FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA STEAUA MFA – CS H&V PITESTI 30-20 (12-9)

fcsteaua.ro02.09.2008 20:37

Editia 2008-2009 a Ligii Nationale de Handbal a debutat astazi cu meciul Steaua MFA contra CS H&V Pitesti in Sala Sporturilor din Chiajna. In fata a circa 200 de spectatori, campionii, au facut o ultima repetitie in fata unei nou-promovate inaintea meciurilor din preliminariile Ligii Campionilor de vineri si sambata de la Buzau impotriva belgienilor de la HC KV Sasja.

 

Prima repriza a fost una destul de anosta, cu echipa noastra intrand destul de greu in meci si comitand foarte multe greseli in atac, in aparare portarul Ionut Ciobanu evidentiindu-se cu cateva parade spectaculoase. La pauza scorul fost 12-9 in favoare militarilor.

 

A doua repriza a scos la rampa extrema Ionut Georgescu, care s-a distrat cu apararea pitestenilor, inscriind jumatate din golurile Stelei din aceasta repriza. Pe fondul caderii fizice a oaspetilor, Steaua s-a desprins din ce in ce mai mult pe tabela ajungand in final sa aiba 10 goluri avantaj. De remarcat si portarul Obrad Ivezic, care a parat 2 lovituri de la 7 metri. Meciul s-a incheiat cu galleria noastra cantandu-i la multi ani sarbatoritului de astazi, Stefan Laufceac si a celui de maine Marius Stavrositu.

 

In concluzie un meci acceptabil facut de Steaua in fata unei echipe care nu i-a pus mai deloc probleme, jucatorii nostri fortand doar cat a fost necesar pentru a-si asigura victoria.

 

Pentru Steaua a inscris : Ionut Georgescu 9 goluri, Ilies 7, Sania 4, Rudic 3, Nadoveza 3 goluri, Savenco 2, Buricea 1, Vujadinovic 1.

 

Padrese

 

axl02.09.2008 20:39

Mai da' cu Mazilu ce s-a intamplat? Joaca in alta parte?

suportera_nr.102.09.2008 21:26

Felicitari handbalistilor stelisti si sper sa se califice in ch.league si mai sper sa nu ne facem de ras in Liga!

Korado02.09.2008 21:30

Dam vazut ca jucau foarte bine baietii ma`m uitat si eu 10 min la meci :))

Padrese03.09.2008 04:58

@ axl

 

In meciul asta a jucat mai mult celalalt centru al nostru, Marius Stavrositu, Mazilu a jucat mai putin probabil pentru a fi mai odihnit pentru meciurile cu belgienii.

 

Pentru orice informatie despre echipa noastra de handbal puteti intra pe site-ul echipei steauamfa.ro

adidwu03.09.2008 17:25

A fost o buna ocazie sa vedem noile achizitii Nadoveza si Savenco.

Bafta in Champions League.

LARI05.09.2008 19:30
axl05.09.2008 19:31
Suntem in Champions League si la handbal masculin!!!

 

SUCCES, BAIETZI!!!

Rahat, am uitat sa ma uit la meci!

zob7905.09.2008 22:35

Rahat, am uitat sa ma uit la meci!

Mai e si maine un meci :)

Poate-l prinzi p-ala...de la ora 16, pe sport.ro

f234567k05.09.2008 23:26

@Padrese

 

Astept cu interes cronica ta despre meciurile cu belgienii.

zob7906.09.2008 08:11
@Padrese

 

Astept cu interes cronica ta despre meciurile cu belgienii.

Bre, doar cronica lui te intereseaza? nu de alta, dar am vazut meciul de ieri si mi-as fi incercat si eu condeiul :))

 

Dragoshel08.09.2008 06:35

Si ce te opreste sa o faci?? :)