FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Programul caselor de bilete pentru Champions League

fcsteaua.ro04.09.2008 09:31

FC Steaua anunta programul caselor de bilete in perioada in care clubul va pune in vanzare pachetele de bilete pentru partidele din UEFA Champions League, precum si pentru vanzarea de bilete aferente meciului Steaua - FC Bayern Munchen, care se va disputa pe 17 septembrie, incepand cu ora 21:45.

 

Vanzarea tichetelor va incepe pe data de 10 septembrie si se va desfasura dupa urmatorul program:

 

Miercuri, 10 septembrie - 12:00 - 19:00 - pachete EXCLUSIV pentru abonati

Joi, 11 septembrie - 12:00 - 19:00 - pachete EXCLUSIV pentru abonati

 

Vineri, 12 septembrie - 12:00 - 19:00 - pachete la liber

Sambata, 13 septembrie - 12:00 - 19:00 - pachete la liber

Luni, 15 septembrie - 12:00 - 19:00 - pachete la liber

 

Marti, 16 septembrie - 10:00 - 19:00 - bilete pentru partida Steaua - FC Bayern Munchen (in limita numarului de tichete ramase)

Miercuri, 17 septembrie - 09:00 - 20:00 - bilete pentru partida Steaua - FC Bayern Munchen (in limita numarului de tichete ramase)

 

Abonatii vor putea achizitiona pachetele de bilete pentru grupa F a UEFA Champions League cu urmatoarele preturi:

 

Pachet loc rezervat

 

Peluze 200 LEI

Tribuna II 400 LEI

Tribuna I 600 LEI

Tribuna 0 880 LEI

Fotolii 1.200 LEI

 

Preturile pachetelor pentru editia 2008-2009 a UEFA Champions League sunt urmatoarele:

 

Peluze 225 LEI

Tribuna II 450 LEI

Tribuna I 675 LEI

Tribuna 0 990 LEI

Fotolii 1.350 LEI

 

Preturile pentru partida Steaua - FC Bayern Munchen sunt urmatoarele:

 

Peluze 100 LEI

Tribuna II 200 LEI

Tribuna I 250 LEI

Tribuna 0 400 LEI

Fotolii 500 LEI

 

FC Steaua anunta faptul ca, din dorinta de a veni in sprijinul suporterilor din tara ai echipei noastre, pachetele de bilete pentru partidele din UEFA Champions League vor putea fi cumparate si din urmatoarele 18 orase: Constanta, Tulcea, Buzau, Bacau, Iasi, Cluj-Napoca, Bistrita, Satu Mare, Oradea, Arad, Alba Iulia, Targu Jiu, Brasov, Ploiesti, Giurgiu, Slatina, Ramnicu Valcea si Alexandria.

 

Locatiile punctelor de vanzare a tichetelor vor fi anuntate atat pe www.steauafc.com, cat si in presa locala. De asemenea, pachetele de bilete vor putea fi cumparate si din reteaua nationala a magazinelor Diverta, precum si online, de pe www.bilet.ro si www.bilete.ro.

 

SteauaFC.com

 

Stelisimul04.09.2008 10:57

Vreau sa fim solidari cu Timisoara, sa gasim o cale de protest pentru a inlatura mafia din FRF, Stelisti stam cu un "cutit" la gat, este momentul sa facem ceva, sa ne mobilizam, foarte posibil daca cineva va da startul nu va fi singur, se vor alatura fanii celorlalte echipe.. ar trebui deschis un subiect de discutii pe aceasta tema.. Nu trebuie sa ne ferim, op - va rog luati atitudine!

Tav04.09.2008 11:25

scump, domnilor, scump...

iar o sa fie stadionul pe jumate gol

sau e vorba aia: suntem in elita fotbalului si la preturi

AS Roma - cele mai ieftine bilete €15

mai ieftin ca pe Ghencea

si chiar daca nu are legatura.....un tricou nou de acasa - 300 lei

mama dar astia chiar au luat-o razna

 

zloty04.09.2008 11:33

Care stie in tara unde o sa fie amplasate centrele de vanzare???

Joga Bonito04.09.2008 12:00
scump, domnilor, scump...

iar o sa fie stadionul pe jumate gol

sau e vorba aia: suntem in elita fotbalului si la preturi

AS Roma - cele mai ieftine bilete €15

mai ieftin ca pe Ghencea

 

Capacita del "Olimpico": 72.145 + 553 (tribuna stampa): 72.698.

 

Noi avem in jur de 23-24.000. E oarecum normal sa existe asa preturi. Cu cat e stadionul mai mic, cu atat preturile sunt mai mari.

Poate in viitor, cand Stadionul National va fi gata, preturile vor fi altele.

 

Ma tem doar de atmosfera de pe Ghencea de la meciul cu Bayern. Suporterii adevarati vor fi indepartati de pitipoance sau cetateni-samantari ce vor veni doar pt spectacol sau doar pt prima oara pe un stadion de fotbal. Trist.

andyro04.09.2008 12:53
Vreau sa fim solidari cu Timisoara, sa gasim o cale de protest pentru a inlatura mafia din FRF, Stelisti stam cu un "cutit" la gat, este momentul sa facem ceva, sa ne mobilizam, foarte posibil daca cineva va da startul nu va fi singur, se vor alatura fanii celorlalte echipe.. ar trebui deschis un subiect de discutii pe aceasta tema.. Nu trebuie sa ne ferim, op - va rog luati atitudine!

 

"Timisoara" si "cutit la gat" in aceeasi fraza suna extrem de bine.

Korado04.09.2008 12:59

Sper ca Steaua sa ocupe la finalul meciuliulor din grupa unu din locurile 1-2 ;)) :hai_steaua: :hai_steaua:

1on04.09.2008 13:24
scump, domnilor, scump...

iar o sa fie stadionul pe jumate gol

sau e vorba aia: suntem in elita fotbalului si la preturi

AS Roma - cele mai ieftine bilete ?15

mai ieftin ca pe Ghencea

si chiar daca nu are legatura.....un tricou nou de acasa - 300 lei

mama dar astia chiar au luat-o razna

 

 

Jiji nu e la AS Roma (din pãcate).

Sunt foarte curios sã vãd cum se vor vinde pachetele. Probabil la meciul cu Bayern stadionul va fi plin cã na... e primul meci, jocul merge, cât de cât, cel puțin amintirea dublei cu Galatasaray e încã în mintea oamenilor. Dupã aia, nu știu ce va fi.

Da' tricoul, ai dreptate, n-are nicio legãturã. Prețul e stabilit de Nike, nu de FC Steaua. ªi la Dinamo tot atât costã tricourile originale.

w3bmaster04.09.2008 13:42

Am citit pe gspeu ca se vand si in tara dar geniile nu zic si unde sau ne cred cititori in stele

 

Pt milogi nu va fi gol stadionu decat daca tara asta e plina de milogi dar nu cred ca e .... nu suntem chiar atat de jos desi nu m-ar surprinde nimic ...

Gabyc04.09.2008 15:10
Vreau sa fim solidari cu Timisoara, sa gasim o cale de protest pentru a inlatura mafia din FRF, Stelisti stam cu un "cutit" la gat, este momentul sa facem ceva, sa ne mobilizam, foarte posibil daca cineva va da startul nu va fi singur, se vor alatura fanii celorlalte echipe.. ar trebui deschis un subiect de discutii pe aceasta tema.. Nu trebuie sa ne ferim, op - va rog luati atitudine!

 

 

Adevarat. chiar daca nu simpatizam acest club totusi fac si ei parte din acest sport numic Fotbal. Trebuie facut ceva in aceasta privinta.

 

On-Topic: preturile sunt totusi putin cam piperate. cel cu AS Roma ei au bilete ieftine ca joaca cu ceferistii. ai vrea ceva mai mult?

robespierre04.09.2008 15:56
Vreau sa fim solidari cu Timisoara, sa gasim o cale de protest pentru a inlatura mafia din FRF, Stelisti stam cu un "cutit" la gat, este momentul sa facem ceva, sa ne mobilizam, foarte posibil daca cineva va da startul nu va fi singur, se vor alatura fanii celorlalte echipe.. ar trebui deschis un subiect de discutii pe aceasta tema.. Nu trebuie sa ne ferim, op - va rog luati atitudine!

 

 

Ce solidaritate.....nimic. Anul trecut isi spargeau plamanii sa ne vada in B. Nu cereau ei RETROGRADAREA Stelei?! Foarte bine ca patesc asta. Nu pot sa spun decat un lucru: Dumnezeu e mare sus si vede tot....iar sa faci rau gratuit cum au facut ei anul trecut in alianta aia anti Steaua se intoarce acum impotiva lor. Ma bucur nespus de mult pt situatia asta. Sper sa nu ne mai vedem mult timp de acum incolo. MARS IN C unde va este locul.

 

FORZA Steaua UNICUL CLUB CARE FACE PERFORMANTA IN Romania

 

Si acum ca sa revin ON TOPIC: nu vreti mai bine sa primiti pachetele gratis?!

razvaneL0904.09.2008 18:03

Pfff frate nu gratis...da nici la 2 milioane, sau per bilet 1 mil la peluza. Mie mi-se par scumpe (elev,no salariu)...poate cei cu salari si abonatii isi permit , totusi cred ca ma voi duce la meciu cu fiorentina

STARforce04.09.2008 18:07

Ca sa fim serioshi pentru veniturile unu român de rand este mult peste posibilitati dar vorba aia dai un ban da stai la peluza sau tribuna....Restu la TV

punkboy04.09.2008 18:53

Nici prin C-ta nu se gasesc bilete :( dar se pot comanda pe bilet si bilete.ro :)

Tz3pI04.09.2008 19:11

FC Steaua anunta faptul ca, din dorinta de a veni in sprijinul suporterilor din tara ai echipei noastre, pachetele de bilete pentru partidele din UEFA Champions League vor putea fi cumparate si din urmatoarele 18 orase: Constanta, Tulcea, Buzau, Bacau, Iasi, Cluj-Napoca, Bistrita, Satu Mare, Oradea, Arad, Alba Iulia, Targu Jiu, Brasov, Ploiesti, Giurgiu, Slatina, Ramnicu Valcea si Alexandria. Locatiile punctelor de vanzare a tichetelor vor fi anuntate atat pe www.steauafc.com, cat si in presa locala. De asemenea, pachetele de bilete vor putea fi cumparate si din reteaua nationala a magazinelor Diverta, precum si online, de pe www.bilet.ro si www.bilete.ro.

 

Sursa: http://www.SteauaFC.com

Verssace04.09.2008 20:12

mi-e greu sa cred ca Templul va fii plin , romanu nu se inghesuie la asa preturi .. sper sa ma insel si sa repetam atmosfera de la meciul cu Galata. off topic : chiar trebuie sa facem ceva .. puteam fii noi in locul Timisoarei .

sabin130704.09.2008 21:34

Daca ne referim la clubul lor corcit nu sunt alaturi de ei.

Daca ne referim la filmul cu FRFul printre protagonisti atunci sunt alaturi de ei.

Dileanu06.09.2008 13:05

Anul trecut Iancu era cu gura pe sus ca ar fi corect sa depuncteze Steaua,ba chiar sa ne retrogradeze...anul asta sa intors roata...Poli Poli dute`n B!!!!

 

Daca ne referim la clubul lor corcit nu sunt alaturi de ei.

Daca ne referim la filmul cu FRFul printre protagonisti atunci sunt alaturi de ei.

mda....

Lance10.09.2008 10:03

dak yo am abonament ma pot duce sa mi iau doar bilet in perioada pachetelor pt abonati :-? ms mult :Dfularultras ca vreau decat bilet pt meciul cu bayern la Peluza Nord si nu cred ca mai gasesc :-ss

 

carminastan10.09.2008 10:12

Ma indoiesc. Cel mai bine, trimite un mail la t***@*** si cere mai multe detalii de la ei. Ti le vor oferi.

Lance10.09.2008 10:18

ok ms :D care doriti sa vindeti bilet la meciul cu bayern Peluza Nord add lance_rossi multumesc