FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Szekely, entorsa la glezna dreapta

fcsteaua.ro12.08.2008 10:32

Mijlocasul Ianos Szekely a suferit o entorsa de gradul II-III la glezna piciorului drept, in minutul 81 al partidei dintre Politehnica Iasi si Steaua.

 

Facem precizarea ca nu este vorba despre o recidiva la glezna dreapta, asa cum s-a prezentat in mass media, deoarece la partida cu FC Brasov, Ianos suferise o contuzie la glezna stanga.

 

De asemenea, imaginile prezentate in presa cu hematomul de la nivelul gambei nu au legatura cu accidentul de la Iasi, acesta avand o vechime de peste o saptamana.

 

Piciorul drept al jucatorului a fost imobilizat, motiv pentru care acesta devine indisponibil pentru partida Galatasaray Istanbul - Steaua, urmand ca peste zece zile, jucatorul sa efectueze alte investigatii, pentru a monitoriza evolutia afectiunii.

 

In alta ordinei de idei, elevii lui Marius Lacatus au efectuat sambata dimineata un antrenament de recuperare dupa meciul cu Politehnica Iasi.

 

Daca titularii au facut doar cateva alergari usoare si au mers la bazin, rezervele si jucatorii neconvocati pentru partida de la Iasi au participat la un antrenament normal, care a durat aproximativ o ora. Printre acestia s-au numarat si Ovidiu Petre si Juan Carlos Toja.

 

nepotuuu12.08.2008 11:08

SHIIIIIIIT .... aveam nevoie mare de Szekely in meciul cu Galata.... :| ....sper sa se puna pe picioare repede...ce ghinion...inca un motiv in plus pt care ar trebui sa se mareasca lotul cu jucatori de fotbal nu cu petarde...insanatosire grabnica

MoWeed12.08.2008 11:58

Macar de ar fi disponibil pentru retur....

mircea2712.08.2008 13:46

Macar sa nu fie fortat si sa riste o accidentare mai grava. Multa sanatate Szekely!

Tupac Amaru12.08.2008 18:02

Imi pare foarte rau....Janos e cam singurul atacant de la noi in nota celor de acum 20 de ani (plus Dayro, evident), iar faptul ca nu joaca va conta enorm....

Pe de alta parte, nu s-a facut nici transferul lui Termopan de Faurei la turci, asa ca sansele adversarilor cresc exponential, mai ales daca Pardailan va juca titular la noi (dar pentru ei, ca asta o stim cu totii)....

 

1uLy4Nn15.08.2008 13:51

pacat...era un jucator care promitea..sa speram ca se reface repede