Pacat ca a slabit asa mult campionatul romanesc si a ajuns sa joace Steaua intr-o Liga mixa romano-maghiara....Poate cu transferurile astea se reface increderea in hocheiul autohton.

 

Campionatul intern nu a fost niciodata asa puternic incat sa spui "pacat ca am facut o Liga mixta cu amaratii de unguri". Si in Ungaria hocheiul este destul de dezvoltat iar o Liga mixta, cu cele mai bune echipe din cele doua tari, nu poate decat sa ne ajute din mai multe motive. Si, in plus, nu-i marfa cand ii batem? :D

 

bai,baiatule,la faza asta esti vai!tre' sa te bagi in seama ca nu rezisti altfel!

am avut campionat tare,da' n-ai de unde sa sti!ti-o spune unul care a facut hockey ani de zile si a prins meciurile pe flamaropol inainte de '90!

Marius05.09.2008 14:49

Asa... si dupa 18 ani de mediocritate tu poti sa te plangi ca exista Liga asta mixta? mai ales ca ai facut hochei...

The Flyer06.09.2008 11:03

Asa... si dupa 18 ani de mediocritate tu poti sa te plangi ca exista Liga asta mixta? mai ales ca ai facut hochei...

 

iar nu intelegi sau te faci ca nu intelegi!nu ma pling de faptul ca Steaua joaca in Liga mixta,am vrut sa-ti taxez ideea cu campionatul si sa nu te bagi aiurea in seama atunci cind n-ai habar!

 

 

Hok3y09.09.2008 08:58

Nu cred ca are pe 12 sept primul meci pe flamaropol...deoarece patinoarul se deschide pe 15 sept...asa se aude