Antrenorul ucrainean Oleg Protasov, a declarat, pe Aeroportul Henri Coanda inaintea plecarii in turneul din Austria, că este multumit de felul in care s-au prezentat jucatorii echipei Steaua la antrenamentele desfășurate pană acum sub comanda sa. Baietii au dat totul la primele antrenamente si acum e foarte important să-i vad si la joc, să-mi fac o impresie mai clară despre fiecare in parte. Ne-am gandit să jucam patru meciuri in Austria, dar cautam incă adversari puternici si nu putem spune exact cu cine vom juca, a spus nou tehnician al formatiei din Ghencea. Întrebat dacă Steaua are nevoie de un mijlocaș central, asa cum a declarat presedintele executiv Mihai Stoica, Protasov a raspuns: Noi o să facem tot ce e posibil să aducem echipa la un nivel bun. Echipa noastră este foarte talentata iar dacă o să gasim un fotbalist foarte experimentat o să-l transferam.
GSP
_____________
Asa ziceam si eu ca avem un lot foarte bun.Si ce conteaza cel mai mult,omogen.
