FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Torpila cu matreata din presa romaneasca

fcsteaua.ro24.08.2008 14:52

Becali: "Daca visez ceva, o sa-i transmit lui Lacatus". Ce-ar fi daca te-ai culca mataluta si te-ai trezi dupa meci? Sa speram ca vei visa ca Stancu va juca macar cateva minute.

 

Becali: "Niciodata, tucii nu-i vor invinge pe crestini la Bucuresti". La fel te-ai jucat nea Gigi cu religia si ne-ai facut promisiuni de Saptamana Mare si tot ne-au batut spurcatii cu 4 - 2 in sfanta seara de Inviere. Eu zic sa tragi o fuga pana la Muntele Athos sa-ti ceri sincer iertare si sa te caiesti. Poate asa ajungi vineri in Bucuresti (pentru post).

 

Turcu: "Nimeni nu a investit mai mult ca Dinamo". Fara indoiala, cu jucatori liberi de contract sau imprumutati. Bravo nea Turcule, aveti investitii la echipa cata inaltime ai matale.

 

Dragomir: "Arbitrul trebuia sa astepte 60 de minute pana sa fluiere finalul partidei de la Iasi". Putea sa se si culce ca tot nu se aprindea nocturna. Sau sa se mute in dulsele targ moldav. Mai bine programau meciul de la 5 dimineata cand incepe sa se lumineze. Erau mai siguri ca se joaca...in fine, Dumnezeu nu bate cu parul.

 

"Rapid e favorita la casele de pariuri cu Dinamo". Suporterii lor o stiu? Ultima data si-au aruncat brichetele pe teren pentru ca nu reuseau sa-si aprinda tigarile (indicatiile erau in chineza, iar ei nici limba romana n-o cunosc);

 

Mititelu: "Claudiu Niculescu a fost un inger pe langa Andrei Ionescu". Ptiuuuu, uite cum l-am primit pe Aghiuta la noi in ograda. Nea Gigi, cheama repede un sobor ca sa rezolvam problema. Acest tanar este posedat in clipa de fata si stie sa joace doar fotbal. Dupa exorcizare isi va face doar cruci, iar cand va reveni pe teren ne vom face noi cruci. Sa scapam de el.

 

Dragomir: "Ionescu nu e bun de Steaua". Ce te mai pricepi matale sa dai din gura aia spurcata si sa nu faci nimic. Noroc de tine ca mai avem exemple pentru tanara generatie pentru rubrica "Asa NU!!!". Jos mafia, bine ai venit tinere Ionescu.

 

Pancu: "Nu-mi doresc sa se califice Steaua in Grupele Champions League". Stai linistit Daniele, juma de tara gandeste altfel decat tine. Si o sa bea de bucurie la finele meciului, iar tu vei avea parte de inca o seara neagra din viata ta de frustrat. Bine ca nu ai ajuns in lotul Stelei - nu de alta dar ii imbatai pe toti la antrenamente si-i imbogateai pe smecherii cu baruri de prin Bucuresti. O sa ramai in istoria fotbalului nostru ca un jucator ce ar fi putut sa... Doar ca tu ai optat gresit....De fiecare data: Hai noroc si la mai mare.

 

Zotta "Niciun dinamovist nu va intra la tribuna a doua! Mai bine sa nu incerce asta". Gura pacatosului adevar graieste. In primul rand suporterii cainilor s-ar putea axfixia de la miros. Toata lumea stie ca un caine are mirosul foarte foarte dezvoltat. In al doilea rand ar risca sa se inece in marea de saliva giulesteana. Daca se va ajunge aici sa speram ca dinamovistii vor gasi balize formate din cojile de seminte aduse si prajite de acasa....

 

Dragomir: "Excluderea lui Bozovic si Boya e o strategie". Fara indoiala, asa ziceam si noi. Nea Mitica si-a dat seama ca dinamovistilor li se va face mila si vor incepe sa planga, iar rapidistii ii vor face loc in echipa golgheterului Coman.

 

GSP: "Rapid a amenajat locuri speciale pentru depozitarea cheilor, a monedelor si a altor obiecte". Foarte ingenioasa metoda. Ar fi mai bine ca spectatorii acestui meci sa-si puna alarme si camere video acasa. Preventiv.

 

Argaseala: "Nu as putea spune ca ma ingrijoreaza forma lui Zapata". Nici pe noi Nashule, Zapi are un corp frumos. Problema e ca ca inceput sa fure goluri.

 

GSP: "Peste 200 de dinamovisti la tribuna a doua" Isi aduc toti suporterii din Bucuresti?

 

Pancu "Daca as fi fost antrenor, i-as fi scos din echipa imediat". Ups, daca s-ar fi aplicat regula si-n cazul tau, ai fi lucrat toata viata in Kaufland.

 

Avocatul lui Mutu: "In cazul lui Mutu e vorba de discriminare". Cat adevar!!! E vorba de fotbalisti care s-au drogat si fotbalisti care nu se drogheaza. Stati linistiti, Mutulica va fi iertat de aceasta suma uriasa pentru ca nea Abramovici asa intelege sa-i urecheasca pe cei ce l-au pus in situatii jenante.

 

Sorin Boca: "99,99 % meciul cu Farul se va juca". Asa este, dupa ce Poli va promova din nou in Liga I. Pana atunci, un an in B ar mai umple ceva gropi din asfaltul Iasului.

danimarcu24.08.2008 15:05

:biggrin:

Asta e geniala:

GSP: "Rapid a amenajat locuri speciale pentru depozitarea cheilor, a monedelor si a altor obiecte". Foarte ingenioasa metoda. Ar fi mai bine ca spectatorii acestui meci sa-si puna alarme si camere video acasa. Preventiv….

 

Iar asta m-a dat pe spate:

 

Argaseala: "Nu as putea spune ca ma ingrijoreaza forma lui Zapata". Nici pe noi Nashule, Zapi are un corp frumos. Problema e ca ca inceput sa fure goluri.

:biggrin: :biggrin:

Tine-o tot asa,mai e nevoie si de astfel de articole!...

xray_rom24.08.2008 15:20

Misto!:))

Marius24.08.2008 15:23
GSP: "Peste 200 de dinamovisti la tribuna a doua" Isi aduc toti suporterii din Bucuresti?

 

Pancu "Daca as fi fost antrenor, i-as fi scos din echipa imediat". Ups, daca s-ar fi aplicat regula si-n cazul tau, ai fi lucrat toata viata in Kaufland.

 

Astea sunt super! =))))

MoWeed24.08.2008 15:47
Zotta "Niciun dinamovist nu va intra la tribuna a doua! Mai bine sa nu incerce asta". Gura pacatosului adevar graieste. In primul rand suporterii cainilor s-ar putea axfixia de la miros. Toata lumea stie ca un caine are mirosul foarte foarte dezvoltat. In al doilea rand ar risca sa se inece in marea de saliva giulesteana. Daca se va ajunge aici sa speram ca dinamovistii vor gasi balize formate din cojile de seminte aduse si prajite de acasa....

=)))))

Bravo mah esti tare de tot :thumbup:

ge6rge_rugby24.08.2008 17:21

cataline tot respectul. scrii niste articole adevarate. zdrentele de rapidisti nu inteleg in lucru : DERBY nu este decat Steaua - Dinamo. sa le intre bine in cap. fz Steaua :steag_cruce_invers:

mNiosu24.08.2008 19:12

Genial articol...Nu mai pot de ras... :laugh:

valentin2day24.08.2008 20:33

"seminte aduse si prajite de acasa"

:D

nu cred ca e departe de adevar

adidwu24.08.2008 21:05

Sa mor de ras .

:hai_steaua:

oana todor24.08.2008 21:26

Ce tare..........nu mai pot de ras. :thumbsup:

joitaru24.08.2008 23:00

"Rapid e favorita la casele de pariuri cu Dinamo". Suporterii lor o stiu? Ultima data si-au aruncat brichetele pe teren pentru ca nu reuseau sa-si aprinda tigarile (indicatiile erau in chineza, iar ei nici limba romana n-o cunosc); "

 

Puteau sa puna si desene pe bricheta, tot degeaba. Asa sunt ei, mai neajutorati. Bine ca nu lucreaza la Kaufland, "vindeau" aia marfa de o gramada de milioane (lei vechi) pe zi.

1on25.08.2008 09:07
Becali: "Niciodata, tucii nu-i vor invinge pe crestini la Bucuresti". La fel te-ai jucat nea Gigi cu religia si ne-ai facut promisiuni de Saptamana Mare si tot ne-au batut spurcatii cu 4 - 2 in sfanta seara de Inviere. Eu zic sa tragi o fuga pana la Muntele Athos sa-ti ceri sincer iertare si sa te caiesti. Poate asa ajungi vineri in Bucuresti (pentru post).

 

 

Da' ce ne facem noi cã nu mai suntem în Postul Sfineti Marii? Bine mãcar cã se joacã într-o zi de miercuri, nu într-o marți, cã toate miercurile și vinerile de peste an sunt zile de post.

il_scorpio25.08.2008 15:07

Bun articolul, vorba aia tre' sa mai si radem! :thumbup:

Garrincha25.08.2008 15:51

"Claudiu Niculescu a fost un inger pe langa Andrei Ionescu". va dati seama ca Mititelu l-a pus pe ganduri pe creditor. Acuma sta si se gandeste daca Andrei Ionescu este de fapt satana care incearca sa-l ispiteasca. Nu-i nimic ca o sa-i apara Dumnezeu intr-un vis si o sa-i spuna daca-i asa.

Catalyn0725.08.2008 16:43

Pancu "Daca as fi fost antrenor, i-as fi scos din echipa imediat". Ups, daca s-ar fi aplicat regula si-n cazul tau, ai fi lucrat toata viata in Kaufland.

 

 

genial :)))))))

maye26.08.2008 00:42
:))
Virgil26.08.2008 07:36

Ideea acestui gen de articole, respectiv satirizarea unor "perle" emanate de oamenii de fotbal din Liga lui Mitica si nu numai, apartine lui Dankressman, cu a sa rubrica SAPTAMANA STELISTA. Din pacate Dankressman a renuntat (temporar sau definitiv, numai el stie) la a mai scrie astfel de articole si ideea a fost preluata de talentatul nostru redactor sef Il Soldatino. Caruia noul rol , de "Dankressman II", i se potriveste manusa.

Simteam nevoia unor astfel de momente de destindere, amuzante, motiv pentru care nu pot decat sa aplaud inspiratia colegului nostru de a continua aceasta tema. :)