FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Felicitari Steaua!!! (Ogararu.ro)

fcsteaua.ro30.08.2008 11:42

O alta seara de vis pe care Steaua o ofera Romaniei!

 

Un meci care a insemnat mai mult a raspuns dat de catre echipa tuturor criticilor din ultima perioada, si de peste tot.

Astfel, Banel a demonstrat tuturor, celor care l-au nedreptatit, ca munca si suferinta dau roade mai bogate decat talentul; Lacatus a raspuns prin inspiratie si maturitate tuturor celor care isi dau cu parerea despre echipa aleasa, la fiecare meci; Nesu nu s-a gandit la nici o alta echipa, ba, a fost unul dintre cei mai motivati de pe teren; Lovin a aratat ca nu e un jucator de mana a doua iar cei care l-au aplaudat ironic in meciul cu F.C. Arges sunt datori cu niste scuze; Goian, in ciuda faptului ca a fost refacut cu doar cateva ore inaintea partidei, le sporeste regretul celor ce nu au avut incredere pentru a transfera acest complet stoper; Radoi arata din nou ca este numarul 1; P. Marin nu isi doreste o functie in cadrul clubului…alta decat cea de jucator; Ov. Petre a batut fosta echipa si intr-un picior;

 

Strainii au aratat si ei ca desi nu au o experienta asemanatoare "ciobanasilor", pot face fata la un nivel inalt. E clar ca fiecare a avut ceva de demonstrat. Multe au venit din dorinta de a-si face dreptate singuri, pe teren… asa cum e corect, si nu prin ziare , la televiziuni, pe strada sau prin tribuna. Ceea ce nu este corect insa, e ca cei care pana mai ieri ii judecau , astazi sa se bucure pentru munca lor, sa isi asume merite sau sa ii bata pe umar fara remuscari.

 

Avem o mare problema si ne va fi foarte greu sa scapam de ea : rautatea.

De ce sa te duci la stadion si sa il injuri pe Banel? Copilul asta a reusit sa isi faca un viitor din nimicul in care a crescut si pentru asta merita tot respectul! Daca joaca un meci sau doua mai slab, si asta e valabil si in cazul celorlalti fotbalisti, nu inseamna ca a bagat mana in buzunarul nimanui…ziarist, suporter sau conducator…oameni suntem si trebuie sa respectam munca celuilalt si nu sa ne purtam cu rautate…ea nu trebuie respectata ca nu e vreo meserie.

 

De ce vor majoritatea stelistilor sa joace in strainatate?… Nu numai din cauza banilor ci in primul rand din cauza lipsei de respect de care au parte.

Sper ca voi, suporterii adevarati, la randul vostru, sa dati o lectie de morala prin atitudine fata de aceasta echipa si respect!

 

Sincere aprecieri stelistilor pentru puterea cu care au rezistat in aceasta dura lume a fotbalului!

 

p.s. Ati creat aseara o atmosfera extraordinara! Daca Steaua ar avea parte de o asa sustinere la fiecare meci, credeti ca ar putea vreodata sa piarda?

 

steaua_gloria30.08.2008 12:04

George te asteptam inapoi.

 

PS : Bine tintit in legatura cu nesimtirea suporterului roman.

Tupac Amaru30.08.2008 16:44

Hai sa nu il mai ridicam atata in slavi!

Este aberant sa zici ca el ne-a calificat, a jucat totusi o echipa!

In fond fiecare om are o parere formata, buna sau mai putin buna despre el.

 

Constat insa ca destul de multi suporteri au si inceput sa se vaicareasca atunci cand au vazut rezultatele tragerii la sorti.

Pai acum ce facem? Ne uitam, in buna traditie romaneasca, la drobul de sare si incepem sa ne plangem soarta?

Hai sa il vedem pe Banel asta - o fi in stare sa dea si el o pasa buna intr-un meci cu Lyon? Sau si-o lua iar pauza de vreo trei ani pana la urmatorul meci in care face si ceva util si nu doar alearga mult si prost, ca un bezmetic fara creier? Poate i-o folosi Be...pardon, Lacatus si pe fotbalistii din lot, nu doar pe alergatori...

 

Haideti sa iesim putin din starea asta de plangaciosi si sa speram ca nu o sa ajungem sa ne intrebam de ce nu i-om fi lasat pe turci sa mearga mai departe.

Ca avem si antecedente, cum ar fi cazul cu excursia pe care a facut-o nationala in Austria & Elvetia....

 

 

Verssace30.08.2008 19:18
Hai sa il vedem pe Banel asta - o fi in stare sa dea si el o pasa buna intr-un meci cu Lyon? Sau si-o lua iar pauza de vreo trei ani pana la urmatorul meci in care face si ceva util si nu doar alearga mult si prost, ca un bezmetic fara creier? Poate i-o folosi Be...pardon, Lacatus si pe fotbalistii din lot, nu doar pe alergatori...

ar fii bine sã numai vorbesti aiurea despre Bãnel , cã dacã nu era el cu siguranta nu eram in grupe ..

vali_gherman31.08.2008 08:57

Ogararu!!!!!

O stea REVINE intre stele.

danimarcu31.08.2008 09:53

Stau si ma intreb:de ce a aparut acest articol de doua ori? :hmmm:

axl31.08.2008 09:54

Sincer, aceeasi impresie am avut-o si eu dar am zis ca poate-s eu beat. Nu eram.

Korado31.08.2008 14:43

Pe ce parte juca Ogararu daca nu ma insel pe partea lui Petre Marin care chair daca a facut un meci excelent in partida contra turcilor , mai mult ca sigur o sa gafeze el pe la o partida cu o miza mai mica dar care se va simti la sfarsitul campionatului !! Eu personal nu am nimic cu Petre Marin dar era o opinia mea !!!

zoint31.08.2008 15:42

Ogararu joaca pe partea dreapta adik pe partea lui Golanky

Alynel31.08.2008 18:48

MA bucur pt venirea lui Ogararu este un mare fotbalist si avem nevoie ca de aer de el!!Astept sa il vad in primul sau meci sa vedem ce mai stie!!!

 

Insa un lucru grav sa intamplat azi cu Toni Dobos fosta glorie a Stelei si sper ca acesta sa scape cu bine din acest teribil accident si cum au spus si la TV sper sa castige acest greu meci!!!