Din cauza problemelor financiare, tot mai multi stelisti si-au manifestat intentia de a parasi echipa, urmatoarea destinatie pentru acestia fiind, cel mai probabil, CFR Cluj.
Nesiguranta domina la Steaua, care ar putea sa mai piarda si alti jucatori, pe linga Dorinel Munteanu si Martin Tudor, zvonurile vizindu-i pe Florentin Dumitru, Ogararu, Ghionea, Dinita si Petre Marin, fiind posibil ca toti sa ajunga la CFR Cluj.
