FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Caterinca

Allen13.07.2005 08:00

Intrebare: Ce face Mutu dupa ce da gol Braziliei?

Raspuns: Inchide Playstation-ul.

 

 

 

Intrebare: Care e diferenta dintre Jiji Becali si Dumnezeu?

Raspuns: Dumnezeu nu se crede Jiji Becali.

 

 

 

In mijlocul unui lac, un caine si un rapidist se inneaca. Poti salva doar pe unul din ei. Ce faci?

Te duci la un film sau iesi la o terasa?

 

 

 

Dupa vestea accidentarii lui Florentin Petre o alta stire cutremuratoare loveste clubul Dinamo: Corpodean si Salomir se accidenteaza la proba fizica pentru arbitrii. Borcea declara presei: Suntem nevoiti sa mai facem niste achizitii.

 

 

Undeva pe la mijlocul anilor '90 in ziua derby-ului Steaua-Dinamo. Marius [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] le spune colegilor:

-Baieti eu ma simt excelent azi, sunt in forma si vreau sa joc de unul singur contra cainilor. Sunt sigur ca-i bat!

Stelisti pleaca atunci intr-un bar, comanda un rand de bere, bucurosi ca nu trebuie sa mai joace. La pauza dau drumul la radio sa verifice scorul: 1-0 pt Steaua gol [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] min 30. Bucurosi, stelistii mai comanda un rand de bere. La final dau iar drumul la radio: scor final Steaua-Dinamo 1-1 gol egalizator in prelungiri. Se duc ei la vestiare si-l gasesc pe [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] trist.

- Lasa Marius nu mai fi suparat, asta e, oricum ai jucat de unu singur si ai scos egal cu Dinamo, e lucru mare.

- Cum dracu sa nu fiu suparat mah? I-as fi batut daca nu ma elimina arbitrul in min 60!

 

 

 

PS: Daca mai aveti d-astea, scrieti-le si voi, poate mai uitam de atatea scandaluri si mai si radem. :D

reddog14.07.2005 20:25

Unele pot fi adaptate cu usurinta la alte echipe, deci nu as vrea sa ma avant si eu in bancuri ca va agitati dupa aceea ca niste tuburi de spray...

Allen15.07.2005 07:33

Singura faza la care se poate adapta e aia cu lacul.

In rest, faza cu corpodean vi se potriveste perfect, iar Marius [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] chiar putea sa castige de unu singur orice meci!

reddog15.07.2005 21:21

Nu exagera in halul asta...Nu as spune chiar ca Dinamo nu a avut jucatori mari. Nu mai fii copil ca nu iti sta bine. Cat despre bancul cu arbitrii, si voi ati avut ceva antecedente, mai sapa prin arhive...

Allen16.07.2005 13:48

Asa imi place mie sa fac pe kinderu'.

reddog18.07.2005 21:59

Iti place sa faci sau chiar asta esti? Hai ca nu e o rusine.